2018-01-17 | Głos z rynku

IKEA otworzyła Centrum Dystybucji do Klienta- CDC

IKEA otworzyła nowe Centrum Dystrybucji do Klienta (CDC) w Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego. Poprowadzi je FM Logistic, które zarządza Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach już od 2001 roku. W tym celu firma zatrudniła już pierwszych pracowników. W najbliższych miesiącach planowana jest rekrutacja kolejnych osób.
IKEA otworzyła Centrum Dystybucji do Klienta- CDC (Żródło: FM Logistic)

- Cieszymy się, że możemy być częścią tego projektu, tak ważnego dla naszego klienta. Dokładamy wszelkich starań, by ten dedykowany zespół pracowników cechował się wysokimi kwalifikacjami, niezbędnymi do utrzymania wysokiej jakość świadczonego przez nas serwisu. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż dzięki temu projektowi możemy przyczynić się do dalszego rozwoju regionu – mówi Piotr Sukiennik, Dyrektor Zarządzający na region Europy Centralnej w firmie FM Logistic.
Nowe Centrum Dystrybucji do Klienta zajmie 22 500 m² istniejącej powierzchni magazynowej Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach. Obiekt ten, od początku swego istnienia, tj. od 2001 r., jest zarządzany przez FM Logistic, który zatrudnia obecnie ok. 400 pracowników zajmujących się obsługą Centrum. Jego całkowita powierzchnia wynosi 145 tys. m². W jego skład wchodzą dwa zautomatyzowane magazyny wysokiego składowania. Budynek wyposażony jest w rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi. Dwie trzecie obiektu ogrzewane jest energią odnawialną za pomocą pomp ciepła i dzięki odzyskowi ciepła z geotermalnych ujęć wodnych. Ponadto, oświetlenie zewnętrzne w całości wykonano w technologii LED, a wodę w budynku podgrzewa system 16 kolektorów słonecznych.


Inwestycja IKEA zapewni realizację zamówień składanych przez Internet i wysyłanych bezpośrednio do klientów. Szacunkowe dane wskazują, że w pierwszym roku działalności CDC obsłuży ok. 100 tysięcy zamówień. Dzięki temu IKEA poprawi jakość dostaw i czas realizacji zamówień do klientów.
-Wprowadzając w Polsce sprzedaż przez Internet, chcemy być pewni, że dysponujemy wydajną siecią dystrybucji, która będzie w stanie zagwarantować dostawy produktów do naszych klientów. Systematycznie rozwijamy nowe sposoby sprzedaży oraz pracujemy nad rozwiązaniami umożliwiającymi łatwe oraz komfortowe zakupy. Tym samym docieramy do coraz większej liczby Polaków i realizujemy nasza wizję tworzenia lepszego codziennego życia dla wielu ludzi – podkreślała Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce, podczas otwarcia CDC w Jarostach.


Zobacz także

CHEP i Endurance Technologies wyróżnione w kategorii zrównoważenia ekologicznego konkursu Automotive Global Awards
Poczta Polska i PKP podpisały list intencyjny o współpracy na rzecz rozwoju usług logistycznych na wspólnych gruntach
GEFCO przejęło GLT - przewoźnika na linii Europa-Maroko
Flota w ofercie car sharingu w Warszawie zwiększyła się do 300 aut
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Koniunktura w Polsce sprzyja operatorom logistycznym
Dwa magazyny powiększą infrastrukturę FM Logistic
DB Schenker oferuje rozwiązania w druku 3D
IKEA Industry Lubawa nowy magazyn wyrobów gotowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA