2017-07-07 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Półtora hektara wynajmu

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. w pierwszym półroczu br. podpisało 9 umów najmu na blisko 15 tys. mkw. powierzchni magazynowej i handlowej.

Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i handlowych w pierwszym półroczu br. podpisał 9 umów najmu komercjalizując łącznie 14,8 tys. mkw. powierzchni magazynowej, biurowej oraz handlowej. Z tego nowo zawierane umowy dotyczyły najmu blisko 6,5 tys. mkw. powierzchni. Pozostałe umowy na ponad 8,3 tys. mkw. dotyczyły głównie przedłużenia najmu na kolejny okres.

Najwięcej kontraktacji dotyczyło Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu, gdzie zawarto umowy na najem blisko 11 tys. mkw. powierzchni. Kolejne 3,6 tys. mkw. to przedłużenie umowy najmu w Centrum Logistycznym Kraków II. Z kolei w Retail Parku w Bielsku Białej zakontraktowano blisko 200 mkw. z siecią „Kakadu”, dopełniając w ten sposób listę najemców całego obiektu.

„Podpisane w pierwszym półroczu umowy najmu dotyczyły istniejących już obiektów. Obecnie jesteśmy na finiszu negocjacji w zakresie komercjalizacji powierzchni w ramach nowo realizowanych inwestycji. Jeszcze w tym roku oddamy do użytku nową halę magazynową na terenie Śląskiego Centrum Logistycznego, która dostarczy 11,5 tys. mkw. Ruszyliśmy również z budową parku handlowego w Radomiu, który w już w momencie rozpoczęcia budowy jest wynajęty w 75%. Przygotowujemy się także do rozpoczęcia budowy nowego centrum logistycznego Kraków III. Realizacja tych inwestycji przełoży się na dynamiczny wzrost skali działania” – powiedział Mirosław Koszany, Prezes Biura Inwestycji Kapitałowych.

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków).

źródło: BIK


Zobacz także

Goodman ukończył kolejny etap centrum logistycznego
Wysyłka z SEGRO w Komornikach do Trynidadu i Tobago
Rhenus Logistics w Panattoni Park Grodzisk II
Firma Deka Trans nowym najemcą w Panattoni Park Pruszków II
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser otwiera nowy, większy o 80% obiekt
Biuro Inwestycji Kapitałowych poprawiło przychody o 5,4%
Dachser wynajął 8,5 tys. m.kw. w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu na magazyn i cross-doccking
Większy popyt w Śląskim Centrum Logistycznym
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA