2017-07-07 | Z ładunkiem w drodze

Budowa egipskiej elektrowni

Niewielki port rybacki w Burullus przekształcony zostanie w węzeł transportowy dla ogromnej elektrowni gazowo-parowej
Budowa egipskiej elektrowni (Żródło: DB Schenker)
Ostatni etap wielkiego zamówienia: do września DB Schenker przewiezie do Egiptu w sumie ponad 100 000 ton (400 000 m3) ładunku dla Siemens AG. Siemens buduje w Egipcie trzy elektrownie gazowo-parowe, które będą jednymi z największych tego typu obiektów na świecie. Każda z elektrowni będzie zasilana gazem ziemnym i będzie mieć moc 4,8 gigawatów, generowaną za pomocą ośmiu turbin gazowych oraz czterech turbin parowych. Technologia ta została wybrana ze względu na wysoką wydajność.
 
Poszczególne komponenty to turbiny, generatory, transformatory i kotły, których jednostkowa masa wynosi nawet do 500 ton. Każda z trzech elektrowni wymaga wykorzystania w sumie 248 tych potężnych elementów.
 
Jedną z lokalizacji, w których powstają elektrownie, jest Burullus. Ciężkie elementy transportowane są z Europy i Stanów Zjednoczony prosto do niewielkiego portu rybackiego znajdującego się około 16 km od budowy. Części z Azji dostarczane są najpierw drogą morską do portu w Aleksandrii. Tam przeładowywane są na mniejsze statki przybrzeżne, które dzięki mniejszym rozmiarom mają możliwość wpływania do oddalonego o około 80 km portu Burullus.
 
DB Schenker rozpoczął już niezbędne prace przygotowawcze, które umożliwią wyładowanie ogromnych elementów w porcie Burullus. Port musi być pogłębiony do 5,50 m, a przystań wymaga odpowiednich wzmocnień. Konieczne jest też zbudowanie tras dojazdowych i zaplecza umożliwiającego czasowe przechowywanie ładunków. W celu załadowania pojedynczych komponentów na przyczepy niskopodwoziowe, zamontowany został 600-tonowy dźwig.
 
Trzy elektrownie gazowo-parowe w Egipcie budowane są po kolei, począwszy od końca 2016 roku...
 
źródło: DB Schenker
 
 
 

Zobacz także

DKV rozlicza w Chorwacji większość opłat drogowych
Sosnowiecki Dachser zwiększył przewozy dla branży DIY
Kuehne + Nagel rozwija Centrum Logistyki Zintegrowanej
DSV stawia na perspektywiczną branże automotive
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

10 tys. złotych kary za niedopełnienie obowiązków
Potrzebujesz hali? Dowiedz się, co najlepiej zrobić!
DB Schenker wprowadza w Niemczech inteligentną rękawicę
Agility zbuduje hub logistyczny nad Kanałem Sueskim
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA