2017-10-24 | Wydarzenia

I Forum Cobotyki

W siedzibie Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów w Warszawie w dniu 18 października (środa) zorganizowane zostało I Forum Cobotyki.
Organizatorem była firma Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz firma Encon- Koester. Partnerami wspomagającymi forum byli: MIR, On Robot, Optoforce, PIAP, Universal Robots natomiast patronat honorowy całego forum objęło Ministerstwo Rozwoju.

Tematami przewodnimi I Forum Cobotyki jakie prezentowali specjaliści PIAP, Encon Koester oraz partnerzy była rola robotów współpracujących (Cobotów) w koncepcji Przemysłu 4.0 oraz ich wpływ na podniesienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Przedstawione były możliwości optymalizacji procesów produkcyjnych oraz logistycznych poprzez wykorzystanie robotów współpracujących.

Szczególnie ostatni temat wzbudził duże emocje i było przyczyną żywej dyskusji związanej ze współpracą, na linii człowiek – robot. Coboty różnią się od robotów przede wszystkim tym, że nie posiadają napędów o wysokiej mocy jak typowe roboty (co głównie czyni je niebezpiecznymi). Wyróżnia je także obły kształt oraz zaawansowany system bezpieczeństwa (między innymi kontrola siły zderzenia, definiowanie stref bezpieczeństwa i wiele więcej) tak aby roboty mogły pracować w sąsiedztwie człowieka.

Forum Cobotyki to doskonała okazja dla przedstawicieli firm, którzy rozważają czy już planują wejście w cobotyzację, na spotkanie z profesjonalistami, praktykami robotyzacji. Jeden dzień, który daje obraz możliwości i ograniczeń, zalet i metod wykorzystania cobotów w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Zdobyta wiedza to początek drogi, która daje podstawy teoretyczne do praktycznych korzyści.

W foyer Centrum Konferencyjnego PIAP posadowione zostały stanowiska z aplikacjami:

1. Aplikacja śledzenia nadążnego (użycie robota UR i kamery Robotiq)
2.Aplikacja polerowanie (użycie robota UR – aktywnej końcówki siły ACF)
3. Aplikacja interaktywna kółko krzyżyk (użycie robota UR i sześcioosiowego czujnika siły)
4. Aplikacja kontroli jakości przy pomocy skanera (użycie robota UR oraz skanera)
5. Aplikacja wydawania broszur ( użycie robota UR wraz z chwytakiem firmy PIAB)
Forum Cobotyki wpisuje się w kalendarz stałych wydarzeń organizowanych przez PIAP dla partnerów z przemysłu i z pewnością stanowi dla firm ważne wydarzenie na drodze do cobotyzacji

Zobacz także

Konferencja poświęcona cyfryzacji i Industry 4.0
Movida organizuje kolejne spotkanie dla Facility Managerów
Kompleksowe podejście do efektywnego zarządzania jakością
Weź udział w zbiórce makulatury, pomóż kupić książki
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Porozmawiaj o niezbędnej roli człowieka w przemyśle
W koło o produkcji, czyli VI Forum Nowoczesnej Produkcji
Za nieco ponad miesiąc Europejskie Forum Gospodarcze
Współpraca firm przy robotach współpracujących
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA