2018-08-28 | Nowości dla TSL

Ułatwienia w kompletacji przesyłek

W swoim magazynie w Eching niedaleko Monachium DB Schneker wprowadza ProGlove – inteligentną rękawicę do skanowania. ProGlove to urządzenie do skanowania kodów kreskowych w procesie kompletacji przesyłek. Do rękawicy nakładanej przez pracownika magazynu dołączone jest małe i lekkie urządzenie skanujące. Urządzenie ProGlove umieszcza się na grzbiecie dłoni i aktywuje przez ściśnięcie kciuka i palca wskazującego.
Po zeskanowaniu kodu kreskowego pracownik otrzymuje informację zwrotną w formie wizualnej, a także dźwięku i wibracji. Komunikacja wizualna z systemem zarządzania magazynem (np. ilość, lokalizacja następnego towaru) odbywa się za pomocą tabletu.
 
W magazynie w Eching, DB Schenker realizuje dostawy części samochodowych dla jednego z producentów pojazdów w Niemczech. Usługi obejmują zarówno podstawowe funkcje magazynowania, w tym obsługę przesyłek przychodzących i wychodzących, przechowywanie części samochodowych oraz zarządzanie pustymi opakowaniami. Realizowane są także usługi wartości dodanej, takie jak przepakowywanie z opakowań jednorazowych w wielokrotnego użytku.
 
ProGlove znacznie poprawia wydajność procesów. Podczas gdy tradycyjne skanery pierścieniowe są nieergonomiczne i trudne w użytkowaniu, ProGlove umożliwia pracownikowi szybszą, bezpieczniejszą i łatwiejszą kompletację. Pracownik może stale używać obydwu rąk, bez szukania i sięgania po skaner. To z kolei przekłada się na oszczędność czasu do 40% w porównaniu do wykorzystywania zwykłych skanerów.

„Informacja zwrotna od pracowników magazynu podczas testów urządzenia była pozytywna, dlatego jestem przekonany, że wykorzystanie ProGlove spowoduje wzrost wydajności w naszym magazynie w Eching. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić urządzenie do kolejnych magazynów DB Schenker” – wyjaśnia Tom Schmitt, Chief Commercial Officer & Member of the Board Contract Logistics, Schenker AG.

„Rozwiązanie ProGlove wiąże się z ideą, że w przyszłości ludzie nadal będą odgrywali ważna rolę w przemyśle. Stąd projekt lekkiej i działającej intuicyjnie inteligentnej rękawicy, którą można w łatwy sposób używać. ProGlove wspiera pracownika w jego codziennej pracy i łączy go z koncepcją Przemysłu 4.0” – mówi Thomas Kirchner, Co-Founder and CEO of ProGlove.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Brother wprowadza na rynek nową drukarkę do etytkiet
Technologia RFID ograniczy przypadki zagubienia bagażu
Wskaźnik SmartLight dla aplikacji Pick-to-Light
Tork opracował model sprzątania w oparciu o dane
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Panattoni Europe dostarczył zielony cross-dock
DB Schenker otwiera nowy ekologiczny terminal
DB Schenker cyfryzuje globalny rynek części zamiennych
10 tys. złotych kary za niedopełnienie obowiązków
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA