2018-06-29 | Wymiana doświadczeń

Auto z wypożyczalni

87 proc. Polaków, którzy wcześniej wypożyczali samochód podczas letniego wypoczynku, planuje skorzystać z tej usługi ponownie w trakcie tegorocznych wakacji. Na co zwracają uwagę, decydując się na ofertę danej wypożyczalni? Jakie auta cieszą się największą popularnością, w jaki sposób są zwykle rezerwowane? Odpowiedzi na te pytania znajdujemy w wynikach badania przeprowadzonego przez SW Research dla Avis Polska.
Auto z wypożyczalni (Żródło: Fotolia)

Polacy wypożyczają samochody zarówno w kraju, jak i za granicą. Na wakacjach spędzanych w Polsce zdecydowało się na to blisko 59 proc. ankietowanych, a podczas wypoczynku w innych państwach nieco ponad 60 proc.

Decydują cena, bezpieczeństwo i miejsce odbioru auta       

Najważniejsze kryterium, które decyduje o wyborze samochodu i wypożyczalni to cena – tak wskazało 61 proc. ankietowanych*. Dostępność ochrony ubezpieczeniowej jest ważna dla 45 proc. badanych. Możliwość odbioru pojazdu w dogodnym miejscu np. na lotnisku czy w pobliżu stacji kolejowej wymieniło 30 proc. osób. – Jest to ogromne ułatwienie dla podróżujących samolotem lub pociągiem. Odbiór auta w tego typu miejscu pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu. Dzięki temu udający się na urlop mogą jeszcze bardziej wypocząć i cieszyć się wakacjami – komentuje Wolfgang Huber, Country Manager Avis Polska. –Wypożyczenie samochodu na lotnisku jest nie tylko wygodne, ale również bardziej korzystne finansowo. Wynajmując samochód w porcie lotniczym w weekend, możemy liczyć na dodatkowe rabaty – dodaje.

Praktyczne auta najpopularniejsze

Największą popularnością wśród Polaków wypożyczających auta na wakacjach cieszą się pojazdy średniej wielkości takie jak Volkswagen Golf czy Seat Leon. Na ich wynajem zdecydowało się niemal 60 proc. badanych. –Wybór auta średniej wielkości okazuje się optymalnym rozwiązaniem podczas wyjazdu z rodziną lub grupą przyjaciół. Taki pojazd zapewnia odpowiedni komfort podróży i jest atrakcyjny cenowo – podkreśla Wolfgang Huber.

2506 Avis Polacy wypożyczają auta w wakacje

Rezerwuj wcześniej i oszczędzaj

65 proc. osób korzystających z usług wypożyczalni dokonuje rezerwacji z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem, często online. –Zamówienie samochodu na kilka dni przed jego odbiorem to jednak za krótko, by móc skorzystać z zalet wcześniejszej rezerwacji. Wypożyczającym auto radzimy, aby dokonywali jej nawet z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu cena wynajmu jest niższa, a gama dostępnych modeli znacznie szersza – tłumaczy Wolfgang Huber.

Aż 63 proc. spośród osób, które rezerwowały pojazd z wyprzedzeniem, robiło to online za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej wypożyczalni. Pokazuje to, jak ważne w dzisiejszych czasach są nowoczesne technologie i jak bardzo wspierają one mobilność podróżujących – komentuje Huber. – Wiele wypożyczalni samochodów podąża za tymi trendami, stawiając na coraz to nowe rozwiązania – dodaje.

* Odpowiedzi na pytanie wielokrotnego wyboru


Zobacz także

Uchwalono zmiany w Ustawie o transporcie drogowym
O jakim pracodawcy marzą Polacy?
Jakie są nawyki zakupowe klientów internetowych?
5 tys. uczestników i 500 prelegentów- dyskusja o barierach rozwoju firm
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Avis ma narzędzia IT do zarządzania wynajmę auta
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA