2018-09-19 | W magazynie

Platforma w górę [VIDEO]

Riwal to międzynarodowe przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w wynajmie, sprzedaży oraz serwisie podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, jak również sprzedaży części zamiennych. Dla firmy priorytetem są innowacyjność, najwyższe standardy świadczonych usług oraz bezpieczeństwo. O intensywnym rozwoju świadczy powiększająca się flota najwyższej jakości sprzętu.
Riwal dostarcza efektywne i bezpieczne rozwiązania przeznaczone do realizacji prac na wysokości. Firma działa dwutorowo: z jednej strony oferuje wynajem i sprzedaż maszyn gwarantując ich doskonały stan techniczny, z drugiej umożliwia operatorom i konserwatorom podnoszenie kwalifikacji szkoląc ich z prawidłowej i bezpiecznej obsługi podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych. Jest to możliwe dzięki stałej współpracy z międzynarodową organizacją IPAF (International Power Access Federation), Urzędem Dozoru Technicznego oraz autorskimi programami edukacyjnymi. Każdy planujący pracę na wysokości przy użyciu podnośników powinien pamiętać o konieczności posiadania odpowiednich uprawnień – kategoria 1P.
 
Wśród wielu kategorii maszyn, jakie Riwal posiada w swojej ofercie, na uwagę zasługują podnośniki nożycowe zasilane elektrycznie. Doskonale sprawdzą się podczas inwentaryzacji towaru, obsługi regałów magazynowych, komisjonowania stoku, a także montażu urządzeń i instalacji w miejscach trudno dostępnych, np. pod zadaszeniami hal lub budynków. Są wykorzystywane także przy wykonywaniu trudno dostępnych prac związanych z utrzymaniem obiektów magazynowych i produkcyjnych. Kompaktowe wymiary umożliwiają poruszanie się w miejscach o ograniczonym polu manewrowania. Podnośniki nożycowe JLG z napędem elektrycznym to rozwiązanie energooszczędne, zapewniające dłuższy cykl roboczy w porównaniu do innych urządzeń tego typu, minimalizujące zużycie płynów hydraulicznych, a dodatkowo niezatruwające środowiska. Konstrukcja maszyn była wielokrotnie testowana – tak, aby zapewnić jak najlepszą wytrzymałość i ograniczyć konieczność przeglądów.
 
Podesty nożycowe z napędem elektrycznym są przeznaczone do pracy na wysokości, szczególnie wewnątrz budynków, jednak wybranych modeli – z zachowaniem wytycznych producentów – można używać także na utwardzonej powierzchni na zewnątrz. Jeśli chcemy pracować w różnych środowiskach, najlepszym rozwiązaniem są podesty nożycowe JLG z najnowszej serii R – nowość na rynku. Podesty nożycowe serii R to maszyny o najbardziej korzystnych parametrach wśród podnośników w swojej klasie. Wytrzymała konstrukcja ze stali oraz grubsze niebrudzące koła sprostają wymaganiom w najtrudniejszych warunkach oraz zwiększają trwałość podestów. Dodatkowo maszyny mają ułatwiony dostęp do podzespołów oraz są wyposażone w mniejszą ilość części w celu zminimalizowania usterek. Mechanizm unoszący w podestach nie wymaga smarowania. Zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie usprawnić ich obsługę i serwis.

 JLG 1932R posiada kompaktowe wymiary, dzięki temu idealnie sprawdzi się w zamkniętych przestrzeniach. Szerokość podnośnika wynosi 0,81 m i pozwala na swobodny przejazd przez drzwi. Rozsuwana platforma zwiększa zasięg roboczy. Wewnątrz budynków w maszynie mogą pracować na platformie 2 osoby, a maksymalny udźwig wynosi 250 kg. Na zewnątrz – 1 osoba, a udźwig pozwala na podniesienie w sumie 125 kg.

JLG 4045R, o wysokości roboczej 13,96 m, to najwęższa maszyna tego typu na rynku. Szerokość 1,14 m sprawia, że podest jest odpowiedni do użytku w magazynach i wąskich korytarzach między regałami w centrach dystrybucyjnych. Co więcej, sprawdzi się również na zewnątrz. Podnośnik może pracować przy pewnym przechyle, dopuszczalnym według zaleceń producenta. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, model ten został wyposażony w wysuwaną płozę stabilizującą urządzenie. Udźwig 350 kg pozwala na pracę na platformie 3 osób wewnątrz budynków. W strefie z wiatrem według wytycznych producenta JLG udźwig jest ograniczony do 249 kg i jednej osoby, a wysokość podnoszenia wynosi 8,8 m.

To jedyna maszyna o takich parametrach mogąca pracować wewnątrz obiektu oraz na zewnątrz. Użytkownik ma więc dwa urządzenia w jednym.

Istotnymi elementami usprawniającymi planowanie i wykonywanie pracy na wysokości są:

– udoskonalona ładowarka akumulatorów informująca o stanie naładowania;

– ergonomicznie umiejscowiony panel sterowania na platformie;

– prosty system zabezpieczający przed nierównościami z mniejszą liczbą ruchomych części w celu ograniczenia zgłoszeń serwisowych.

Podnośniki JLG serii R to maszyny o wysokiej jakości i najlepszych parametrach, w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami na rynku. Nowatorskie rozwiązania zastosowane w konstrukcji i obsłudze podnośników zapewniają wydajniejszą oraz bezpieczniejszą pracę.

 

 

Zobacz także

Nadal dochodzi do poważnych wypadków powodowanych przez wózki widłowe
Malowanie linii i natryskowe oznaczenia poziome
Systemy Pick by Voice to rozwiązania, które stają się coraz popularniejsze
Jak zmienia się zarządzanie magazynem w dobie Internetu Rzeczy?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Riwal jako pierwszy w branży wprowadza portal dla klienta
ROTHLEHNER – niezastąpiony partner przy pracach wysokościowych
Aplikacja Riwal Rental na telefony jest już dostępna
DSV stawia na wydajnośc pracy na wysokości
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA