2017-02-14 | Nowości dla TSL

Regały wspornikowe

Regały wspornikowe użytkowane są dziś na szeroką skalę do magazynowania materiałów dłużycowych. Wyjątkowa funkcjonalność, a także ich konstrukcja oferuje dodatkowe możliwości, które mogą być wykorzystane w każdym magazynie. Regały tego typu to nie tylko unowocześnienie przestrzeni magazynowej, ale również znaczne ułatwienie pracy.
Jak skonstruowane są regały wspornikowe?
 
Konstrukcja regałów wspornikowych opiera się na wysokich słupach nośnych, do których przytwierdzone są poziome wsporniki. Warto zaznaczyć, że wsporniki mogą znajdować się po obu stronach słupów, dzięki czemu zyskujemy znacznie więcej miejsc do składowania. Ponadto cała konstrukcja jest bardzo dobrze równoważona obciążeniem, co zapobiegnie wywróceniu się regału wraz z przechowywanym na nim materiałem. Regały są kotwione do posadzki.
 
Do produkcji regałów tego typu używa się wysokogatunkowej, walcowanej stali, która jest wytrzymała i pozwala na użytkowanie przez bardzo długi czas. Właściwość ta jest szczególnie doceniana, ponieważ pozwala na magazynowanie nawet cięższych materiałów dłużycowych. Przy ewentualnych uderzeniach cała konstrukcja jedynie się odkształca sprężyście i powraca do pierwotnego kształtu, co zapewnia pełne bezpieczeństwo obsługi magazynu.
 
img 2216a
 
Możliwości i zalety regałów wspornikowych
 
Wysokiej jakości regały wspornikowe pozwalają na bezpieczne magazynowanie materiałów dłużycowych i ponadgabarytowych. Obecnie jest to najtrudniejszy do przechowywania rodzaj towaru, dlatego usprawniające proces regały są najbardziej cenione na rynku.
 
Ich możliwości, za sprawą konstrukcji są niemal nieograniczone. Możliwa jest dowolna konfiguracja rozstawienia wsporników i słupów, co pozwala na dostosowanie regału do charakterystyki magazynu i przechowywanego materiału. Dzięki temu usprawnia się również gospodarka magazynowa. Wózki widłowe mogą swobodnie przejeżdżać przy regałach, a dostęp do poszczególnej jednostki mamy bardzo dobry.
 
Zastosowanie regałów wspornikowych pozwala na znaczne usprawnienie pracy magazynu. Proces przyjęcia towaru i jego ponownej dystrybucji jest znacznie szybszy i bezpieczniejszy. Ryzyko powstania strat materiałowych jest eliminowane do zera, co ma znaczny wpływ na finanse przedsiębiorstwa.
 
Odpowiednio zabezpieczone regały mogą służyć do magazynowania towarów na wolnym powietrzu. Właściwość ta sprawia, że nie jesteśmy ograniczeni. Przy użyciu solidnej, sprawdzonej konstrukcji możemy magazynować na zewnątrz towar, który nie wymaga specjalnego zabezpieczenia przed wilgocią. Do zabezpieczenia regału przed warunkami atmosferycznymi stosowany jest proces cynkowania.
 
Jakie ładunki można dzięki nim przechowywać?
 
Regały wspornikowe to sprawdzona konstrukcja, dzięki której w bezpiecznych warunkach możemy przechowywać długie i nieporęczne towary. Wśród nich wyróżnić można tarcicę, wiązary dachowe, rury PCV, profile stalowe, czy aluminiowe. Możliwości są ogromne, a wszystko zależy tylko i wyłącznie od przystosowania danego regału do odpowiedniego materiału.
 
Mocowanie wsporników
 
Wsporniki mogą zostać przymocowane do słupów na dwa sposoby: skręcany lub zawieszany. Pierwszy sposób polega na bardzo solidnym przykręceniu wsporników do słupów stalowych. Używane do tego są twarde śruby, które są w stanie utrzymać wspornik z nawet wyjątkowo ciężkim ładunkiem. Sposób zawieszany to nic innego jak przymocowanie wsporników przy użyciu haków kutych do podstawowej konstrukcji.
 
Podział regałów wspornikowych
 
Najbardziej podstawowy podział regałów wspornikowych obejmuje konstrukcje lekkie i ciężkie. Pierwszy rodzaj przeznaczony jest do magazynowania lżejszych materiałów, które są długie i nie pozwalają na wygodne manewrowanie. Konstrukcja regałów wspornikowych pozwala nawet na układanie towarów jeden na drugim, co oszczędza miejsce w magazynie, jednocześnie nie ograniczając dostępności do poszczególnych jednostek.
 
Na lekkich regałach wspornikowych polecamy przechowywać materiały takie, jak:
 
  • rury,
  • drewniane belki,
  • dłużyce wykonane z tworzyw sztucznych,
  • inne, długie, ale stosunkowo lekkie towary.
Regały wspornikowe o konstrukcji lekkiej mogą być jednostronne, których ustawienie przy ścianie, lub na początku magazynu gwarantuje dostęp do towarów składowanych po jednej stronie i dwustronne, gdzie z przodu i z tyłu mamy zagwarantowany wygodny dostęp za pomocą odpowiednich wózków widłowych. Ponadto możliwa jest zmiana konfiguracji regału w dowolnym momencie użytkowania. Zapewnia to modułowa konstrukcja, dzięki której nawet zaawansowana rozbudowa magazynu przebiega bez najmniejszych problemów.
 
Wysokość poziomów składowania, ramion regału może być regulowana w dowolnym momencie. Perforacja słupa ma rozstaw co 100mm. Wśród wartych uwagi opcji dodatkowych wyróżnić można ograniczniki wykonane ze stali, dzięki którym można zapobiec zsunięciu się materiału z regału. Jest to skuteczne zabezpieczenie, które wpływa nie tylko na bezpieczeństwo towarów, ale również pracowników magazynu. Lekkie regały wspornikowe są idealne do magazynowania towaru na zewnątrz. Zapewnia to odpowiednie zabezpieczenie konstrukcji podczas procesu galwanizacji.
 
img 2234
 
Warto nadmienić, że wszystkie cechy i właściwości lekkich regałów wspornikowych mogą być dobrane w dowolny sposób. Dzięki temu nie ma problemu z pełnym dostosowaniem wyposażenia magazynu do składowanych towarów, czy posiadanych wózków widłowych. Oszczędzamy w ten sposób miejsce i skracamy czas obsługi przyjęć, czy wydań towarów.
 
Ciężkie regały wspornikowe to rozwiązanie polecane, gdy zależy nam na jak największej ilości dostępnego miejsca. Konstrukcja regałów tego typu została zaprojektowana w taki sposób, aby nic nie ograniczało możliwości manewrowania długim towarem. Podobnie, jak w przypadku lekkich regałów, wykorzystując odmianę ciężką mamy dostęp do dowolnej jednostki towaru przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.
 
Ciężka konstrukcja zapewnia stabilne miejsce magazynowania znacznie cięższych towarów, jak mebli, profili, listew różnego typu, czy nawet materiałów budowlanych. Nieregularny kształt przechowywanych przedmiotów nie stanowi problemu, gdyż nic nie ogranicza ruchów manewrowych towarem. Wsporniki mogą być umieszczone po jednej, lub po obu stronach stalowych słupów, co jest dobierane w zależności od potrzeb i wymagań użytkowników.
 
Regulacja ramion i dowolna wysokość słupów sprawiają, że możliwe jest wykorzystanie pełnej wysokości posiadanego magazynu. Dzięki temu w pełni wykorzystujemy możliwości, jakie daje nam magazyn i jesteśmy w stanie bezpiecznie przechować znacznie większą ilość towarów. Całość może być pomalowana na wiele kolorów, co pozwala zadbać o walor estetyczny magazynu.
 
Szeroki wybór regałów wspornikowych znajduje się pod adresem www.logi-max.pl. Firma ta zapewnia kompleksową obsługę podczas adaptacji systemu regałów w dowolnym magazynie. Dzięki temu zyskujesz szansę nabycia wysokiej jakości wyposażenia, które będzie pełnić swoją funkcję przez bardzo długi czas.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

WDX kupuje od Feralco połowę udziałów w spółce zależnej
Regały przepływowe mimo wysokiej ceny oferują same przewagi
Regały windowe pozwalają optymalnie wykorzystać powierzchnię w magazynie
Regały przesuwne to nie tylko oszczędność miejsca w magazynie, ale również szereg innych korzyści
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA