2017-07-07 | Z ładunkiem w drodze

Pełna paleta usług DKV w Chorwacji

Chorwacja stanowi dla przewoźników ważny kraj tranzytowy. Wraz z wprowadzeniem tu wiosną 2017 r. pełnej palety usług DKV, kierowcy w końcu mogą opłacać wszystkie należności bezgotówkowo, za pośrednictwem jednej kart paliwowej.
Nowością jest rozliczanie przez DKV opłat za autostrady obsługiwane przez chorwackich operatorów HAC oraz ARZ. Stanowią one blisko 90% całej płatnej sieci dróg w Chorwacji.  Obowiązkiem opłat drogowych w Chorwacji objęte są pojazdy wszystkich kategorii, przy czym we współpracy z DKV można rozliczać myto od pojazdów powyżej 3,5 tony oraz autobusów (kategoria III oraz IV). Za pośrednictwem DKV można zamówić urządzenie pokładowe do rozliczania opłat w systemie post-paid, a następnie - po zamontowaniu go w pojeździe - korzystać ze specjalnych pasów szybkiego przejazdu ENC przy punktach poboru opłat.
 
W rozliczeniach post-paid DKV przenosi na klientów rabat operatora, sięgający nawet 35%. Zaletą systemu post-paid jest brak konieczności wcześniejszego doładowywania urządzeń pokładowych. Opłaty za myto w Chorwacji są wyraźnie wyszczególnione w fakturze DKV. Nie ma potrzeby gromadzenia przez kierowcę kwitów za poszczególne przejazdy.
 
Ważną usługą obniżającą łączne koszty tranzytu przez Chorwację, jest zwrot zagranicznego podatku VAT za paliwo i opłaty drogowe. Klient musi jedynie dostarczyć pełnomocnictwo DKV na uruchomienie tej usługi. Następnie operator przedkłada zweryfikowane faktury w chorwackim urzędzie skarbowym. Wysokość odzyskanego podatku jest odliczana od kolejnej faktury DKV.
 
Przypomnijmy, że klienci DKV mogą w Chorwacji tankować w ramach sieci 269 stacji. Należą do nich takie marki stacji, jak INA, Petrol oraz Tifon.
 
Więcej informacji na: www.dkv-euroservice.com
 
źródło: DKV
 
 

Zobacz także

Sosnowiecki Dachser zwiększył przewozy dla branży DIY
DSV stawia na perspektywiczną branże automotive
Kuehne + Nagel rozwija Centrum Logistyki Zintegrowanej
Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Innogy i DKV Euro Service rozliczają flotę elektryczną
DKV na Węgrzech: 100 nowych punktów akceptacji
DKV Euro Service odzyskuje dla klientów akcyzę od paliw mineralnych
OT Logistics nabędzie dodatkowe 2,7% akcji Luka Rijeka
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA