2018-04-17 | Wymiana doświadczeń

Gartner radzi jak wprowadzać innowacje

"Ideation-as-a-service" to usługa oferowana przez niektórych dostawców IT, która umożliwia szybkie przetestowanie i zweryfikowanie nowych pomysłów na cyfrowy biznes, a także stworzenie prototypu systemu IT (tzw. MVP - Minimum Viable Product). Aby jednak osiągnąć pożądane wyniki z wykorzystaniem tej usługi, musi ona w bardzo precyzyjny sposób opisywać proces pracy nad stworzeniem i rozwojem innowacji, a także rezultaty projektu.
Gartner radzi jak wprowadzać innowacje (Żródło: Fotolia)

Tematyka "Ideation-as-a-Service" i tego w jaki sposób należy korzystać z tego typu usług, jest tematem raportu firmy Gartner "Market Insight: Six Techniques to Maximize Digital Project Ideation Project Revenue and Margins", autorstwa Roba Addy. Raport został opublikowany 31 października 2017 roku.

-Tworzenie specjalnych zespołów złożonych ze specjalistów z określonych dziedzin i ekspertów ds. technologii oraz zamykanie ich w wydzielonym pomieszczeniu w nadziei, że wypracują pożądane rozwiązanie, to podejście mocno przestarzałe. Celowe eksperymentowanie, akceptacja możliwości porażki i pomaganie klientom w świadomym wykraczaniu poza ich organizacyjną strefę komfortu w myśleniu o nowych pomysłach, to krytyczne elementy nowej generacji usług Ideation-as-a-Service- napisał Rob Addy w raporcie.

Według firmy Gartner, traktowanie „Ideation-as-a-Service” jako usługi o charakterze abstrakcyjnym nie jest dobrym podejściem i „nikomu nie pomaga”, co pokazuje poniższy diagram (pochodzący z wcześniej wspomnianego raportu Gartnera).

W części raportu zatytułowanej “Ambiguity Is Not Our Friend; We Must Define What We Will Deliver,” Gartner stwierdza:  

  • “Dostawcy usługi Ideation-as-a-Service muszą jasno zdefiniować cały proces, a także jakie czynności zostaną wykonane w ramach usługi, aby pomóc swoim klientom zrozumieć, czego mogą się spodziewać po tej usłudze.
  • Niejednoznaczne opisy usługi wywołują konsternację i zamieszanie.
  • Dobrze i zwięźle definiując zakres i wyniki prac, usługodawcy są w stanie lepiej wytłumaczyć swój wkład i pomóc klientom zrozumieć dostarczaną przez nich wartość dodaną.
  • Precyzyjne zdefiniowanie ról pomaga klientom w lepszym doborze uczestników projektu wewnątrz własnej organizacji, a także w łatwiejszym przekazywaniu tego, czego oczekuje się od tych osób.”

Subskrybenci Gartnera mogą przeczytać raport dot. „Ideation-as-a-service” tutaj.

Nowa generacja usług “Ideation-as-a-Service” od Euvic

Na polskim rynku przykładem usługi ideacyjnej stworzonej według nowego podejścia jest oferta firmy Euvic. Zdaniem tej firmy, usługi „Ideation-as-a-Service" nowej generacji zdecydowanie przewyższają tradycyjne podejście, bo oferują organizacjom bardzo dobrze zdefiniowany proces pracy oraz narzędzia, które są niezbędne w celu realizacji projektów cyfrowej transformacji biznesu.

-Nasze wielopoziomowe portfolio usług dostępnych w ramach oferty Ideation-as-a-Service pozwala klientom wybrać podejście, które najbardziej odpowiada ich potrzebom i możliwościom budżetowym. Przy tym mają oni możliwość wyboru z bardzo szerokiego wachlarza dostępnych technik rozwoju innowacji - powiedział Andrzej Biesiekirski, członek zarządu Euvic.

Tematyka szybkiego wprowadzania innowacji w organizacjach przy pomocy „Ideation-as-a-Service” zostanie poruszona podczas webinarium Euvic, które jest zaplanowane na 17 maja 2018 roku. Podczas webinarium omówione zostaną krytyczne etapy, z jakich powinna się składać nowej generacji usługa „Ideation-as-a-Service”. Zaprezentowane zostaną także przykłady projektów ideacyjnych, które doprowadziły do stworzenia rozwiązań odnoszących sukcesy na rynku. Więcej informacji o webinarium i możliwość rejestracji jest dostępna tutaj.


Zobacz także

Czy grozi nam globalny kryzys?
5,3 mln kartonów z kosmetykami wysyła Avon z Garwolina
Największy obiekt magazynowy w Polsce: 123 600 mkw.
Rośnie portfel nieruchomości logistycznych SEGRO
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Leasing sprzętu IT wyniósł pół miliarda złotych
Zebra Technologies wprowadziła przemysłowe rozwiązanie lokalizacyjne
System Sente S4 wspiera pracę magazynu części samochodowych
Inwestorzy zadowolenie z systemu ERP
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA