2018-12-07 | Wydarzenia

Wkraczamy w fazę logistyki 4.0!

Nowoczesność, innowacyjna logistyka dla szeroko pojmowanego przemysłu – tym charakteryzują się targi Modernlog. Organizacja tego wydarzenia w towarzystwie ITM Polska - największej imprezy wystawienniczej branży przemysłowej w Europie Środkowo-Wschodniej, pozwala na ekspozycję produktów i przedstawienie możliwości branży logistyki, transportu oraz magazynowania w międzynarodowym gronie.
„Nowoczesna logistyka jest odpowiedzią na dynamiczne zmiany zachodzące w globalnej gospodarce. Zmieniają się nie tylko kanały sprzedaży, w której wiodącą rolę odgrywa e-handel, ale przede wszystkim zaczynamy odczuwać zmiany w związku z brakiem odpowiednich kadr. Według ostrożnych szacunków w samych USA do 2030 roku będzie brakowało ok. 25 milionów pracowników. Giganci już zdają sobie z tego sprawę, dlatego też przyszłością są roboty w magazynach, na halach produkcyjnych, autonomiczne wózki czy też odpowiednie oprogramowanie pozwalające gospodarować posiadanymi zasobami. Wkraczamy w fazę logistyki 4.0!” – przekonuje Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog.

Najbliższą edycję Modernlog tworzą cztery salony: Magazyn przyszłości, Nowoczesne systemy transportu, E-commerce i omnichannel oraz Budownictwo magazynowo-produkcyjne.

Magazyn przyszłości

Koncepcja salonu: Magazyn przyszłości wpisuje się w światowy trend zwiększającego się zainteresowania logistyką wewnątrzzakładową i popularyzacją modelu Lean Manufacturing. Będzie to idealne miejsce dla wystawców oferujących najbardziej aktualne rozwiązania dotyczące procesów wewnętrznych w magazynach i halach produkcyjnych.

Nowoczesne systemy transportu

Śmiało można powiedzieć, że dziś firmy bez nowoczesnych systemów transportu zostają daleko w tyle za konkurencją.

„Dbając o właściwy i dobrze funkcjonujący transport wewnątrzzakładowy, firma zabiega jednocześnie o wysoką wydajność swojego biznesu, obniżenie kosztów magazynowania i zadowolenie kontrahentów oraz klientów. Brak odpowiednich, nowoczesnych środków transportu wewnętrznego, konieczność wykonywania większości prac bezpośrednio przez pracowników czy niedobory sprzętowe - to wszystko nie tylko znacząco opóźnia pracę, obniżając jej efektywność, ale jednocześnie stanowi źródło zagrożeń dla zatrudnionych osób. Dlatego oferta prezentowana w ramach salonu „Nowoczesne Systemy Transportu” pozwoli przybliżyć najnowsze rozwiązania wpływające na usprawnienie systemu transportu wewnątrzmagazynowego” – dodaje Mateusz Nowakowski.

logo750x100

E-commerce i omnichannel

Wraz z rozwojem technologii i możliwości internetupunktem obowiązkowym w strategii handlowej producentów i przedsiębiorstw handlu detalicznego jest omnichannel i e-commerce. Stąd pomysł na stworzenie salonu tematycznego poświęconemu tym zagadnieniom na Modernlog. Konsumenci oczekują możliwości wyboru najwygodniejszego kanału podczas zakupu. Logistyka jest branżą odgrywającą kluczową rolę w procesie wdrażania modelu omnichannel, na który składają się działania zarówno online jak i offline. W ofercie prezentowanej na Modernlog znajdą się nowoczesne rozwiązania dotyczące: SEO, CRM, systemów płatności, usług kurierskich, systemów sklepowych, platform sprzedażowych czy oprogramowania.

Budownictwo magazynowo-produkcyjne

Wisienką na torcie Modernlog jest salon: Budownictwo magazynowo - produkcyjne. Eksperci w kolejnych latach prognozują utrzymanie wysokiego popytu na powierzchnie magazynowo-produkcyjne w Polsce. E-commerce, logistyka i produkcja lekka to główne sektory, które będą napędzać zapotrzebowanie na powierzchnie przemysłowo-logistyczne na terenie całego kraju. Dzięki zmianie przepisów i zniesieniu ograniczeń terytorialnych, dotyczących specjalnych stref ekonomicznych, Polska stanie się jeszcze bardziej atrakcyjną lokalizacją dla dużych inwestycji zagranicznych planowanych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Salon: Budownictwo magazynowo-produkcyjne  jest odpowiedzią na tak dynamicznie rozwijający się rynek i panujące na nim trendy. To szansa dla zwiedzających na poznanie aktualnej oferty deweloperów oraz propozycji nowoczesnych rozwiązań infrastruktury magazynowej.

Ubiegłoroczna edycja ITM Polska 2018, w ramach której odbywały się targi Modernlog była rekordowa - na 25 000 m2 powierzchni wystawienniczej w 10 pawilonach swoją ofertę zaprezentowało 1000 wystawców z 28 państw. Pawilony ekspozycyjne przez cztery dni odwiedziło łącznie 17 090 zwiedzających z branży przemysłowej.

Targi Modernlog oraz ITM Polska odbędą się 4-7 czerwca 2019 r. w Poznaniu.

Więcej na: www.modernlog.pl


Zobacz także

Piąty tegoroczny numer Top Logistyk już dostępny!
Baumalog zaprezentował regał automatyczny MonoTower
VI Konferencja Użytkowników GE Digital już za nami
O tym, jak wygląda przygotowanie Packaging Innovations mówi Katarzyna Banach-Kowalenko
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Efektywniejsza współpraca z przewoźnikami
Automaty vendingowe stają się coraz popularniejsze
VGL Group uznana po raz trzeci za lidera HR
Przygotuj się na czerwcowe Targi Modernlog!
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA