2018-05-31 | Głos z rynku

Przesyłki DHL w Biedronkach

W połowie maja w wybranych sklepach Biedronka stanęły automaty SwipBox, w których można odbierać przesyłki. Pierwszą firmą kurierską, która korzysta z nowoczesnych automatów, jest DHL Parcel.
Przesyłki DHL w Biedronkach (Żródło: Fotolia)

Swipbox i DHL współpracują ze sobą już od trzech lat, od kiedy automaty duńskiego dostawcypojawiły się w Polsce. Wówczas w fazie pilotażowej projektu, uruchomionych zostało 60 urządzeń na terenie Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Poznania, głównie w mniejszych sieciach spożywczych. Od teraz SwipBox pojawi się także w Biedronce, największej sieci detalicznej w Polsce. Pierwsze urządzenia są już w Katowicach, a do końca roku ma być ich 300 w różnych miastach.

Automaty SwipBox od paczkomatów InPostu różni to, że są instalowane wewnątrz budynków. Dzięki temu dostarczane do nich przesyłki są chronione przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, co ma znaczenie przy zamawianiu np. sprzętu elektronicznego i kosmetyków. Takie miejsca są też zazwyczaj monitorowane, dzięki czemu przesyłka jest dodatkowo chroniona.

Klienci DHL Parcel mogą skorzystać z automatów w ramach „Przekieruj paczkę” lub przy wyborze punktu dostawy w e-sklepie. Odbiór paczki jest szybki i prosty, wystarczy wpisać kod PIN z SMS od DHL oraz numer telefonu, a na odbiór przesyłki mamy aż 7 dni kalendarzowych od daty doręczenia jej do automatu.

Zapewnienie w jednym miejscu, takim jak Biedronka, możliwości odbioru przesyłek, wypłaty pieniędzy i dokonania zakupów, znacząco wpływa na wygodę klientów.


Zobacz także

Jakie towary przewozimy koleją?
ABB dostawcą rozwiązań dla polskiej gospodarki
CIECH ma jeden z największych magazynów wysokiego składowania
C.H. Robinson uruchomił fracht kolejowy na trasach euroazjatyckich
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DHL wraz z partnerami optymalizują ostatnią milę
Szczyt paczkowy, to również szczyt stresu
DHL otworzył w Gdańsku nowoczesny terminal kurierski
W polskim e-commerce dominują firmy z sektora MŚP
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA