2018-04-17 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Koncern Sonoco powiększył zakład w Strykowie

W Sonoco Display and Packaging w Strykowie została otwarta nowa hala produkcyjna o łącznej powierzchni 9000 metrów kw. Decyzja o rozbudowie zakładu zlokalizowanego pod Łodzią została podjęta ze względu na podpisanie kontraktu z jednym z wiodących producentów baterii alkalicznych. Jak mówi dyrekcja Sonoco jest to kolejny ważny klient w portfolio firmy, dla którego usługi świadczone są w zakładzie w Strykowie.
Koncern Sonoco powiększył zakład w Strykowie (Żródło: Sonoco)

13 kwietnia 2018 r. odbyło się oficjalne otwarcie nowej hali Sonoco Display and Packaging w Strykowie. W uroczystościach udzieli wzięli: Zastępca Burmistrza Strykowa Bożena Motylińska, Starosta Zgierski Bogdan Jarota, Pełnomocnik Marszałka WŁ ds. Inwestorów i Eksporterów Janusz Baranowski, Adam Pustelnik oraz Edyta Karpińska z Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele Politechniki Łódzkiej.

Powierzchnia produkcyjna i magazynowa całego zakładu Sonoco w Strykowie to około 60 tys. metrów kw., które firma zobowiązała się wynajmować przez kolejne 10 lat. Łączna powierzchnia nowej części to 9000 metrów kw., z czego ponad 5000 m kw. stanowi produkcja oraz przestrzeń biurowa, a około 4000 m kw. magazyn. Strykowski oddział przewiduje, że roczny obrót nowej hali wyniesie 47 mln PLN. Dla firmy rozwój na tym poziomie oznacza wyposażenie zakładu w kolejne 17 linii pakujących, które będą częściowo zautomatyzowane.

-Nasze decyzja o rozbudowie zakładu w Strykowie o nową halę wynika z potrzeby produkcji oraz nowych projektów, które się pojawiły. W efekcie uruchomimy 17 linii produkcyjnych i będziemy wykorzystywać technologie takie jak: automatyczne blistrowanie, automatyczne podawanie i pakowanie produktów w kartony, zgrzewanie czy foliowanie. Bardzo ważnym czynnikiem naszego sukcesu są ludzie, dla których mamy rozbudowaną ofertę otwartych stanowisk pracy. Obecnie, w samej lokalizacji strykowskiej pracuje 1050 osób. Docelowo, w nowej hali zatrudnionych zostanie kolejnych 140 pracowników produkcyjnych oraz 20 pracowników biurowych – mówi Magdalena Dłuska, Regionalny Dyrektor HR w Sonoco.

Jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu, na koniec lutego br. liczba zarejestrowanych bezrobotnych to 4984 osób, w tym 2417 kobiet i 2567 mężczyznRozwój firmy Sonoco w tym regionie będzie szansą na zmniejszenie liczby niezatrudnionych osób. Jak zapowiada, Magdalena Dłuska, Regionalny Dyrektor HR, zatrudnienie w zakładzie znajdą zarówno pracownicy produkcyjni, inżynierowie oraz kadra menadżerska, ponieważ stanowiska do objęcia są zróżnicowane. W związku z otwarciem nowej hali Sonoco, potencjał rozwoju dla całego regionu zauważył też sam Starosta Zgierski, Bogdan Jarota: -Chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego nowoczesnego obiektu, w którym pracę znajdą mieszkańcy powiatu zgierskiego. Jest to tym bardziej istotne, z uwagi na fakt, że w naszym regionie stopa bezrobocia nadal utrzymuje się na dość wysokim poziomie i wynosi obecnie 8 %. Położenie naszego regionu w centrum Polski jest wyjątkowe w skali całego kraju, ze względu na usytuowanie na tym terenie skrzyżowania dwóch najważniejszych autostrad środkowoeuropejskich A1 i A2.

Rozwój firmy Sonoco w tym regionie będzie szansą na zmniejszenie liczby niezatrudnionych osób. Jak zapowiada, Magdalena Dłuska, Regionalny Dyrektor HR, zatrudnienie w zakładzie znajdą zarówno pracownicy produkcyjni, inżynierowie oraz kadra menadżerska, ponieważ stanowiska do objęcia są zróżnicowane. W związku z otwarciem nowej hali Sonoco, potencjał rozwoju dla całego regionu zauważył też sam Starosta Zgierski, Bogdan Jarota: -Chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego nowoczesnego obiektu, w którym pracę znajdą mieszkańcy powiatu zgierskiego. Jest to tym bardziej istotne, z uwagi na fakt, że w naszym regionie stopa bezrobocia nadal utrzymuje się na dość wysokim poziomie i wynosi obecnie 8 %. Położenie naszego regionu w centrum Polski jest wyjątkowe w skali całego kraju, ze względu na usytuowanie na tym terenie skrzyżowania dwóch najważniejszych autostrad środkowoeuropejskich A1 i A2.

1 Dane statystyczne pochodzą ze strony Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu, http://zgierz.praca.gov.pl/statystyka.


Zobacz także

5,3 mln kartonów z kosmetykami wysyła Avon z Garwolina
Największy obiekt magazynowy w Polsce: 123 600 mkw.
Rośnie portfel nieruchomości logistycznych SEGRO
Dwa magazyn BTS o powierzchni 42 tys mkw w sieci Raben
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser z bezpośrednią linią ze Strykowa do Holandii
Ruszyła budowa centrum logistycznego Porty w Nidzicy
Agility zbuduje hub logistyczny nad Kanałem Sueskim
W listopadzie oficjalne uruchomienie drugiego centrum dystrybucyjnego
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA