2017-12-27 | Głos z rynku

Bezbłędna logistyka Dachser dla Trade Con

Dachser koordynuje dostawy towarów z całego świata dla Trade Con z Bremy – firmy sprzedającej artykuły kibicowskie najlepszych klubów piłkarskich. Operator logistyczny współpracuje z Trade Con w zakresie logistyki europejskiej od trzech lat, a w tym roku przejął także obsługę firmy w Azji.
Bezbłędna logistyka Dachser dla Trade Con (Żródło: Dachser)
Asortyment Trade Con początkowo stanowiły małe piłki z klubowym logo, ale oferta szybko została poszerzona o wiele innych gadżetów i aktualnie firma ma w sprzedaży ponad 9 tysięcy artykułów. Merchandiser sprzedaje swoje produkty działom marketingu klubów piłkarskich i stowarzyszeń, a także dużym firmom handlowym w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Trade Con działa również na rynku polskim i holenderskim.

Największym zapleczem produkcyjnym artykułów handlowych i promocyjnych oraz wszelkiego rodzaju gadżetów kibicowskich są Chiny. W związku ze wzrostem intensywności biznesu, a także oczekiwań co do coraz większej personalizacji produktów i coraz szybszych dostaw Trade Con potrzebował partnera logistycznego, który zajmie się wszystkim - transportem morskim, drogowym w Europie oraz usługami dodanymi. Dachser zapewnia firmie kompleksową obsługę logistyczną we wszystkich tych obszarach.

Integracja usług Air & Sea Logistics oraz transportu drogowego w Dachser daje klientom operatora dużą przewagę w stosunku do konkurencji. Port w Bremerhaven, dokąd przypływają towary Trade Con, ma prawie 5 km długości. Tymczasem jego strefa głębokowodna, gdzie może zacumować do 14 kontenerowców, znajduje się prawie na wprost wejścia do oddziału Dachser European Logistics.

„Odbieramy kontenery w terminalu w Bremerhaven i transportujemy je bezpośrednio do naszego terminalu tranzytowego w Bremie. Rozładunek ma miejsce po południu, a towar jest od razu etykietowany. Po odprawie celnej - zwykle tego samego wieczora - wysyłamy go do miejsc docelowych” - tłumaczy Thilo Kugel, Dyrektor Dachser Air & Sea Logistics w Bremie.

Dokowanie statków z towarami z całego świata tuż przy najbardziej wydanej sieci drobnicowej w Europie pozwala na bezbłędną obsługę łańcucha transportowego od zamorskiego punktu wysyłki do miejsca przeznaczenia. Ilość czasu, jaką zyskuje się w porównaniu do tradycyjnego transportu morskiego i przeładunku na lądzie wynosi do czterech dni.

Dzięki systemowi śledzenia przesyłek oraz korzyściom oferowanym przez sieć Dachser, Trade Con jest na bieżąco informowany o każdym kroku, od rozładowania kontenerów po dostawę. Klient zyskuje 24-godzinny bezpośredni dostęp do informacji o swoich towarach na trasie całego łańcucha dostaw i może dokładnie wskazać, w którym miejscu w Europie znajdują się towary transportowane ciężarówkami. Rozwiązania z zakresu interlockingu pozwalają osiągnąć nowy poziom jakości procesów, które dzięki nim przebiegają sprawniej i dokładniej. To z kolei przekłada się na ograniczenie ryzyka wystąpienia pomyłek oraz uszkodzeń towarów.

źródło: Dachser


Zobacz także

Tesla dostarczy ponad setkę elektrycznych ciężarówek
Ekol Logistics zwiększa zakres operacji w Rumunii
Rozstrzygnięto przetarg na koncepcje programową A2
Platforma logistyczna dla Yves Rocher niedaleko Moskwy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Obsługa branży chemicznej wymaga specjalizacji operatora logistycznego
Europejski potentat dystrybucji paletowej podbija Polskę
Dachser przewiduje wzrost i rozbudowuje infrastrukturę
Włoski rynek logistyki żywności to obszar ekspansji Dachser
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA