2017-05-17 | Nowości dla TSL

Agile 1500 - czym to się je(ździ) ?

Comau, spółka działająca w branży automatyki przemysłowej, wprowadziła na rynek innowacyjną platformę AGV (Automated Guided Vehicle), która jest na tyle elastyczna, iż można ją stosować w szerokim spektrum konfiguracji produkcyjnych i nieprodukcyjnych. Agile1500 to pierwszy pojazd sterowany automatycznie w ramach nowej platformy AGV, który w pełni wyraża otwarte podejście Comau do projektów automatycznych.
Agile 1500 - czym to się je(ździ) ? (Żródło: Comau)
Modułowy, możliwy do wyskalowania i całkowicie konfigurowalny model Agile1500 może przewieźć maksymalnie 1500 kg z prędkością maksymalną wynoszącą 1,7 m/s. Dzięki takim cechom nowy AGV może znacznie ułatwić kluczowe operacje obejmujące produkcję just-in-time i just-in-sequence, a także pozwoli na optymalizowanie przepływów logistycznych w obrębie fabryki, lepsze zarządzanie magazynem i lepszą ogólną wydajność produkcji.

Agile1500 ma kluczową rolę w opracowywaniu nowej platformy operacyjnej będącej efektem działań podejmowanych w związku z koncepcją Czwartej rewolucji przemysłowej. Może zwiększyć ogólne bezpieczeństwo w zakładzie dzięki zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa i wbudowanemu skanerowi laserowemu, który zatrzymuje AGV w momencie wykrycia na jego trasie przeszkody.
 

Agile1500 to standardowy produkt, który dysponuje również sporymi możliwościami konfiguracji. Ponadto można go doposażyć w różne akcesoria, które zwiększają jego efektywność, zgodnie z zapotrzebowaniami konkretnych zastosowań. Dlatego wszechstronność Agile1500 można łatwo dopasować do różnych potrzeb produkcyjnych i układów fabryki. Co więcej, Agile1500 obsługuje liczne systemy nawigacji, które wykorzystują zarówno naturalne punkty orientacyjne (ściany, obiekty itd.), jak również punkty wstępnie określone (punkty i taśmy magnetyczne).

Główne korzyści:
•    Najlepsza w klasie ładowność, jeśli chodzi o współczynnik rozmiarów do prędkości
•    Pełna możliwość konfiguracji zabezpiecza wskaźnik zwrotu z inwestycji (ROI)
•    Kompaktowa budowa i możliwość obrotu w danym miejscu
•    Skuteczne oprogramowanie do zarządzania systemem obsługuje zlecenia transportowe, przydziela pojazdy i monitoruje całą flotę AGV
•    AGV może łatwo łączyć się z innymi systemami automatycznymi obecnymi w zakładzie

Agile1500 to odpowiedź Comau na rosnące zapotrzebowanie na rynku i ważny bodziec do działań zgodnych z paradygmatem Industry 4.0. Ta w pełni zautomatyzowana technologia logistyczna pozwala Comau lepiej wspierać wysoce zindywidualizowaną i wysoce wydajną produkcję, jednocześnie zabezpieczając produktywność i zyskowność całej linii produkcyjnej klienta.
 
źródło: COMAU
 

Zobacz także

Transporeon prezentuje nową generację Mobile Order Management
Zobacz uniwersalną paletę z tworzywa!
PAARI zaprezentowała system zarządzania oknami czasowymi
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Powstaje Modułowy System Produkcji opakowań typu SRP w ramach projektu NCBiR.
Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes pracują nad cyfrowym marketingiem
Przemysł 4.0 przyniesie 400 mld dolarów na rynku inteligentnej produkcji
Start Polskiej Platformy Przemysłu 4.0 coraz bliżej
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA