2017-10-24 | Wydarzenia

I Forum Cobotyki

W siedzibie Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów w Warszawie w dniu 18 października (środa) zorganizowane zostało I Forum Cobotyki.
Organizatorem była firma Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz firma Encon- Koester. Partnerami wspomagającymi forum byli: MIR, On Robot, Optoforce, PIAP, Universal Robots natomiast patronat honorowy całego forum objęło Ministerstwo Rozwoju.

Tematami przewodnimi I Forum Cobotyki jakie prezentowali specjaliści PIAP, Encon Koester oraz partnerzy była rola robotów współpracujących (Cobotów) w koncepcji Przemysłu 4.0 oraz ich wpływ na podniesienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Przedstawione były możliwości optymalizacji procesów produkcyjnych oraz logistycznych poprzez wykorzystanie robotów współpracujących.

Szczególnie ostatni temat wzbudził duże emocje i było przyczyną żywej dyskusji związanej ze współpracą, na linii człowiek – robot. Coboty różnią się od robotów przede wszystkim tym, że nie posiadają napędów o wysokiej mocy jak typowe roboty (co głównie czyni je niebezpiecznymi). Wyróżnia je także obły kształt oraz zaawansowany system bezpieczeństwa (między innymi kontrola siły zderzenia, definiowanie stref bezpieczeństwa i wiele więcej) tak aby roboty mogły pracować w sąsiedztwie człowieka.

Forum Cobotyki to doskonała okazja dla przedstawicieli firm, którzy rozważają czy już planują wejście w cobotyzację, na spotkanie z profesjonalistami, praktykami robotyzacji. Jeden dzień, który daje obraz możliwości i ograniczeń, zalet i metod wykorzystania cobotów w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Zdobyta wiedza to początek drogi, która daje podstawy teoretyczne do praktycznych korzyści.

W foyer Centrum Konferencyjnego PIAP posadowione zostały stanowiska z aplikacjami:

1. Aplikacja śledzenia nadążnego (użycie robota UR i kamery Robotiq)
2.Aplikacja polerowanie (użycie robota UR – aktywnej końcówki siły ACF)
3. Aplikacja interaktywna kółko krzyżyk (użycie robota UR i sześcioosiowego czujnika siły)
4. Aplikacja kontroli jakości przy pomocy skanera (użycie robota UR oraz skanera)
5. Aplikacja wydawania broszur ( użycie robota UR wraz z chwytakiem firmy PIAB)
Forum Cobotyki wpisuje się w kalendarz stałych wydarzeń organizowanych przez PIAP dla partnerów z przemysłu i z pewnością stanowi dla firm ważne wydarzenie na drodze do cobotyzacji

Zobacz także

Konferencja poświęcona cyfryzacji i Industry 4.0
Movida organizuje kolejne spotkanie dla Facility Managerów
Kompleksowe podejście do efektywnego zarządzania jakością
Weź udział w zbiórce makulatury, pomóż kupić książki
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

We wrześniu pierwsza edycja Forum Retail Challenge
IX Poznańskie Forum Logistyczne okazało się sukcesem
Porozmawiaj o niezbędnej roli człowieka w przemyśle
W koło o produkcji, czyli VI Forum Nowoczesnej Produkcji
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA