2018-01-12 | Głos z rynku

Kogo kupiło GEFCO?

GEFCO ogłosiło przejęcie hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko. Akwizycja ma dla GEFCO strategiczną wartość, wzmacniając obecność spółki w regionie w momencie dynamicznego rozwoju wymiany handlowej w branży motoryzacyjnej, detalicznej i odzieżowej pomiędzy Europą a Marokiem. Umowa zawarta przez GLT i GEFCO wymaga zatwierdzenia przez odpowiednie organy regulacyjne.
Kogo kupiło GEFCO? (Żródło: Gefco)

GLT – lider w transporcie przez Cieśninę Gibraltarską

Korzyści płynące z fuzji są obiecujące. GLT to hiszpańska firma z ponad 20-letnim doświadczeniem posiadająca silną pozycją rynkową oraz opinię profesjonalnego operatora zapewniającego bezpieczne usługi transportowe przez Cieśninę Gibraltarską. Firma została założona w 1998 r. i od tego czasu zbudowała silne relacje z klientami z branży motoryzacyjnej oraz modowej. GLT jest wiodącym operatorem przejścia między Algeciras a Tangerem, zapewniając ponad 16 000 przepraw rocznie i wykorzystując 75 ciężarówek i 380 naczep. Firmę charakteryzują efektywna struktura operacyjna i model biznesowy z jednym oddziałem zarządzającym centralnie całą siecią, który jest zlokalizowany w gminie Oiartzun (w Kraju Basków w pobliżu miasta Irun), a także z centrami wysyłkowymi mieszczącymi się w Tangerze i Algeciras.

Potrzeba wsparcia logistycznego w gospodarce szybkiego wzrostu

Przez lata GEFCO zdobyło bogate doświadczenie w zarządzaniu połączeniami między Europą a krajami Maghrebu. Przejęcie GLT pozwoli spółce wzmocnić pozycję w regionie, jednocześnie konsolidując i rozbudowując grono klientów, w szczególności z branży motoryzacyjnej, handlu detalicznego i mody.
-Maroko ze swoim dynamicznie rozwijającym się przemysłem oferuje doskonałe perspektywy. Niektórzy z naszych kluczowych klientów z branży motoryzacyjnej, lotniczej czy handlu detalicznego już teraz decydują się na duże inwestycje w tym kraju, aby zwiększyć swoje zdolności produkcyjne. W ten sposób firmy generują zapotrzebowanie na wsparcie logistyczne i pewne rozwiązania w tym obszarze. Dzięki wiedzy i doświadczeniu GLT będziemy mogli jako GEFCO jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez te szybko rozwijające się firmy– powiedział Luc Nadal, Prezes Zarządu Grupy GEFCO.

Plan akwizycyjny nakierowany na rentowny wzrost

Wzajemne uzupełnianie się GLT i GEFCO pod względem fachowej wiedzy, geograficznego zasięgu sieci oraz portfela obsługiwanych firm stworzy dodatkową wartość dla wszystkich zainteresowanych: klientów, partnerów, dostawców i pracowników.
-Cieszymy się, że możemy dołączyć do GEFCO, globalnego operatora logistycznego z ugruntowaną pozycją rynkową. Jesteśmy przekonani, że połączenie wiedzy i doświadczenia obu spółek zaowocuje lepszą obsługą klientów i stworzy warunki dla dalszego rozwoju naszych firm – stwierdziła Cristina Orbea, CEO GLT.
Firma GLT będzie w całości własnością hiszpańskiego oddziału GEFCO i będzie przez niego zarządzana jako wyspecjalizowana jednostka biznesowa dla regionu Morza Śródziemnego. GEFCO Hiszpania posiada ponad 30-letnie doświadczenie w logistyce wysokiego szczebla, zatrudnia 700 pracowników i obsługuje 5000 klientów przemysłowych. Cały zespół GLT będzie zaangażowany w utrzymanie dotychczasowego poziomu usług, niezawodności i bezpieczeństwa wszystkich swoich klientów oraz zapewnienie przyszłego rozwoju.
-GLT stanowi strategiczne uzupełnienie naszych sieci i możliwości. Po udanej integracji z IJS w 2015 r. przejęcie GLT pokazuje zdolność GEFCO do rentownego wzrostu poprzez akwizycje – podsumował Luc Nadal, Prezes Zarządu Grupy GEFCO.
Umowa wejdzie w życie po dopełnieniu standardowych formalności regulacyjnych we współpracy z właściwymi organami.

 

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nadzorowanie transportu motocykli staje się łatwiejsze
GEFCO umacnia swoją pozycję na linii Europa - Afryka
Dynamiczny rozwój wymaga zmiany lokalizacji firmy
Fuzja na rynku logistyki pojazdów gotowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA