Top Logistyk - pierwsze na rynku czasopismo skupione na sprawach grupy zawodowej logistyków oraz profesji, którą się zajmują.
Na naszych oczach zmienia się sposób postrzegania logistyka w firmie. Logistyk- niegdyś funkcja dodatkowa, przypisywana do struktur administracyjnych. Obecnie stał się w pełni prawnym zawodem, a zarazem odpowiedzialnym stanowiskiem w strukturach zarządczych firm. Choć nadal kształtuje swój zawodowy etos. Potrzeba mu szerokiej wiedzy, informacji z pewnych źródeł, poznawania innowacyjnych trendów i koncepcji, ponieważ jego umiejętności muszą być tak eklektyczne, jak dziedzina jego pracy.
Tytuł Top Logistyk buduje swą zawartość na zasadach równych logistyce - interdyscyplinarnie, włączając w obszar tematyczny różnorodne problemy ze świata usług, produkcji, zarządzania, marketingu, ekonomii, informatyki oraz wielu innych.
Jego nieodłącznym kryterium treści jest atrakcyjność czytelnicza, która skłania do poszukiwania tematów wizjonerskich i topowych, zupełnie takich jak ci, dla których są one przeznaczone.
Informacje o czasopiśmie:
- dwumiesięcznik
- ilość wydań rocznie: 6
- pierwszy numer: styczeń 2008
- liczba stron: 80
- format: 205x292 mm
- redaktor naczelny: Krzysztof Pograniczny
- nakład: 4000 egzemplarzy
Działy:
Przegląd aktualnych wydarzeń ze świata logistyki. Najistotniejsze, najnowsze i najciekawsze newsy, które w krótkie formie pozwola czytelnikowi na uzyskanie odpowiedzi na takie pytania jak: co? gdzie? kiedy?
Przewodni tekst wydania, budowany wokół kluczowego problemu, bogato komentowany przez specjalistów od logistyki. Przedmiotem publikacji były zarówno tematy miękkie- jak partnerstwo w logistyce, jak również konsulting logistyczny, standaryzacja umów, czy rozwojowi kanałów dystrybucji handlu internetowego.
- Innowacje Zarządzanie Wiedza
Dział prezentujący najbardziej szerokie spektrum tekstów o charakterze publicystycznym i popularno-naukowym. Tematami artykułów są tu zarówno te dotyczące innowacyjnych aspektów logistyki, jakości, kosztów, trendów w zarządzaniu, ale również problemów dotyczących z informatyzacji obszaru zarządzania firmą.
Oryginalna forma prezentacji kluczowych logistyków pracujących w Polsce, wykorzystujące schemat standardowych pytań o sukces zawodowy, ścieżkę kariery oraz hobby.
Dział prezentujący tematy infrastruktury magazynowej w Polsce. Nowe inwestycje, informacje o zasobach wolnej powierzchni w kraju, rozbudowie parków logistycznych, aktualnych stawkach czynszu stanowią główne problemy publikacji.
Główna rozmowa wydania prowadzona z najważniejszymi oraz interesującymi ludźmi z branży TSL. Te swoiste intelektualne spotkania odbyły się do tej pory między innymi z Januszem Górskim prezesem Schenkera, Markiem Staniewskim, wiceprezesem Amsort, Arkadiuszem Glinką, prezesem Apreo Logistics, Krzysztofem Zdziarskim, prezesem PEKAES, Yannem Belgy, dyrektorem zarządzającym FM Logistic, Adamem Gościniakiem, prezesem Pago, Jarosławem Lewandowskim, prezesem Logistics Service, Zbigniewem Janickim, prezesem Trade Trans, Robertem Dobrzyckim, partnerem zarządzającym Panattoni Europe i wielu innymi.
Przestrzeń publikacji z zakresu TSL, zarówno funkcjonowania transportu drogowego, kolejowego, morskiego i powietrznego. W tym tematy narzędziowe wspierające transport ładunków i zarządzanie frachtami.
- Felieton - logistyczny światopogląd
Klasyczna forma felietonu prasowego dotycząca aktualnych tematów gospodarczych. Ich autorami za każdym razem są różni przedstawiciele branży.