2018-02-21 | W magazynie

Zadbaj o narzędzie pracy

Telefon jest dziś nieodłączny w wielu branżach – natychmiastowy kontakt z klientem lub wykonawcą może być kluczem do sukcesu. Nic więc dziwnego, że kupujemy smartfony wydajne i nowoczesne, pozwalające na stworzenie małego biura w naszej kieszeni.

Dziś rozmowy i wysyłanie wiadomości to tylko jedne z wielu funkcji smartfonów – służą nam one także do kontrolowania i tworzenia dokumentów, przeprowadzania wideokonferencji czy wysyłania wiadomości e-mail. Utrata narzędzia pracy może być dotkliwa przede wszystkim finansowo – naprawa uszkodzonego smartfonu to często niemal równowartość nowego modelu, a i sam sprzęt model kosztuje niemało. Nikt nie lubi ponosić zbędnych wydatków – jak więc ograniczyć je do minimum?

Ubezpieczenie dla smartfonu

Usługi tego typu największe triumfy święcą na zachodzie Europy, gdzie powstają nawet firmy koncentrujące się na ubezpieczaniu elektroniki – na przykład brytyjski Gadget Cover z ofertą Gadget Insurance. Rynek ten rozwija się tak dynamicznie, że między ubezpieczycielami trwa prawdziwy wyścig w oferowaniu coraz korzystniejszych ofert, na czym klienci oczywiście zyskują.

Wszystko to sprawiło, że ubezpieczenia smartfonów są dziś niezwykle atrakcyjne – oferty kosztujące miesięcznie kilka czy kilkanaście złotych pozwalają nam uzyskać nie tylko rekompensatę w przypadku uszkodzenia, kradzieży czy utraty sprzętu. Oznacza to również możliwość ubezpieczenia akcesoriów, które znajdowały się przy smartfonie w momencie jego utraty lub zniszczenia, takich jak słuchawki czy ładowarki, które często też kosztują niemałe pieniądze. Niebagatelną korzyścią jest też możliwość uzyskania dodatkowej „chmury” na dane. Ta ostatnia będzie szczególnie istotna, jeśli zależy nam na kopii zapasowej zgromadzonych danych – komercyjne osobne rozwiązania na rynku są najczęściej znacznie droższe niż „chmura” oferowana w pakiecie przez ubezpieczyciela.

Smartfon w biznesie

Jeśli smartfon jest naszym narzędziem pracy, nie powinniśmy się długo zastanawiać nad wykupieniem ubezpieczenia. Bardzo niska cena jest tylko jedną z wielu zalet tego rozwiązania i pozwala nam ograniczyć potencjalne straty do minimum. Na narzędziach pracy, szczególnie tak istotnych jak telefon, zdecydowanie nie warto oszczędzać, skoro ubezpieczenia dla elektroniki są dziś oferowane w niezwykle korzystnych pakietach.


Zobacz także

Palety drewniane mają alternatywę w wielu wariantach wymiarowych i wersjach przeznaczenia
IT w automatycznym magazynie wysokiego składowania – WMS czy system dostawcy automatyki?
Technologie IT optymalizują proces funkcjonowania magazynu
ZX420i oraz ZX1600i: nowe modele przemysłowych drukarek Godex w Koncept-L
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Ubezpieczenie od ryzyka jest istotne dla pracy kuriera
Zobacz, co zrobić gdy Twoje auto zostanie zdewastowane
Za brak ubezpieczenia zapłacisz z własnej kieszeni
Zobacz, co Cię czeka na targach TransPoland 2017
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA