2018-03-19 | W magazynie

Przenośniki podciśnieniowe JumboFlex

Praca w centrum logistycznym często kojarzy się z dźwiganiem i przenoszeniem ciężkich paczek. Logistyka wewnętrzna każdego centrum dystrybucyjnego jest oparta na podobnych działaniach: towar musi zostać przyjęty, składowany, przygotowany do wysyłki. Sortowanie skrzynek, które trzeba poukładać na palecie lub taśmie transportującej może być bardzo wyczerpującym zajęciem.
Przenośniki podciśnieniowe JumboFlex (Żródło: Schmalz)

Załadunek i rozładunek coraz częściej wspomagany jest przez wykorzystanie różnych linii transportowych, ale także urządzeń podciśnieniowych.

Jakie są najważniejsze korzyści z zastosowania podnośnika podciśnieniowego w centrum dystrybucyjnym?
FUNKCJONALNOŚĆ - Przede wszystkim za pomocą podciśnienia można podnieść i przenieść różnego typu ładunki. Kartony, skrzynki, beczki, worki, płyty, pudła ważące do 50 kg. Urządzenie podciśnieniowe jest łatwe w obsłudze, wszystkie czynności wykonuje się za pomocą jednej ręki. Pracownik nie jest obciążony fizycznie, nie dochodzi do uszkodzeń ciała. Praca wykonywana jest szybciej i zręczniej. Procesy związane z załadunkiem oraz rozładunkiem przebiegają sprawnie.

chwytaki prozniowe
BEZPIECZEŃSTWO - Przestrzegane są wszystkie przepisy BHP odnośnie transportu ręcznego, pracownik nie dźwiga kartonów ręcznie - to urządzenie podciśnieniowe dźwiga za pracownika ciężkie przedmioty. Pracodawca nie obawia się kontroli warunków pracy przez służby BHP, bo praca z wykorzystaniem podnośnika podciśnieniowego zapewnia przestrzeganie zasad bezpiecznego przenoszenia i przewożenia towarów.


PRAKTYCZNOŚĆ - Manipulatory umożliwiają precyzyjne transportowanie ładunków z jednego do drugiego miejsca. Liczba wypadków przy pracy ulega redukcji, a pracownicy nie odczuwają dolegliwości bólowych kręgosłupa. Przenoszenie towarów, których długość przekracza 4 m, a masa 30 kg nie musi odbywać się zespołowo. Pracownicy mogą być oddelegowani do innych zadań. Montaż żurawia obrotowego lub suwnicy aluminiowej daje doskonałe możliwości zwiększenia obszaru roboczego. Zawieszony ładunek swobodnie przemieszczany jest w określonym obszarze. Nasze systemy integrują się z istniejącym już środowiskiem roboczym. Zwiększa się motywacja, zaangażowanie oraz satysfakcja z warunków pracy, co więcej zmniejsza się liczba pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich.

manipulator prozniowy
WSZECHTRONNOŚĆ - Podnośnik podciśnieniowy jest bardzo bezpiecznym urządzeniem. Nie dochodzi do uszkodzeń ładunków, rozdarć paczek, pęknięć czy też uszkodzeń zapakowanego towaru. Wszechstronność zastosowań sprawia, że chwytaki podciśnieniowe mogą być używane w centrach dla logistyki żywności np. pomagają przy załadunku i rozładunku worków z materiałami sypkami. Ponadto Schmalz gwarantuje bezpieczne przenoszenie w strefie zagrożonej wybuchem oferując podnośnik JumboSprint Ex.
Branża logistyczno-magazynowa jest dla firmy Schmalz jest bardzo ważna. Ilość usatysfakcjonowanych klientów posiadających i korzystających z naszych systemów podciśnieniowych umacnia nas w przekonaniu, że w znacznym stopniu poprawiamy warunki pracy. Ułatwiamy projektowanie ergonomicznych i wydajnych procesów roboczych.
Firma Schmalz stale opracowuje nowe rozwiązania dla ręcznych prac transportowych. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi podnośnikami z serii JumboFlex.


Zobacz także

Odzież odblaskowa zwiększa widoczność na drodze i w magazynie
Brama rolowana Hörmann- alternatywa dla bram segmentowych
Smartfon jest jak biuro, a biuro należy ubezpieczyć
Palety drewniane mają alternatywę w wielu wariantach wymiarowych i wersjach przeznaczenia
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA