2019-02-05 | Wydarzenia

Smurfit Kappa zaprosiła do tworzenia i rozwoju rozwiązań opakowaniowych

Opakowania stanowią prawie 40% zapotrzebowania na tworzywa sztuczne w Europie. Smurfit Kappa rzuciła dwa wyzwania projektantom, inżynierom, wynalazcom i twórcom -– zatrudnionym zarówno w firmie, jak i osobom zewnętrznym. Jego istotą jest opracowanie innowacyjnego produktu ograniczającego ilość odpadów niepodlegających recyklingowi, które są wytwarzane każdego roku.
Chodzi o:

1) Opracowanie alternatywy dla folii kurczliwej, którą owija się palety w celu ich zabezpieczenia podczas przechowywania i transportu,

2) Opracowanie opakowania na czekoladki wykonanego w 100% z papieru i z zabezpieczeniem termicznym, które można wykorzystać w kanale eCommerce.

Konkurs trwa do piątku, 29 marca 2019 r. Zgłaszający z całego świata mogą przedstawiać swoje pomysły na jedno lub oba rozwiązania. Zwycięzca w jednej, jak i w drugiej kategorii otrzyma nagrodę w wysokości 8 000 euro, a jego pomysł zostanie zaprezentowany podczas Smurfit Kappa Innovation Event, które odbędzie się w maju 2019 r.

"Projektowanie opakowań odgrywa zasadniczą rolę w zmniejszaniu ilości odpadów wytwarzanych w codziennym życiu i w zapewnianiu bardziej zrównoważonej przyszłości. Celem konkursu Better Planet Packaging Design Challenge jest zainspirowanie światowej społeczności projektantów do pracy nad konkretnymi problemami w zakresie zrównoważonego projektowania opakowań. Z niecierpliwością czekamy na możliwość obejrzenia zgłoszeń oraz wybranie pierwszych, zwycięskich innowacyjnych rozwiązań w naszym konkursie" - powiedział Arco Berkenbosch, Wiceprezes ds. innowacji i Rozwoju.

W 2019 r. firma zainaugurowała konkurs Design Challenge, który jest kluczowym aspektem w ramach działań Smurfit Kappa Better Planet Packaging (BPP).

Rozpoczęta we wrześniu 2018 inicjatywa (BPP), leży w centralnym punkcie strategii biznesowej Smurfit Kappa. Jej celem jest dostarczenie przełomowych rozwiązań w branży opakowań w celu zapewnienia zrównoważonej przyszłości.

Więcej informacji na temat wyzwania oraz jak składać zgłoszenia można znaleźć na stronie Better Planet Packaging Design Challenge.


Zobacz także

Polski operator transportowo - logistyczny doceniony!
Baumalog zaprezentuje w Poznaniu swoje produkty
"Logistyczne wywiady"- 16 kreatywnych rozmów
Czy ekologiczne opakowania są przyszłością dla branży gastronomicznej?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Ekologia decyduje o wyborze opakowań przemysłowych i magazynowych
CANPACK wydaje dziesiątki milionów euro rocznie
Pracownicy Georg Utz świętowali jubileusz we Wrocławiu
FM Logistic prowadzi Europejskie Centrum Opakowań dla kanałów sprzedaży
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA