2018-07-15 | Nowości dla TSL

Laboratorium technologii logistycznych

Na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej otworzyło swe podwoje Centrum Badawczo-Rozwojowe Systemów Logistycznych. To nowatorskie przedsięwzięcie jest efektem współpracy uczelni z LUCA Logistic Solutions.
Laboratorium technologii logistycznych (Żródło: Luca)

LUCA Logistic Solutions to międzynarodowa grupa konstruktorów i programistów, powstała w Niemczech dwadzieścia lat temu, w Polsce działa od niemal dziesięciu lat. Specjalizuje się w optymalizowaniu procesów logistycznych i wdrażaniu systemowych rozwiązań, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i technologicznym. Spektrum jest bardzo szerokie, rozwiązania dotyczą m.in. systemów kompletacji, towarowania, sortowania, analizy danych produkcyjnych i magazynowych.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Systemów Logistycznych to unikatowe przedsięwzięcie. W jednym miejscu zgromadzono cały szereg nowoczesnych rozwiązań adresowanych dla sektora logistycznego oraz produkcyjnego. Rozwiązań czysto praktycznych, bo każde z nich znalazło już, bądź wkrótce znajdzie zastosowanie. Niektóre z urządzeń wchodzących w skład poszczególnych systemów to w istocie wynalazki, nierzadko u podstaw ich stworzenia było konkretna, indywidualna potrzeba przyszłego użytkownika.

Centrum BR LUCA 35

Centrum na Politechnice Opolskiej stanowi przy okazji swoiste laboratorium. Na miejscu można przetestować urządzenia i systemy, które znajdują już zastosowanie w największych magazynach i fabrykach Europy. Mogą z tego skorzystać nie tylko studenci i naukowcy, ale także profesjonaliści i praktycy logistycy spoza uczelni.

                                                              

Zobacz także

Ekociężarówki napędzane gazem ziemnym w DHL
Terminale mobilne Zebra w magazynach ID Logistics
Flota autobusów hybrydowych na ulicach stolicy
Sprawdź, o czym warto wiedzieć przed rozpoczęciem czyszczenia floty pojazdów.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Terminale mobilne Zebra w magazynach ID Logistics
Platooning: ruszyły testy technologii w systemach logistycznych
Jabil z nagrodą Gartnera za innowacyjny łańcuch dostaw.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA