2018-07-06 | Wymiana doświadczeń

FM Logistic: II edycja Open Minds Debate

FM Logistic już po raz drugi zorganizował konferencję z cyklu Open Mnds Debate, na temat technologii przyszłości i ich bezpośredniego wpływu na rynkową pozycję firm. Wydarzenie to zgromadziło blisko 70 przedstawicieli firm, dla których – tak jak i dla firmy FM Logistic– innowacje są szczególnie ważne w bieżącej działalności.
FM Logistic: II edycja Open Minds Debate (Żródło: FM Logistic)

-Mam nadzieję, że każdy z uczestników Open Minds Debate znalazł tu coś dla siebie. Naszą intencją było zarówno pokazanie ciekawych projektów z zakresu, który jest nam najbliższy, czyli logistyki, jak i bardziej inspirująco, z obszarów takich, jak medycyna, wirtualna rzeczywistość, czy ekonomia współdzielenia– powiedział Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający na Europę Centralną w FM Logistic. –My już dzisiaj wykorzystujemy w naszym codziennym biznesie nowoczesne technologie i tym również chcieliśmy się podzielić ze słuchaczami, a tym samym zachęcić ich do częstszego sięgania po usługi, oparte na innowacyjnych rozwiązaniach - dodał.

Podczas tegorocznej konferencji rozmawiano o robotyzacji, ekonomii współdzielenia i wirtualnej rzeczywistości. Zaproszeni ekspeci inspirowali gości unikalnymi przykładami zastosowania technologii jutra w codziennym życiu i biznesie. Jednym z nich był Patrick Bellart, Dyrektor ds. Innowacji Technologicznych i Automatyki w FM Logistic, który przyjął rolę pragmatyka, wskazującego w jakich warunkach nowatorskie technologie mogą być stosowane, bądź są stosowane w logistyce. Niekiedy studził nadmierny optymizm związany z wizjonerskimi projektami, przekładając je na oczywisty rachunek opłacalności.

IMG 9270 1024x683

Robotyzacja – to temat, który zaprezentowali uczestnikom Mateusz Amroziński, Specjalista ds. nowych projektów w Fanuc Polska oraz Łukasz Gruszka, Inżynier Robotyki w firmie Sorter. Robotyka to jeden z najsilniejszych trendów, które w ciągu najbliższych dekad kształtować będą rynek pracy. Maszyny stają się bardziej autonomiczne, potrafią zastępować człowieka w coraz bardziej skomplikowanych czynnościach, a niebawem będą pracować z nim ramię w ramię. Wprowadzenie zaawansowanych robotów oznacza większe moce produkcyjne, przy jednoczesnym zapewnieniu powtarzalności pojedynczego produktu na odpowiednim poziomie jakościowym.

Sharing economy – czyli teorię ekonomii współdzielenia starali się okiełznać Karolina Mikołajewska – Zając, Socjolog, wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny DASH&CEE w Ofo (były GM w Uber). Wydaje się, że kolejne pokolenia mają zupełnie inne podejście do kwestii posiadania. Ciągła potrzeba zmian, udoskonalania i customizowania, ogranicza potrzebę istnienia trwałej własności na rzecz doraźnego wykorzystywania samochodów, mieszkań, a nawet sprzętu AGD. Ten społeczny fenomen rodzi szereg nowych wyzwań w procesach sprzedaży i dystrybucji, a także w legislacji (doskonały przykład kontrowersji wokół UBERa).

Wirtualna rzeczywistość (VR) – o której opowiadali Katarzyna Jaklewicz, Dyrektor Programowy Europejskiego Kongresu VR i zagorzała zwolenniczka tej technologii, dziennikarka Gazety Wyborczej oraz Adam jurgilewicz, Dyrektor ds. Medycznych i Ekspert ds. Marketingu Cyfrowego. Okazuje się, że już w niedalekiej przyszłości naturalnym interfejsem między człowiekiem a maszynami stanie się wirtualna rzeczywistość. Już dziś służy ona nie tylko do rozrywki, ale także do prowadzenia terapii, a nawet szkoleń - np. lekarzy. To najszybciej zyskujący na wartości segment elektroniki użytkowej.

Podobnie jak w ubiegłym roku, konferencję poprowadził Radosław Brzózka, dziennikarz popularnonaukowy, autor telewizyjnego programu „Jak to działa?” (TVP, Discovery Channel). Na co dzień zafascynowany możliwościami ludzkiego umysłu i wszystkim tym, co jest związane ze światem nauki. Sympatyk, promotor nowych technologii we współczesnym świecie.


Zobacz także

9. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenanace
Polacy wypożyczają auta w wakacje
Studiuj logistykę i pracuj w CL Żabka
Uchwalono zmiany w Ustawie o transporcie drogowym
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Koniunktura w Polsce sprzyja operatorom logistycznym
Dwa magazyny powiększą infrastrukturę FM Logistic
DSV zwycięzcą Manufacturing Excellence Award
Raben wita w nowej siedzibie oddziału
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA