2019-01-09 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Nowe centrum R&D w Warszawie

Firma UL International (Underwriters Laboratories) – firma działająca na rynku TIC (Testowanie, Inspekcje, Certyfikacje), wynajęła 3 600 mkw. powierzchni biurowo-magazynowej w Bolero Office II. Dedykowany dla klienta obiekt powstaje przy ul. Równoległej 4 w Warszawie. AXI IMMO wspierało firmę UL International w procesie najmu.
Nowe centrum R&D w Warszawie (Żródło: Axi Immo )
UL International to centrum badawczo–rozwojowe świadczące usługi dla firm z różnych branż w zakresie testowania, inspekcji oraz certyfikacji w celu uzyskania dopuszczenia produktów na rynek. Zakres usług firmy jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. testy i certyfikacje bezpieczeństwa oraz w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej, sprzętów elektronicznych, telekomunikacyjnych, radiowych/bezprzewodowych, wydajności energetycznej, zabezpieczeń transakcji elektronicznych czy cyberbezpieczeństwa. UL oferuje również szkolenia w zakresie norm i wymagań certyfikacji/dostępu do poszczególnych rynków.

Firma ma oddziały, laboratoria i centra inspekcyjne na całym świecie, w których zatrudnia ponad 14 tys. osób. Oddział UL International w Polsce istnieje od 2004 roku, natomiast w 2006 roku firma otworzyła również własne laboratorium, w którym testuje produkty pod kątem zagrożeń porażenia prądem elektrycznym, spowodowania pożaru, eksplozji czy zagrożeń mechanicznych. W związku z rozwojem firmy oraz ciągłym rozszerzaniem zakresu usług, firma zadecydowała o zmianie lokalizacji siedziby w Polsce.

„UL International dynamicznie rozwija się na całym świecie, w tym również w Polsce. Stale poszerzamy zakres naszych usług, co z kolei pociąga za sobą potrzebę zatrudniania specjalistów w danych dziedzinach. Zdecydowaliśmy się na relokację, ze względu na dynamiczny wzrost zatrudnienia, a także potrzebę zwiększenia powierzchni laboratoryjnej. Nowy obiekt, który został specjalnie dla nas zaprojektowany, będzie uwzględniał szereg kryteriów technicznych i jakościowych specyficznych dla centrum badań i certyfikacji” – komentuje Beata Staniszewska, UL Polska Site Leader.

Realizowany dla firmy projekt BTS będzie miał 3 600 mkw. powierzchni, z czego ok. 2 000 mkw. zajmie część biurowa. W części technicznej obiektu będzie zapewnione doświetlenie w standardzie biurowym oraz ponadstandardowa wentylacja dualna, ze względu na zlokalizowane tam laboratorium.

„Klient względem nowego obiektu miał kilka kluczowych wymagań, które udało się spełnić w projekcie Bolero Office II. Istotna była przede wszystkim lokalizacja obiektu, koniecznie w obrębie miasta, ze względu na pracowników, ich dojazd do pracy oraz częste podróże służbowe, w tym międzynarodowe. Położenie nowego oddziału charakteryzuje się dogodnym dostępem do gęstej sieci środków komunikacji miejskiej jak i lotniska. Kolejnym, równie ważnym czynnikiem dla klienta był znacznie większy niż w standardowych obiektach biurowych komponent techniczny. Klient wynajął blisko 2 000 mkw. biura, ze względu na dużą ilość pracowników realizujących prace koncepcyjne poza laboratorium” – dodaje Damian Kińczyk, Industrial & Logistic Consultant w AXI IMMO.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Na koszt budowy magazynu wpływ ma wiele czynników
Panattoni Europe dostarczył zielony cross-dock
10 najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości
Kolejny lokator w gliwickim SEGRO Logistics Park
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nowy najemca w magazynie Hillwood pod Warszawą
Magazyny stały się hitem rynku inwestycyjnego
Projekt BTS dla operatora logistycznego Ebrex w Szwecji
Raport: Rynek magazynowy w I połowie 2018 r.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA