2018-10-22 | Głos z rynku

Prologis ma swojego krasnala

Wrocław to jedno z najprężniej rozwijających się polskich miast. Jego potencjał nie uszedł uwadze... krasnoludków. Ich liczba w stolicy Dolnego Śląska dynamicznie rośnie. Niedawno dołączył do nich krasnal Prolek, który zadomowił się w naszym Prologis Park Wrocław III.
Wrocław to miejsce nader przyjazne krasnalom. Nikt dokładnie nie wie, jakie były ich początki w stolicy Dolnego Śląska, ale istnieje na ten temat kilka teorii. Jedna z nich mówi, że pierwszy, historyczny krasnoludek pojawił się właśnie na wrocławskiej ziemi. Inna – że krasnale przybyły na prośbę wrocławian, by pokonać nieznośnego chochlika, który utrudniał im życie. Trzecie wyjaśnienie wiąże początki wrocławskich krasnali z latami 80-tymi XX wieku i antykomunistycznym ruchem Pomarańczowej Alternatywy, w ramach którego powstawały humorystyczne malunki krasnali na murach.

Pierwsze wykonane z brązu figurki, stworzone na cześć krasnali, pojawiły się w mieście w 2005 roku. Sympatyczne postaci stały się tak popularne, że doczekały się we Wrocławiu swojego święta, a odwiedzający stolicę Dolnego Śląska mogą spacerować ich śladem po specjalnych szlakach turystycznych. W mieście funkcjonuje także... Urząd Rejestracji Krasnali.

Wkrótce w tym nietypowym Urzędzie zarejestrowany zostanie krasnal Prolek. Na całość miniaturowej rzeźby, która stanęła przy bramie naszego parku, składa się nie tylko figurka Prolka, ale także miniatura magazynu, który jest jego atrybutem.

Jesteśmy pewni, że nowemu „lokatorowi” Prologis Park Wrocław III przypadnie do gustu bardzo korzystna lokalizacja – bliskość lotniska obsługującego bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi i Monachium oraz sąsiedztwo zachodniej obwodnicy śródmiejskiej Wrocławia.

Wrocławskiego krasnala możemy gościć dzięki temu, że Prologis Park Wrocław III znajduje się w granicach administracyjnych stolicy Dolnego Śląska. To nowoczesny park magazynowy, który wychodzi naprzeciw potrzebom klientów. Dzięki optymalnie dobranej powierzchni oraz położeniu w granicach miasta, stanowi idealne rozwiązanie dla firm, którym zależy na szybkiej dostawie towarów bezpośrednio do drzwi konsumentów.

Uśmiechnięty krasnal, który będzie witał naszych gości przy bramie wjazdowej, na pewno stanie się „dobrym duchem” parku.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Amazon zatrudni ponad 7 500 pracowników sezonowych
Śnieżka wdraża system kompletacji głosowej ibcsVoice
Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Prologis sprzedał nieruchomości za ponad miliard dol.
Powstaje kolejny magazyn w regionie Polski Centralnej
Nowi zarządcy projektów w regionie CEE
Zrównoważony rozwój cieszy się niesłabnącą popularnością
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA