2018-01-02 | Głos z rynku

Stanowisko Francji w sprawie opłat za SIPSI

Kilka miesięcy temu branżą transportową wstrząsnęła wiadomość nt. opłat za SIPSI. Kwota ta miała sięgać aż 40 euro, a według niektórych źródeł, miała zostać pobierana od 1 stycznia 2018 roku. Rok już się rozpoczął, jak więc wygląda obecne stanowisko Francji?
Stanowisko Francji w sprawie opłat za SIPSI (Żródło: Pexels)

Opłata, o której mowa, miała dotyczyć każdego pracownika, który zatrudniony jest w firmie mającej siedzibę poza terenem Francji. A wszystko to za sprawą dekretu z dnia 3 maja 2017 roku. Rząd francuski oświadczył, że opłaty mają zrekompensować koszty utworzenia i funkcjonowania systemu, który umożliwia zgłaszanie delegowanych pracowników. Data wdrożenia została wyznaczona na sam początek 2018 roku. Czy przedsiębiorcy mają się czego obawiać?

„Na stronach systemu pojawił się komunikat o krążącej informacji o wprowadzeniu opłat. Operator systemu SIPSI poinformował w oficjalnym komunikacie, iż opłaty za zgłoszenia nie będą pobierane z dniem 1.01.2018. Co więcej – w komunikacie możemy również dowiedzieć się o tym, że takie działanie nie jest przewidziane w najbliższej przyszłości – przekonuje Mariusz Hendzel, ekspert Kancelarii Transportowej ITD-PIP.

Branża transportowa jest niezwykle dynamiczna, a stale zmieniające się regulacje prawne wprowadzają przedsiębiorców w zakłopotanie. Niezwykle ważna jest zatem weryfikacja wiadomości lub powołanie się na wiedzę i doświadczenie ekspertów.

źródło: ITD - PIP


Zobacz także

Transport piłkarskich gadżetów do krajów całego świata
Rozstrzygnięto przetarg na koncepcje programową A2
Tesla dostarczy ponad setkę elektrycznych ciężarówek
Ekol Logistics zwiększa zakres operacji w Rumunii
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pracodawca i kierowca muszą we Francji spełnić szereg wymogów
Co zrobić gdy tachograf przestanie działać?
Czy warto pożyczać licencję transportową?
Dowiedz się, czym jest pora nocna w transporcie?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA