2017-12-27 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Euro Pool System podpisał umowę

Firma Euro Pool System podpisała umowę na wynajem 8 970 mkw. powierzchni magazynowej i 560 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Panattoni Park Gliwice III. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza AXI IMMO.
Euro Pool System podpisał umowę (Żródło: Axi Immo)

Euro Pool System jest liderem rynku opakowań wielokrotnego użytku dla europejskiego łańcucha dostaw produktów świeżych. Euro Pool System oferuje usługi logistyczne połączone z wynajmem i obsługą opakowań zwrotnych. Tace wielokrotnego użytku Euro Pool System są używane przez producentów, przewoźników, firmy przetwórcze i detalistów.

Euro Pool System ma 50 centrów serwisowych i świadczy usługi w 27 krajach na terenie Europy. W Polsce swoje centra usługowo-logistyczne firma posiada w Teresinie pod Warszawą, Piotrkowie Trybunalskim i w Gliwicach, gdzie niedawno podpisała umowę na wynajem 9530 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku Panattoni Europe.

Powierzchnia dla Euro Pool System będzie przygotowana zgodnie z technologicznymi wymaganiami klienta m.in. w całości będzie miała podwyższoną odporność ogniową. Ponadto, deweloper zapewni podstandardowe dostawy wody, kluczowy czynnik w procesie mycia zwrotnych produktów firmy Euro Pool System.

„Wysoki standard techniczny magazynu, termin dostarczenia powierzchni i dostępność mediów o podwyższonych parametrach były dla nas kluczowe przy wyborze powierzchni magazynowej. Panattoni Park Gliwice III nie tylko spełnia nasze kryteria techniczne, ale ma dodatkową zaletę, bo jest zlokalizowany blisko naszych klientów” – komentuje Andrej Palic Regional Manager CEE Euro Pool System.

Nowa powierzchnia magazynowa w Panattoni Park Gliwice III jest dedykowana do realizacji usług dodatkowych (Value Added Services) dla klientów Euro Pool System na terenie Gliwic.

„Był to dla nas interesujący i pełen wyzwań projekt, ze względu na niestandardowe wymagania klienta oraz dość długi proces wyboru i negocjacji warunków umowy najmu. Bardzo nas cieszy, że udało się doprowadzić transakcję do satysfakcjonującego obi strony finału” – dodaje Anna Głowacz, Head of Industrial – Leasing Agency w AXI IMMO.

Panattoni Park Gliwice III położony jest w jednym z najdynamiczniej rozwijającej się lokalizacji na Górny Śląsku. Największym atutem parku jest jego lokalizacja, bezpośrednio przy najważniejszych węzłach komunikacyjnych oraz w sąsiedztwie granicy czeskiej i słowackiej. Panattoni Park Gliwice III składa się z dwóch budynków o powierzchni 74 500 mkw. Centrum logistyczne oferuje powierzchnię magazynową, produkcyjną i biurową, z możliwością elastycznego dopasowania do oczekiwań z różnych branż.

źródło: Axi Immo


Zobacz także

Po Lublinie przyszedł czas na województwo lubuskie
Panattoni Europe wybuduje fabrykę dla Ontex
„Cross-dock” coraz bardziej popularne wśród najemców
KRAUSE zwiększa inwestycje i powierzchnię produkcyjną
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rozpoczęła się budowa parku logistycznego w Zabrzu
Park logistyczny Panattoni ma dać pracę 7 tys. osób
Nowy projekt S5 Wrocław North Gate
70 500 m kw. Panattoni Park Warsaw South Janki
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA