2018-01-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Park logistyczny w Kowalach: 140 tys. mkw hal

Rozbudowa parku logistycznego w Kowalach dobiegła końca. Wśród najemców obiektu o powierzchni 18 000 mkw., realizowanego w ramach partnerstwa JV z Hillwood znajdą się m.in. ESA logistika oraz Eastend.pl.
Park logistyczny w Kowalach: 140 tys. mkw hal (Żródło: 7R)

ESA logistika jest jedną z wiodących firm logistycznych reprezentowanych w czterech krajach Europy Środkowej. Koncentruje się na świadczeniu kompleksowych rozwiązań logistycznych zwracając szczególną uwagę na ochronę środowiska. W parku logistycznym Gdańsk Kowale objęła powierzchnię ponad 4 tys. mkw.
-Wybraliśmy inwestycję 7R ze względu na dobrą współpracę z deweloperem, wysoką jakość oferowanej powierzchni magazynowej oraz dogodną lokalizację parku logistycznego w Kowalach. Trójmiasto to doskonały rynek sprzyjający naszej branży – powiedział kierownik produktu magazynowego ESA logistika Dariusz Walczyk.
Kolejnym najemcą, który wprowadził się do Centrum Logistycznego Gdańsk Kowale VI jest Eastend.pl - firma, która oferuje oryginalne produkty topowych marek – jakościowe obuwie, torby, plecaki, ubrania i akcesoria. Z deweloperem 7R współpracuje po raz pierwszy, decydując się na wynajęcie niemal 2,2 tys. mkw. W transakcji pośredniczyła gdańska agencja nieruchomości Querco Property, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze i doradztwie na rynku nieruchomości.


-Ze względu na specyfikę naszej działalności zależało nam na lokalizacji, z której będzie możliwa sprawna dystrybucja. Klienci oczekują, że dostarczymy zamówione wirtualnie produkty jak najszybciej, często już na drugi dzień. Wybraliśmy park logistyczny Gdańsk Kowale VI również ze względu na otwartość dewelopera 7R, który starał się wysłuchać naszych potrzeb i zaproponować powierzchnię magazynową, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia –skomentował Paweł Wilk wiceprezes zarządu Eastend.pl
-To już kolejny raz, kiedy współpracujemy z 7R pośrednicząc przy transakcji wynajmu. Doskonałe warunki jakie oferuje firma oraz doświadczenie we współpracy i zaangażowanie zespołu 7R również na dalszych etapach realizacji umowy, sprawiają, że deweloper jest godny polecenia dla klientów, których obsługujemy – podsumował Adam Nowacki, Prezes Zarządu Querco Property
Po oddaniu do użytku Centrum Logistycznego Gdańsk-Kowale VI o powierzchni 18 000 mkw., a tym samym zakończeniu rozbudowy parku logistycznego w Kowalach łączna powierzchnia wszystkich obiektów na terenie parku wynosi 140 000 mkw. To jednak nie koniec inwestycji 7R na północy kraju.
- Po zakończeniu rozbudowy parku logistycznego Gdańsk Kowale realizowanego w partnerstwie JV z Hillwood zamierzamy kontynuować inwestycje w regionie. Na podstawie naszych poprzednich realizacji i obserwacji widzimy duży potencjał na rynku nieruchomości magazynowych na północy kraju. W najbliższej przyszłości myślimy o nowym projekcie w Szczecinie - dodał Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R.


Zobacz także

W jaki sposób kontrolować efektowność pracy wózków widłowych?
ESA logistika – dysponuje nowym magazynem w Poznaniu
Prosperity zawitało nad Wisłę, a ma być jeszcze lepiej
Europejski gracz na rynku opakowań wynajmuje magazyn
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Połowa magazynu City Flex wynajęta jeszcze przed budową
DSV wynajął magazyn w krakowskim parku logistycznym 7R
120 tys. mkw. w nowym parku logistycznym k/Łodzi
Biuro Inwestycji Kapitałowych poprawiło przychody o 5,4%
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA