2018-04-19 | Z ładunkiem w drodze

GLS rozwija sieć

GLS Poland uruchomił nowe oddziały franczyzowe w Koninie i Tarnowie. Dzięki tym inwestycjom, firma kurierska ma już 35 filii w Polsce. Zagęszczenie sieci w województwach wielkopolskim i małopolskim umożliwia optymalizację procesu doręczeń w tych regionach.
GLS rozwija sieć (Żródło: GLS)

Oddział w Tarnowie wyposażony jest w 13 bram dla samochodów kurierskich i liniowych. Budynek został dostosowany do potrzeb firmy i będzie mógł obsługiwać prawie 1 500 paczek dziennie. -Filia przejmując część przesyłek od oddziałów w Krakowie, Nowym Sączu i Rzeszowie pozytywnie przyczyni się do optymalizacji procesów odbioru i doręczeń na tym terenie. Sprzyjać temu będzie również świetna lokalizacja, a mianowicie bliskość węzła A4 oraz drogi 73 – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland.

Zagęszczenie sieci w Wielkopolsce

Z początkiem kwietnia została uruchomiona również filia w Koninie, zlokalizowana w niewielkiej odległości od autostrady A2. Będzie obsługiwała ok. 3 500 paczek dziennie. Przejmując część tras, zdecydowanie odciąży oddziały w Strykowie, Poznaniu i Kaliszu. To już druga, po Lesznie, otwarta w ostatnim czasie filia na terenie województwa wielkopolskiego.

-To dla nas wyjątkowy początek roku, w kwietniu uruchomiliśmy w sumie 3 nowe oddziały: w Tarnowie, w Koninie oraz w Warszawie, która jest naszą największą filią w kraju – podkreśla Tomasz Kroll. Jestem przekonany, że dzięki tym dodatkowym lokalizacjom, czas doręczeń i odbioru paczek ulegnie znacznemu skróceniu – dodaje.


Zobacz także

Europejski potentat dystrybucji paletowej podbija Polskę
Emirates SkyCargo: nowa usługa szybkiego przewozu części do aut
Poznaj 5 rozwiązań technologicznych zmieniających branżę TSL
DKV na Węgrzech: 100 nowych punktów akceptacji
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dwie dekady firmy kurierskiej General Logistics Systems Poland
Elektryczne rowery DB Schenker podbijają Norwegię
Obiekty DHL Express Poland z certyfikatem bezpieczeństwa
GLS Poland - Sponsorem Generalnym Żużlowej Reprezentacji Polski
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA