2017-03-16 | Nowości dla TSL

Oceaniczne Volvo

Obecnie Volvo FH i Volvo FH16 są dostępne w specjalnej, nowej wersji, inspirowanej regatami Volvo Ocean Race, które startują tej jesieni. Wersja Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 łączy w sobie niezwykle bogate wyposażenie, wysoki poziom komfortu i unikatowy styl. Zostanie wyprodukowana w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Aby zaspokoić ambicje klientów, którym zależy na jak najwyższym poziomie bezpieczeństwa i osiągów przygotowano również pakiety wyposażenia dodatkowego.
Oceaniczne Volvo (Żródło: Volvo Trucks)
"Przygoda, konkurowanie i parcie do przodu - Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 ma w sobie wszystkie cechy typowe dla wyścigu. Zaprojektowaliśmy pojazd pełen ekspresji. Zrobiliśmy to z myślą o kierowcach, którzy są dumni ze swojej pracy i swoich samochodów ciężarowych, którzy zadowalają się tylko tym, co najlepsze" - mówi Helene Fredäng, ekspert ds. materiałów wykończeniowych w Volvo Trucks.
 
Jako motyw przewodni projektu, projektanci Volvo wybrali trasę regat Volvo Ocean Race, wyrażoną w postaci map i symboliki morskiej. Inspiracji przy wyborze kolorystyki, zarówno wnętrza, jak i elementów zewnętrznych pojazdów, dostarczyły portowe miasta Alicante i Haga, w których oceaniczny wyścig odpowiednio: rozpoczyna się i kończy.
 
Efektowne na zewnątrz. Z zewnątrz związek pojazdu z Volvo Ocean Race podkreślają czarne i srebrne pasy ozdobne oraz kontrastujący z nimi zygzakowaty wzór w kolorze czerwonym. W okienku reklamowym Globetrotter i na emblematach po bokach kabiny wyraźnie wyeksponowano nazwę Volvo Ocean Race. Całości wizerunku kabiny dopełniają dwa oryginalne kolory metalizowane do wyboru: ciepły piaskowy Shimmering Gold oraz błękitny Cool Breeze Metallic.
 
Przytulne w środku. Kolorystyka i detale zewnętrzne znajdują swoją kontynuację w przytulnym wnętrzu kabiny, które cechuje najwyższy poziom komfortu, wysokiej jakości materiały i wyjątkowa dbałość o szczegóły. Stopnie i uchwyty wejściowe, panele drzwiowe, dywaniki podłogowe, koło kierownicy, schowki, zasłony - wszystkie te, i inne elementy wyposażenia, nawiązują swoim wyglądem do morza i żeglowania. Na przykład, wentylowany fotel kierowcy jest pokryty naturalną skórą w kolorze piaskowym, ozdobioną niebieskimi akcentami i zygzakowatymi, czerwonymi szwami. Na oparciu fotela można dostrzec mapę świata z zaznaczonymi miejscami startu i mety tegorocznych regat Volvo Ocean Race. Ten sam, powtarzający się wzór stylizowanej mapy wpleciono w zasłony, zaś ich paski mocujące korespondują z zygzakowatymi szwami w tapicerce.
 
Dla pojazdów Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 dostępne są dwa pakiety wyposażenia dodatkowego. Pierwszy z nich: Pakiet wydajności (Performance package), pozwala nabywcom Volvo FH na wybór mocniejszej, 500-konnej lub 540-konnej wersji silnika 13-litrowego w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch i zwalniaczem. Pakiet bezpieczeństwa (Safety package), dostępny zarówno dla Volvo FH, jak i Volvo FH16, obejmuje zaś elementy, takie jak alarm przeciwwłamaniowy, sejf zamykany na klucz, Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu, Układ Monitorowania Reakcji Kierowcy i aktywny tempomat.
 
"Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 to absolutnie najwyższa klasa, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa. Oferując tak bogaty pakiet wyposażenia chcieliśmy uatrakcyjnić ofertę oraz zwiększyć bezpieczeństwo kierowców, ładunku i innych użytkowników dróg" - mówi Carl Johan Almqvist, dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Trucks.
 
Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 zostanie wyprodukowana w niewielkiej liczbie egzemplarzy, a dostępność tych pojazdów będzie ograniczona czasowo. Sprzedaż rozpocznie się w połowie marca br. (tydzień 11). Na rynku polskim specjalna kampania sprzedażowa dedykowana pojazdom w wersji Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018,  zostanie wprowadzona w lipcu 2017 roku.
 
Fakty
 
Pojazdy dostępne w wersji Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018:
Volvo FH z kabiną Globetrotter lub Globetrotter XL i silnikami w kilku różnych poziomach mocy do wyboru.
Volvo FH16 z kabiną Globetrotter lub Globetrotter XL i silnikami w kilku różnych poziomach mocy do wyboru.
 
Opcje wyposażenia
 
Pakiet bezpieczeństwa: poduszka powietrzna kierowcy, Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu, Układ Monitorowania Reakcji Kierowcy, aktywny tempomat z funkcją automatycznego hamowania, alarm przeciwwłamaniowy w kabinie, sejf, szyby boczne ze szkła warstwowego, zdalnie sterowany wyłącznik główny, czerwone pasy bezpieczeństwa. Pakiet wydajności (tylko Volvo FH): silnik D13 o mocy 500 lub 540 KM, skrzynia biegów I-Shift Dual Clutch ze zwalniaczem.
 
źródło: Volvo Trucks

Zobacz także

KRAUSE wprowadza teleskopową drabinę jezdną z dużą platforma roboczą.
Terminal Paari, który optymalizuje procesy logistyczne na terenie zakładu.
Wykorzystaj przestrzeń magazynową dzięki regałom wspornikowym.
Niezawodność dostaw istotna dla szybkiego dostarczania systemów transportu materiałów.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Największe na świecie zawody dla mechaników
Volvo koncentruje się na niechronionych użytkownikach dróg
Spektakularny nowy film Volvo Trucks z cyklu „Live Test”
Ruszyła ogólnopolska akcja społeczna Profesjonalni Kierowcy.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA