2016-05-06 | Wydarzenia

Produkcja, logistyka i jakość na konferencji w Rzeszowie

Druga edycja konferencji II Ogólnopolska Konferencja Menadżerów Jakości Produkcji i Logistyki odbędzie się19-20 maja w Rzeszowie. Tematem przewodnim wydarzenia będzie INDUSTRY 4.0 i Toyota Production System jako rewolucje w zarządzaniu.
Formuła przyjęta podczas pierwszej konferencji zdała egzamin i organizator proponuję Państwu dwudniową konwencję spotkania. Podczas pierwszego dnia odbędą się wystąpienia i dyskusje praktyków biznesu, natomiast pod koniec dnia zaplanowane jest wystąpienie gościa specjalnego.

W Rzeszowie będzie gościć Mikiharu Aoki, uznany na świecie konsultant i praktyk Systemu Produkcyjnego Toyoty. Ponad 25 letnie doświadczenie Mikiharu Aoki zdobyte podczas pracy w Toyocie w Japonii i USA będzie niezwykle cenną dawką wiedzy i inspiracji do ciągłego doskonalenia organizacji.
 
Drugi dzień konferencji to oczywiście kontynuacja wykładu i szkolenia z gościem z Japonii oraz zwiedzanie zakładu produkcyjnego BorgWarner Poland.
 
Partnerzy konferencji: Borgwarner Poland, IPOsystem, Bahlsen Polska, SealedAir Polska, DeLaval, UDS, Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM
 

Tematy wystapień:
 
 • Temat: System produkcyjny Toyoty jako „Trzecia rewolucja przemysłowa” – O bramie, którą musi przekroczyć każde przedsiębiorstwo
Prelegent: Mikiharu Aoki – swoją karierę w koncernie Toyota zaczynał w dziale kadr, odpowiadał za kadry zagraniczne. Następnie pracował w dziale finansowym w sekcji księgowości, kontrolując koszty eksportu/importu oraz należności na terenie Japonii. W dziale produkcji pierwszym jego zespołem był zespół kontroli produkcji, którego został kierownikiem. Po wyjeździe do USA odpowiadał za inżynierię kosztów produktów wytwarzanych poza Japonią. Pracował w japońskich fabrykach Toyoty takich jak: Tahara Plant czy Toyota Jidosha. W czasie zatrudnienia w Toyota Jidosha został laureatem wielu wewnętrznych nagród za twórcze wdrażanie Systemu Produkcji Toyoty (TPS). Po odejściu z Toyoty pracował w OSG SA, gdzie był zastępcą kierownika działu budowy nowego systemu produkcji w OSG, odpowiadał za gemba kaizen i wdrażania założeń Systemu Produkcji Toyoty (TPS). Obecnie jest doradcą i ekspertem w zakresie implementacji TPS w firmach zarówno produkcyjnych, jak i usługowych. Autor licznych publikacji z zakresu Systemu Produkcji Toyoty (TPS), w tym wydanej w Polsce książki „Jak działa fabryka Toyoty”.

Dodatkowo: GEMBA WALKING Z MIKIHARU AOKIM – wizyta w fabryce BorgWarner Poland
 
 • Temat: „Operational Excellence – never good enough….” / “Doskonałość operacyjna – nigdy wystarczająco dobra…”
Prelegent: Marek Ryczko – Operations Manager, związany jest z BorgWarner Poland od początku istnienia spółki na polskim rynku motoryzacyjnym. Polski oddział  specjalizuje się w produkcji turbosprężarek, układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych oraz łańcuchów rozrządu w sektorze automotive.
 
 • Temat: Problem Solving Groups kluczem do sukcesu organizacji opartej na zmianie, case study na przykładzie Bahlsen Polska
Chcemy czy musimy się zmieniać?
Czym jest PSG i jak funkcjonuje?

Podział kompetencji i odpowiedzialności uczestników PSG. Sprawdzone narzędzia Lean stosowane przez firmę praktykującą Lean od ponad10 lat
 
Prelegent: Agnieszka Bajek – menedżer ds. ciągłego doskonalenia procesów w firmie Bahlsen Polska. Posiada kilkuletnie doświadczenie we wdrażaniu i realizacji Lean management oraz Continuous Improvement w dwóch zakładach produkcyjnych firmy Bahlsen. Na co dzień pracuje takimi narzędziami, jak Grupy Rozwiązywania Problemów, arkusz A3, warsztaty optymalizacyjne, czy projekty. Na swoim koncie ma prowadzenie ponad 1000 godzin warsztatów optymalizacyjnych z takich obszarów jak produktywność, TPM, SMED, Mapowanie procesów, rozwiązywanie problemów metodą DMAIC i wiele innych.
 
 • Temat: Osiąganie doskonałości = wizja i kultura, nie narzędzia. Na przykładzie fabryki SealedAir Polska
Wizja, gdzie chcemy dojść
Budowanie kultury organizacyjnej
Wykorzystanie najlepszych narzędzi oraz praktyk biznesowych
Siła lean management
Rezultaty naszej pracy

Prelegent: Jakub Gunert – kierownik operacyjny w SealedAir Polska. 12 letnie doświadczenie menadżerskie w sektorach przemysłowych B2B, w zakresie zarządzania operacyjnego, zarządzania jakością, Lean management. Z wykształcenia magister inżynier chemii i inżynierii żywności, absolwent Politechniki Łódzkiej. Absolwent studiów executive MBA w Szkole Głównej Handlowej.
 
 • Temat: Największe wyzwania we wdrożeniu Lean Management w firmie produkcyjnej
W jaki sposób zjednać sobie pracowników?
Od czego zacząć ?
Ile czasu zajmie „projekt Lean”?
Co ważniejsze ludzie, czy system?

Prelegent:

Piotr Bielawski – dyrektor produkcji w przedsiębiorstwach z grupy UDS. Od 27 lat związany z branżą poligraficzną. W swojej karierze zawodowej pracował na stanowiskach kierowniczych dla firm takich jak Drukarnia Ellert czy HAMMER.
Łukasz Dekier – partner ASD Consulting.
 
 • Temat: Sztuczna inteligencja w procesach logistycznych
Minimalizacja pików kompletacyjnych, za pomocą metod planowania opartych na sztucznej inteligencji.
Kontrola, identyfikacja i minimalizacja opóźnień w realizacji i optymalizacja kosztów kompletacji, z użyciem narzędzi statystycznych.
Eliminacja opóźnień w dostawie i optymalizacja kosztów dostaw z wykorzystaniem algorytmów genetycznych.
Optymalizacja procesów logistycznych za pomocą narzędzi Demand Planing.
Wspomaganie zarządzania gospodarką magazynową z użyciem Data Mining.

Prelegent: dr inż. Jacek Kozłowski partner/project manager ASD Consulting – doktor nauk technicznych (Politechnika Wrocławska, „Wspomaganie sterowania procesami odlewniczymi z wykorzystaniem zaawansowanych metod analizy sztucznych sieci neuronowych”). Doświadczenie zdobywał, realizując projekty badawczo-rozwojowe dla największych światowych firm, stosując metodykę six sigma w środowiskach produkcyjnych oraz usługowych dla firm takich jak: Neuca, Farmada Transport, Trinity Corporate Services, Harper Hygienics.
 
 • Temat: Przemysł 4.0 – Wykorzystanie sztucznej inteligencji do zarządzania procesami – prezentacja innowacyjnego systemu IPOsystem samodzielnie zarządzającego produkcją
 1. Unikatowe na skalę światową możliwości systemu
 2. Zarządzanie bez planistów i osób dozoru bezpośredniego
 3. Maksymalne wykorzystania dostępnego czasu pracowników i maszyn
 4. Wzrost wydajności produkcji nawet o 30%

Prelegent: Krzysztof Fiegler – współtwórca i członek zarządu UIBS Teamwork – wspólnego przedsięwzięcia zespołu programistów i technologów specjalizujących się w produkcji przemysłowej oraz managerów odpowiedzialnych za organizację pracy i optymalizację procesów.
 
 • Temat: Wirtualna wizyta na hali produkcyjnej w trakcie trwania konferencji pokazująca zdalny nadzór nad produkcją sterowaną przez IPOsystem (wizyta on-line w Andrychowskiej Fabryce Maszyn DEFUM – praktyka zarządzania produkcją)
Wyjątkowa wirtualna wizyta na hali produkcyjnej w trakcie konferencji
Zdalny nadzór nad produkcją sterowaną przez IPOsystem

W trakcie wizyty sprawdzone zostaną aktualne terminy realizacji zleceń oraz inne parametry produkcji prowadzonej przez IPOsystem
Prelegent: mgr inż. Marek Ruta – wiceprezes zarządu Andrychowskiej Fabryki Maszyn DEFUM. Z branżą produkcji obrabiarek związany od 1998 r. Zasiadał w zarządach spółek m. innymi ZM Glimag S.A. i Elektromontaż nr 2 Kraków ZPU Sp z o.o. Nadzorował wdrożenia kilku systemów ERP, inicjator wdrożenia i administrator IPOsystem w AFM DEFUM.
 
Więcej na:
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

System ERP efektywnie realizuje zamówienia od kontrahentów
Przemysł 4.0 przyniesie 400 mld dolarów na rynku inteligentnej produkcji
Awans do grupy dużych ERP oraz 8,2% udziału w rynku
Możliwości, które stwarza rewolucja przemysłowa 4.0
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA