2018-02-06 | Łańcuch dostaw

Paleta w usługach dostawczych

Współcześnie mamy do czynienia z szybko idącym rozwojem technologicznym. Rodzi to szansę na wdrażanie nowych możliwości, usprawniających działalność firm na skalę międzynarodową. W zakresie dziedziny, jaką jest handel, możemy zaobserwować pewne przeszkody, wynikające z coraz częstszego nawiązywania kontaktów firm z zagranicznymi kontrahentami. Przedsiębiorstwa te napotykają na problem związany z przewozem wielkogabarytowych towarów. Na szczęście znaleziono na to niezawodny sposób.

przesylki kurierskie

Źródło: sendello.pl

Metoda na wielkogabarytowe przesyłki

Firmy specjalizujące się w przewozie przesyłek, pod wpływem rosnących wymagań konsumenckich, zaczęły udoskonalać coraz bardziej formę oferowanych przez siebie usług. Doskonałym antidotum w dostarczeniu wielkogabarytowych przesyłek okazała się... paleta. Wykonana zazwyczaj z drewna, została skonstruowana w taki sposób, by łatwo je podnosić za pomocą wózków widłowych czy też przez paleciaki, zwane przysłowiowo “pieskami”. Paleta ma bardzo wytrzymałą budowę, co pozwala na wielokrotne użytkowanie.

Palety wykorzystywane prężnie w zakładach produkcyjnych czy magazynach, stały się idealnie przystosowanym rozwiązaniem w transporcie, dzięki czemu klienci mają możliwość otrzymania nawet ogromnych rozmiarów czy najcięższych przesyłek od firm kurierskich. Niedocenione wcześniej palety, zaczęły wieść prym w usługach dostawczych, o co zadbały firmy wprowadzając nowe udogodnienia, w postaci usprawnionych procedur oraz zasad.

Zastosowanie palet w usługach dostawczych

Włączenie na dobre palet w dziedzinę transportu towarów, otworzyło okno na stworzenie specjalnych usług świadczących przesyłki paletowe kurierem. Jedną z korzystających z tego rozwiązania firm jest sendello.pl, która opracowała dokładnie system wykorzystania palet w ramach transportu. Z usług paletowych przesyłek najczęściej korzystają przedsiębiorstwa, dostarczające wielkogabarytowe towary lub ich wzmożoną ilość na zagraniczny rynek. Ich oferta skierowana jest również do odbiorców prywatnych, którzy planują przesyłkę gabarytowych przedmiotów i chcą zapewnić im dodatkowe zabezpieczenie.

Istotnym atutem takiej formy dostawy jest procedura zamówienia, która została przystosowana tak samo, na wzór standardowych paczek. Jedyna różnica wynika z drobnego faktu, jakim jest wielkość zamówienia oraz sposób zapakowania przesyłki. W dalszej kolejności kurier odbiera wskazany towar i zawozi na miejsce wyznaczone przez klienta. Tego typu postępowanie w zakresie realizacji przesyłki paletowej, nie wymaga dużych nakładów finansowych. Zakup potrzebnych samochodów dostawczych oraz kierowców nie jest tak wysokim obciążeniem dla inwestycji. Nie każda jednak firma dysponuje własną flotą pojazdów, w wyniku czego skorzystanie z firmy kurierskiej stanowi idealne rozwiązanie. Trzeba jedynie wziąć pod uwagę cenę przesyłki paletowej kurierem, która zależna jest od wielkości i wagi przewożonych produktów.

Odpowiednie zapakowanie przesyłki- gwarancją sukcesu

Bardzo ważnym elementem w przesyłkach paletowych jest sposób zapakowania. Nawet dostarczenie zamawianego przez klienta wielkogabarytowego towaru lub ich większej ilości, nie jest równoznaczne z brakiem uszkodzeń. W przypadku pakunku przesyłki na palecie, istotne jest by to zrobić dokładnie, biorąc pod uwagę kilka czynników: dopasowanie wielkości towaru(ów) do palety, ich równomierne rozmieszczenie, zapewniające stabilną konstrukcję oraz dokładne zabezpieczenie, nie tylko kartonem, ale również folią bąbelkową z wierzchu. Zaznajomienie się z wymienionymi krokami zapakowania przesyłki, pomoże klientom w weryfikacji dostarczonego produktu oraz ewentualnej rezygnacji przyjęcia go w złym stanie. To jedyny prawdopodobny scenariusz niedopełnienia obowiązków przez dostarczycieli.

Korzystanie z usługi przesyłki paletowej pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Daje też nowe możliwości w zakresie przewozu towaru wielkogabarytowego, zarówno w kraju, jak i za granicą.

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raport za 2018 dot. logistyki w sklepach internetowych
Szczyt paczkowy, to również szczyt stresu
W zeszłym roku dostarczano 30 paczek na sekundę
DPD Today oraz Dostawy Nocne – nowe usługi od DPD Polska
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA