2018-02-08 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Powstanie terminal cargo w Zachodniopomorskim

Zarząd Spółki celowej z Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. podpisał list intencyjny z Zarządem Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów na zakup terenu pod budowę Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów. Waimea Holding S.A. jeszcze w tym roku planuje rozpoczęcie realizacji inwestycji. Terminal cargo spełniający najwyższe światowe standardy zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim. Będzie to drugi terminal cargo, który zrealizuje Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A.
Powstanie terminal cargo w Zachodniopomorskim (Żródło: Waimea)

List intencyjny na zakup działek o powierzchni 4,5 hektara pod budowę Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów z Zarządem Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów został podpisany w Szczecinie dnia 31 stycznia br. Nowoczesny terminal multimodalny o powierzchni ok. 5 000 mkw. będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów będąc najnowocześniejszą jednostką operacyjną na Pomorzu Zachodnim będzie spełniać najwyższe światowe standardy zapewniając kompleksową obsługę frachtu lotniczego. Inwestor finalizuje już rozmowy z operatorem handlingowym. W III kwartale tego roku zostanie wybrany generalny wykonawca i rozpocznie się budowa terminala. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania na koniec II kwartału 2019 roku. Będzie to drugi terminal cargo realizowany w ramach Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 milinów złotych.
Port Lotniczy w Goleniowie posiada doskonałą lokalizację aby pełnić funkcję lotniczego hub-u towarowego dla Pomorza Zachodniego i północno-wschodnich Niemiec. Będzie to nasz drugi terminal cargo w Polsce, który wybudujemy w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego. Władze Portu obdarzyły nas pełnym zaufaniem w tym zakresie doceniając naszą pierwszą realizację przy lotnisku Rzeszów-Jasionka. Planujemy wybudować profesjonalny terminal oraz wyposażyć w najnowocześniejsze urządzenia, które zagwarantują szybką i sprawną obsługę frachtu lotniczego. Widzimy duży potencjał w naszej inwestycji, która z powodzeniem będzie obsługiwać dynamicznie rozwijającą się na Pomorzu Zachodnim branżę e-commerce. Terminale cargo zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie portów lotniczych są ich są ich naturalnym dopełnieniem niezbędnym do realizacji pełnego zakresu usług przewoźników lotniczych. Dalszy wzrost sprzedaży internetowej oraz tendencja skrócenia drogi dotarcia towaru do klienta przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w obrębie lotnisk. Rosnąca popularność zakupów przez internet stawia szereg wyzwań przed podmiotami działającymi na tym rynku e-commerce, jednym z fundamentów jest dobrze zlokalizowany magazyn – podkreśla Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A.
Kompleksowo wyposażony Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów będzie spełniał wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku towarów z zachowaniem norm bezpieczeństwa oraz międzynarodowych przepisów o cywilnym transporcie lotniczym. Zakres usług będzie wykonywany w oparciu o najwyższe standardy uwzględniając indywidualne potrzeby uczestników procesu lotniczego transportu towarowego.


–Zarząd Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów z zadowoleniem i optymizmem patrzy na możliwość współpracy z firmą Waimea Holding S.A. Od wielu lat obserwujemy rozwijający się rynek cargo lotniczego, mając pełną świadomość, że jest to jedna z gałęzi transportu lotniczego którą czeka, w najbliższym okresie czasu bardzo dynamiczny rozwój. Dzięki inwestycji realizowanej przez Waimea Holding S.A, już w niedługim czasie Port Lotniczy Szczecin-Goleniów będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty, mogąc w oparciu o najwyższe standardy obsługi cargo lotniczego spełniać wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim i północno-wschodnich Niemczech a specjalizujące się w logistyce towarów, w szczególności w dziedzinie e-commerce – powiedział Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.
**
Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów położony jest 33 km na północny wschód od centrum Szczecina przy nowobudowanej drodze ekspresowej nr 6 oraz drodze ekspresowej nr 3. Posiada połączenie kolejowe z trasą Goleniów – Kołobrzeg, co w dużym stopniu ułatwia dostęp drogowy i kolejowy do lotniska. Dogodna lokalizacja portu lotniczego oraz nowy terminal cargo stworzą doskonałe warunki do obsługi transportu mulitimodalnego - lotniczego i kołowego.
**
Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A specjalizuje się w budowie na wynajem nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy. W 2018 roku spółka planuje realizację projektów takich jak Waimea Logistic Park Stargard, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Logistic Park Korczowa oraz budowę kolejnych terminali cargo w sąsiedztwie portów lotniczych.


Zobacz także

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka: 6700 mkw powierzchni z nowymi najemcami
Zapotrzebowanie na powierzchnię logistyczną przewyższa podaż na terenie Europy
Magazyn importowanych i rzemieślniczych piw przeniósł się do Marek
32 umowy najmu magazynów w 2017 roku podpisał MLP Group
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pierwsza hala Waimea Logistic Park Stargard zgodnie z planem
Sojusz amerykańsko - izraelski na rynku przewozów cargo
Dachser z czarterem do Szanghaju na szczyt sezonu
Ponad 12 tys. mkw. magazynu w Pradze dla operatora logistycznego
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA