2016-10-31 | Wymiana doświadczeń

Mniej o 15 proc emisji CO2

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, przystąpił do proekologicznej inicjatywy Carbon Pact Challenge, realizowanej przez Maersk Line, największego na świecie armatora kontenerowego. Podpisane porozumienie przewiduje do 2020 roku ograniczenie emisji CO2 o 15 proc. dla każdego przetransportowanego kontenera, zawierającego przesyłki Agility.
Mniej o 15 proc emisji CO2 (Żródło: Agility)

Projekt ten polega na poszukiwaniu przez partnerów Carbon Pact Challenge różnych rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie emisji CO2 w czasie transportu morskiego, m.in. przez zmniejszenie zużycia paliwa statkowego oraz optymalizację tras i sieci połączeń. Wskaźniki emisji CO2 mają być też uwzględniane w wydawanych regularnie raportach biznesowych oraz przy zakupie usług z zakresu transportu morskiego.

-Firmy odpowiedzialne społecznie poszukują innowacyjnych i ekonomicznie opłacalnych sposobów na ograniczenie negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko naturalne- powiedział Cas Pouderoyen, Agility Senior Vice President, odpowiedzialny za globalne usługi frachtu morskiego. -Maersk jest jednym z naszych najbardziej kreatywnych i zaangażowanych partnerów, wprowadzających tego typu rozwiązania. Jestem przekonany, że udział w projekcie Carbon Pact Challenge przyniesie liczne korzyści, zarówno klientom Agility, jak i całej planecie.

Według Międzynarodowej Organizacji Morskiej, transport morski odpowiada za 10 proc. światowej emisji CO2 związanej z transportem. Najważniejszymi źródłami emisji CO2 pozostają transport drogowy (73 proc.) oraz lotniczy (12 proc.).

Carbon Pact Challenge to kolejna wspólna inicjatywa, realizowana przez obie firmy na rzecz ochrony środowiska. Agility i Maersk są również członkami Clean Cargo Working Group, międzynarodowej koalicji operatorów logistycznych, armatorów oraz firm handlowych, zaangażowanych w działania na rzecz zmniejszenia wpływu morskiego transportu kontenerowego na środowisko naturalne.

-Transport morski jest jednym z kluczowych obszarów działalności Agility. Globalnie  obsługujemy ponad 500 tys. TEU rocznie. Dla nas i naszych klientów kwestie związane z ochroną środowiska odgrywają duże znaczenie. Dlatego cieszymy się, że przystąpiliśmy do tak ważnej inicjatywy, jaką jest Carbon Pact Challenge- powiedziała Karolina Gasińska-Byczkowska, Branch Manager Agility Logistics w Polsce.

Agility na rzecz ochrony środowiska naturalnego

Działania na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i ochrony środowiska naturalnego są wpisane w strategię społecznej odpowiedzialności Agility. Od 2010 roku, w ramach globalnych łańcuchów dostaw, Agility zmniejszyło emisję CO2 o 10 proc. W firmie duży nacisk kładziony jest na stosowanie rozwiązań proekologicznych w magazynach i innych obiektach oraz zmniejszanie zużycia energii elektrycznej i odpadów opakowaniowych, uzyskiwanych podczas działalności operacyjnej. Wszystkie działania są na bieżąco monitorowane, wdrażane są wewnętrzne systemy raportowania emisji CO2,  a klienci otrzymują bezpłatne raporty z tego zakresu. Szczegółowe informacje na temat działań Agility na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i ochrony środowiska zamieszczane są w raportach społecznych „Deepening Impact”.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczy.com - KLIKNIJ

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Hellmann Worldwide Logistics Polska sponsorem sportowym
Gefco opublikowało raport CSR
PEKAES inwestuje w przewozy towarów z Chin
40 proc mniej emisji CO2 zapowiada DB Schenker
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA