2018-08-30 | Głos z rynku

IVECO pomoże uzyskać rządowe dotacje

Niemieckie Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej wprowadzi nowe dotacje na zakup oszczędnych i niskoemisyjnych ciężarówek. Włoska marka IVECO posiada w swojej ofercie pojazdy zasilane gazem, które spełniają kryteria dofinansowania. Producent jest gotowy wspomagać firmy transportowe w uzyskiwaniu dotacji i przeprowadzaniu konwersji flot na ciężarówki napędzane CNG i LNG.
IVECO Natural Power Tour 2018 wyruszy z Dortmundu w objazdową trasę po Niemczech, akcja ma trwać do października. W ramach promocji będzie można zapoznać się z pełną gamą pojazdów ciężarowych IVECO zasilanych CNG i LNG, a także odbyć jazdy próbne. Dotowanie zakupu ciężarówek zasilanych gazem ziemnym to sygnał, że niemiecki rząd pokłada duże nadzieje w tym rozwiązaniu, jako metodzie ograniczenia emisji zanieczyszczeń na drogach. Działania te potwierdzają słuszność założeń IVECO, które już od dawna przewidywało, że ciężarówki zasilane gazem ziemnym przejdą z niszowego na rynek masowy.
 
IVECO jest pionierem w wykorzystaniu CNG i LNG do zasilania pojazdów ciężarowych w transporcie towarowym. Marka zdobyła doświadczenie we flotach największych europejskich operatorów logistycznych. Cięzarówki IVECO Stralis NP. pracują miedzy innymi we francuskiej firmie Perrenot, która wykonuje usługi transportowe dla Carrefour, Casino i Auchan.
 
Pierre Lahutte, prezes IVECO, wyjaśnia: "Niemiecki program dotacji jest kolejnym potwierdzeniem wizji przyszłości sektora transportowego głoszonej przez IVECO, gdzie technologie napędu zasilanego gazem ziemnym są na tyle dojrzałe, by mogły stanowić sensowne i rentowe rozwiązania".

W ramach akcji promocyjnej IVECO Natural Power Tour 2018 producent zaprezentuje pełną ofertę pojazdów zasilanych CNG i LNG. Projekt obejmie terytorium Niemiec w okresie od czerwca do października, odwiedzający będą mogli odbyć jazdy próbne prezentowanymi maszynami.

Gama IVECO Natural Power obejmuje szeroki zakres pojazdów, począwszy od lekkich 3,5-tonowych samochodów dostawczych, aż po potężne ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej do 50 ton.

  • Jedną z wersji gazowego Daily jest Daily Hi-Matic Natural Power, pierwszy lekki samochód dostawczy zasilany sprężonym gazem ziemnym, wyposażony w 8‑biegową automatyczną skrzynię biegów. Maszyna została nagrodzona tytułami “International Van of the Year 2018” I “Sustainable Truck of the Year 2018”.
  • W segmencie transportu ciężkiego IVECO oferuje model Stralis NP. W Wielkiej Brytanii maszyna zdobyła tytuł “Low Carbon Truck of the Year“. Jest to jedyny dostępny na rynku samochód ciężarowy zasilany gazem ziemnym przeznaczony do długodystansowych zadań transportowych.

Użytkowanie wszystkich pojazdów z serii Natural Power pozwala ograniczyć emisję spalin, dzięki czemu firmy transportowe mogą uzyskać dostęp do centrów miast i stref ograniczonego ruchu. Niewątpliwą zaletą jest również cicha praca takich układów napędowych, co sprawia, że nadają się one idealnie do zadań wykonywanych w godzinach nocnych. Dodatkowymi atutami są niski całkowity koszt posiadania, oraz kompleksowe wsparcie dla klientów, zapewniane przez sieć dealerską IVECO.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

InPost partnerem w nowatorskiej usłudze Allegro Smart
Współpraca Zalando i DHL przy nowym centrum logistycznym
Nowa lokalizacja katowickiego oddziału Jungheinrich
Zebra naprzeciw potrzebom gospodarki „na żądanie”
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA