2018-08-30 | Głos z rynku

IVECO pomoże uzyskać rządowe dotacje

Niemieckie Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej wprowadzi nowe dotacje na zakup oszczędnych i niskoemisyjnych ciężarówek. Włoska marka IVECO posiada w swojej ofercie pojazdy zasilane gazem, które spełniają kryteria dofinansowania. Producent jest gotowy wspomagać firmy transportowe w uzyskiwaniu dotacji i przeprowadzaniu konwersji flot na ciężarówki napędzane CNG i LNG.
IVECO Natural Power Tour 2018 wyruszy z Dortmundu w objazdową trasę po Niemczech, akcja ma trwać do października. W ramach promocji będzie można zapoznać się z pełną gamą pojazdów ciężarowych IVECO zasilanych CNG i LNG, a także odbyć jazdy próbne. Dotowanie zakupu ciężarówek zasilanych gazem ziemnym to sygnał, że niemiecki rząd pokłada duże nadzieje w tym rozwiązaniu, jako metodzie ograniczenia emisji zanieczyszczeń na drogach. Działania te potwierdzają słuszność założeń IVECO, które już od dawna przewidywało, że ciężarówki zasilane gazem ziemnym przejdą z niszowego na rynek masowy.
 
IVECO jest pionierem w wykorzystaniu CNG i LNG do zasilania pojazdów ciężarowych w transporcie towarowym. Marka zdobyła doświadczenie we flotach największych europejskich operatorów logistycznych. Cięzarówki IVECO Stralis NP. pracują miedzy innymi we francuskiej firmie Perrenot, która wykonuje usługi transportowe dla Carrefour, Casino i Auchan.
 
Pierre Lahutte, prezes IVECO, wyjaśnia: "Niemiecki program dotacji jest kolejnym potwierdzeniem wizji przyszłości sektora transportowego głoszonej przez IVECO, gdzie technologie napędu zasilanego gazem ziemnym są na tyle dojrzałe, by mogły stanowić sensowne i rentowe rozwiązania".

W ramach akcji promocyjnej IVECO Natural Power Tour 2018 producent zaprezentuje pełną ofertę pojazdów zasilanych CNG i LNG. Projekt obejmie terytorium Niemiec w okresie od czerwca do października, odwiedzający będą mogli odbyć jazdy próbne prezentowanymi maszynami.

Gama IVECO Natural Power obejmuje szeroki zakres pojazdów, począwszy od lekkich 3,5-tonowych samochodów dostawczych, aż po potężne ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej do 50 ton.

  • Jedną z wersji gazowego Daily jest Daily Hi-Matic Natural Power, pierwszy lekki samochód dostawczy zasilany sprężonym gazem ziemnym, wyposażony w 8‑biegową automatyczną skrzynię biegów. Maszyna została nagrodzona tytułami “International Van of the Year 2018” I “Sustainable Truck of the Year 2018”.
  • W segmencie transportu ciężkiego IVECO oferuje model Stralis NP. W Wielkiej Brytanii maszyna zdobyła tytuł “Low Carbon Truck of the Year“. Jest to jedyny dostępny na rynku samochód ciężarowy zasilany gazem ziemnym przeznaczony do długodystansowych zadań transportowych.

Użytkowanie wszystkich pojazdów z serii Natural Power pozwala ograniczyć emisję spalin, dzięki czemu firmy transportowe mogą uzyskać dostęp do centrów miast i stref ograniczonego ruchu. Niewątpliwą zaletą jest również cicha praca takich układów napędowych, co sprawia, że nadają się one idealnie do zadań wykonywanych w godzinach nocnych. Dodatkowymi atutami są niski całkowity koszt posiadania, oraz kompleksowe wsparcie dla klientów, zapewniane przez sieć dealerską IVECO.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

InPost partnerem w nowatorskiej usłudze Allegro Smart
Współpraca Zalando i DHL przy nowym centrum logistycznym
Nowa lokalizacja katowickiego oddziału Jungheinrich
Zebra naprzeciw potrzebom gospodarki „na żądanie”
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

IVECO przekazało ciągniki siodłowe o mocy 460 KM
Francja ma ambitne plany ograniczające emisję spalin
Polska jako lider e-mobilności – plan na przyszłość
Napęd ekologiczny coraz powszechniejszy w transporcie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA