2018-04-13 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Idea(lny) zakup SEGRO w Warszawie

Firma SEGRO, właściciel, deweloper i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, podpisała umowę kupna IDEAL IDEA Park IV w Warszawie. Obiekt o całkowitej powierzchni ponad 18 500 m², jest w pełni wynajęty. Transakcję od strony sprzedającego koordynowała firma doradcza JLL.
Idea(lny) zakup SEGRO w Warszawie (Żródło: Segro)

IDEAL IDEA Park IV to miejski park biznesowy klasy A, znajdujący się w granicach Warszawy przy ulicy Działkowej 56. Tworzą go cztery nowe, zrealizowane w dwóch fazach budynki, z których część powstała pod koniec 2016 roku, zaś część w 2017 roku. Do grona najemców parku należą firmy reprezentujące branże m.in. IT, medyczną, FMCG, sieci odzieżowe czy e-commerce.

IDEAL IDEA Park IV, który wkrótce zmieni nazwę na SEGRO Business Park Warsaw, Okęcie, jest piątym parkiem SEGRO w Warszawie i jej okolicach. Firma posiada już w tym regionie parki w Nadarzynie, Pruszkowie, Ożarowie i na Żeraniu. Obok SEGRO Business Park Warsaw, Żerań oraz SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów, SEGRO Business Park Warsaw, Okęcie będzie trzecim parkiem oferującym powierzchnie typu small business units (SBU), idealne dla firm działających w modelu „last mile delivery” i korzystających z ogromnego potencjału warszawskiego rynku.

Konsekwentny rozwój portfela nieruchomości logistycznych SEGRO w całej Europie, jak i w Polsce, przebiega dwutorowo: z jednej strony dzięki nowym projektom deweloperskim, z drugiej poprzez przemyślane zakupy – mówi Bożena Krawczyk, Dyrektor Inwestycyjny SEGRO w Europie Centralnej. –Warszawski IDEAL IDEA Park IV spełnił nasze oczekiwania zarówno pod względem unikalnej lokalizacji, jak i najwyższych standardów wykonania. Położony w granicach miasta, doskonale uzupełnia portfolio SEGRO i jest idealnym rozwiązaniem dla klientów zainteresowanych wewnątrzmiejską logistyką.

IDEAL IDEA Park IV jest zlokalizowany w jednej z najbardziej atrakcyjnych pod kątem efektywności łańcucha dostaw części Warszawy. Dziewięć kilometrów dzieli go od centrum miasta, a zaledwie sześć od Lotniska Chopina. Dostęp do tras tranzytowych prowadzących do wszystkich narodowych i międzynarodowych destynacji sprawia z kolei, że z parku możliwa jest sprawna dystrybucja nie tylko na terenie stolicy, ale również na rynki krajów ościennych: do Niemiec, Czech, na Słowację czy Ukrainę. Dogodny dojazd do parku dla potencjalnych klientów i pracowników gwarantuje nie tylko bliskość tras, ale również niewielka odległość od przystanku kolejki WKD i bezpośrednie sąsiedztwo przystanku autobusowego.

-Rozwój e-commerce wzmaga popyt na miejskie powierzchnie magazynowe dedykowane obsłudze last mile delivery. Już wkrótce standardem zakupów online stanie się dostawa tego samego dnia co złożone zamówienie, a co za tym idzie, konieczność utrzymywania towarów w pobliżu klienta docelowego, stąd coraz więcej firm poszukuje i będzie poszukiwało magazynów w obrębie dużych miast – dodaje Magdalena Uler-Kłeczek, Konsulant w Dziale Rynków Kapitałowych, JLL – Jest to trend, który obserwujemy w całej Europie, dlatego gratulujemy SEGRO tego przemyślanego zakupu i cieszymy się, że mogliśmy w tej transakcji reprezentować sprzedającego.  


Zobacz także

Dwa magazyn BTS o powierzchni 42 tys mkw w sieci Raben
18 lat razem- współpraca developer z dystrybutorem AGD
Biuro Inwestycji Kapitałowych poprawiło przychody o 5,4%
37 tys. mkw- dedykowany magazyn dla sieci JYSK
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

SEGRO wyposaży wszystkie swoje parki w ładowarki do elektryków
Dwupoziomowa platforma Paris Air2 Logistique SEGRO
SEGRO wynajmuje kolejne metry w Nadarzynie
Kolejny lokator w gliwickim SEGRO Logistics Park
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA