2019-01-08 | Wymiana doświadczeń

Monitoring i zarządzanie zasobami

Bieżąca lokalizacja zasobów, monitorowanie pracowników oraz kontrola sprzętów, to częste wyzwania dotyczące przestrzeni magazynowych. System Comarch Asset Tracking usprawnia i automatyzuje zachodzące procesy, wychodząc naprzeciw wyzwaniom nowoczesnych przedsiębiorstw w dobie Przemysłu 4.0.
Comarch Asset Tracking – rozwiązanie szyte na miarę

Zasadniczo, jest to złożony system działający w środowisku chmurowym. Połączenie elementów, takich jak nadajniki (Comarch Beacon / BLE Bracelet, etykiety RFID) i odbiorniki IoT Huby, których bazą jest Platforma IoT, umożliwia stały monitoring i śledzenie wszystkich zasobów oraz maszyn. Rozwiązanie można dostosować do potrzeb danego przedsiębiorstwa, wybierając odpowiednią kombinację komponentów: Beaconów działających w oparciu o technologię BLE (Bluetooth Low Energy) lub etykiet RFID (Radio-Frequency Identification). Zastosowanie systemu, to nie tylko odejście od czasochłonnych i niemiarodajnych sposobów lokalizacji czy śledzenia zasobów w magazynach, ale także zwiększenie kontroli nad zachodzącymi procesami oraz zwiększenie efektywności i poziomu bezpieczeństwa.

Comarch Asset Tracking dla magazynów

Nowoczesne magazyny, to nie tylko miejsce przechowywania licznych zasobów, ale także przestrzenie, w których przetwarzane są ogromne ilości danych. Ich sprawny przepływ, uzależniony jest od skuteczności systemu, który pozwala na kontrolę i lokalizację osób, towarów i sprzętów. Przewijające się przez magazyn zasoby, wymagają identyfikacji i natychmiastowego określenia ich położenia, w chwili gdy nastąpi taka potrzeba. Comarch Asset Tracking przyczynia się do redukcji czasu poświęconego na poszukiwanie zagubionych lub trudnych do identyfikacji towarów. Dzięki takim komponentom jak Beacony, etykiety RFID oraz IoT Huby, przepływ danych lokalizacyjnych jest efektywny. Informacje przetwarzane są w Platformie IoT, a pracownicy w każdej chwili mogą korzystać z agregowanych informacji, by namierzyć zasoby.

Przemysł 4.0 a Comarch Asset Tracking

Sprawniejsze funkcjonowanie poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii opartych m.in. o IoT (Internet Rzeczy) oraz automatyzację, pozwala na podniesienie efektywności miejsc jakimi są magazyny. Platforma IoT, na bazie której funkcjonuje Comarch Asset Tracking oraz możliwość integracji z dowolnym systemem klasy ERP (Enterprise Resource Planning) na rynku, to sposób na zorganizowanie nowoczesnej przestrzeni logistycznej. Era papierowych dokumentacji, niedoborów, marnotrawstwa czasu oraz środków finansowych dobiega końca. Zastępując nieefektywne systemy lokalizacyjne - nowymi, działającymi w infrastrukturze chmurowej, to krok do stworzenia magazynu, w którym realizowana będzie w praktyce koncepcja Przemysłu 4.0.

To jednak nie wszystkie funkcjonalności Comarch Asset Trackingu, dowiedz się więcej, klikając w poniższy banner i pobierając darmowy White Paper >>>>

750x200

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Zielone światło dla cyfryzacji branży transportowej
Czy warto pożyczać licencję transportową?
RFID odgrywa coraz większą rolę w handlu detalicznym
Uwaga na nowe kary za spanie w kabinie tira
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Przemysł 4.0 – kierunek dobry, tempo wolne
Siedziba i nowe centrum logistyczne Schavemaker już otwarte
Ponad 50% polskich firm ma problem ze znalezieniem pracowników
Wywiad z Rafałem Krajewskim, Dyrektorem Generalnym GEFCO Polska
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA