2017-11-16 | Magazynowe inwestycje i transakcje

22 miliony euro zainwestowane w sieć

DB Schenker, firma działająca w dziedzinie transportu i logistyki, otworzył swoje największe centrum logistyczne w Hiszpanii, zlokalizowane w Madrycie na terenie o powierzchni 60 000 m2. W obiekcie będą realizowane operacje krajowego i międzynarodowego transportu lądowego, projekty specjalne oraz obsługa przesyłek lotniczych i oceanicznych dla klientów ze stolicy kraju.
22 miliony euro zainwestowane w sieć (Żródło: DB Schenker)
Nowe centrum to inwestycja o wartości 22 milionów Euro, co potwierdza mocne zaangażowanie firmy w rozwój sieci w Hiszpanii. DB Schenker jest największym operatorem logistycznym w tym kraju - zatrudnia blisko 1 000 pracowników, w 71 oddziałach, z których 29 to biura własne. W nowym terminalu zatrudniono ponad 150 pracowników.
 
Zrównoważona konstrukcja na bazie najnowocześniejszej technologii

Nowe centrum logistyczne w Madrycie, położone w dzielnicy Vicálvaro, zajmuje powierzchnię ośmiu boisk piłkarskich. Znajduje się tu budynek biurowy i dwa obiekty operacyjne. Pierwszy z nich to terminal przeładunkowy o powierzchni 10 170 m2, z możliwością powiększenia do 12 200 m2. Obszar ten obejmuje 112 ramp hydraulicznych do załadunku i rozładunku samochodów, a także plac manewrowy przeznaczony dla ruchu ciężarówek i furgonetek.

Drugi budynek to magazyn służący do obsługi i przechowywania przesyłek lotniczych i oceanicznych. Zajmuje powierzchnię 1 680 m2, z możliwością powiększenia do 2 900 m2.

Trzykondygnacyjne biuro, każda z nich to 1 100 m2, zostało zaprojektowane w formie wygodnego, otwartego pomieszczenia, aby ułatwić pracownikom codzienną pracę i zapewnić im większy komfort.

Projekt powstał w zgodzie z koncepcją zrównoważonego biznesu DB Schenker, według której wydajne rozwiązania logistyczne i transportowe jednocześnie minimalizują globalny wpływ na środowisko. Obiekt wyposażono w 120 fotowoltaicznych paneli słonecznych, które wytwarzają znaczną część zużywanej energii elektrycznej. Ponadto wszystkie urządzenia oświetleniowe zasilane są diodami LED, a system klimatyzacji wyposażony jest w technologię VRF (Variable Refrigerant Flow - elastyczne i energooszczędne ogrzewanie i chłodzenie) z odzyskiem ciepła.
 
źródło: DB Schenker

Zobacz także

eMAG potraja powierzchnię zajmowaną w parku P3
SEGRO ponownie z prestiżową nagrodą CIJ Award
Kolejny najemca w parku logistycznym MLP Gliwice
BIK realizuje cele emisyjne zgodnie z założonym planem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DB Schenker rezygnuje z tradycyjnych naczep
Mainfreight wysyła drobnice ze Śląska do Hiszpanii
Regionalny oddział DB Schenker wkracza w nową erę
Panattoni Europe dostarczył zielony cross-dock
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA