2018-08-28 | Głos z rynku

1 000 nowych miejsc pracy w Tuszynie

Zalando rozpoczęła współpracę z firmą DHL, która zajmie się obsługą centrum logistycznego w Głuchowie (Tuszyn) w okolicach Łodzi. DHL Supply Chain będzie nadzorował proces zatrudnienia około 1 000 osób, na potrzeby centrum w środkowej fazie inwestycji.

W kwietniu tego roku Zalando świętowało uroczyste zawieszenie wiechy na swoim nowym centrum logistycznym o powierzchni 130 000 metrów kwadratowych. Inwestycja w Głuchowie to trzeci w Polsce obiekt tego typu - pozostałe dwa znajdują się w Szczecinie i Olsztynku. Zalando stawia sobie za cel utrzymanie wysokich standardów obsługi klienta na wszystkich 17 rynkach, gdzie jest obecne, dla swoich ponad 24 mln aktywnych klientów w całej Europie. Obiekt w Głuchowie dołącza do sieci logistycznej Zalando, będąc jednym z dziesięciu centrów logistycznych na pięciu rynkach. Nieruchomość będzie obsługiwana przez DHL Supply Chain, a rozpoczęcie testów operacyjnych przewidziane jest już na koniec tego roku.

"Dzięki nowej inwestycji w Głuchowie nie tylko wzmocnimy ofertę kierowaną do polskich klientów, ale także rozbudujemy naszą sieć logistyczną w Europie. Dopiero w kwietniu świętowaliśmy ceremonię zawieszenia wiechy na nowej inwestycji, a DHL Supply Chain już może rozpocząć rekrutację pracowników. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z DHL od strony operacyjnej i w tworzeniu silnego zespołu" -mówi Jan Bartels, Vice President Customer Fulfillment & Logistics w Zalando.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przekonaliśmy Zalando naszym podejściem “Wszystko jest możliwe” i jakością naszej pracy, do zapewnienia im usługi, która stworzy konkurencyjną przewagę rynkową dla firmy. Jesteśmy przekonani, że nasz wykwalifikowany i pełen pasji zespół operacyjny w Polsce dostarczy Zalando usługi wysokiej jakości, jakiej oczekują jego klienci" - mówi Hendrik Venter, Prezes DHL Supply Chain na Europę Środkową i Wschodnią.

Czynniki, które zadecydowały o wyborcze Głuchowa jako lokalizacji dla centrum logistycznego, to przede wszystkim duży potencjał zatrudnienia, dobre położenie geograficzne i infrastruktura, która obejmuje bezpośredni dostęp do dróg ekspresowych nr 1 i 12. Szczególny wpływ na decyzję miała współpraca z regionem, gminą Tuszyn i burmistrzem Głuchowa oparta na wzajemnym zaufaniu i szacunku.

Aplikować o pracę można pod adresem: pracujwdhl@dhl.com

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Nowa lokalizacja katowickiego oddziału Jungheinrich
Zebra naprzeciw potrzebom gospodarki „na żądanie”
Grupa ID Logistics podsumowuje 2. kwartał 2018
Ekspansja Kerry Logistic trwa w najlepsze
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DHL testuje w Krakowie pojazdy elektryczne
DHL otworzył międzynarodowy terminal lotniczy w Szczecinie
Nieodkryty potencjał – afrykański e-commerce
DHL wraz z partnerami optymalizują ostatnią milę
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA