2017-05-04 | Głos z rynku

Koniec przetargu!

Czarnogórska Rada ds. Prywatyzacji wyraziła zamiar anulowania przetargów na sprzedaż udziałów w spółkach Luka AD Bar, operatorze największego w Czarnogórze portu, oraz AD Montecargo, kolejowym przewoźniku cargo. Grupa OT Logistics, która zakończyła w marcu negocjacje w sprawie nabycia udziałów w obu spółkach, przyjmuje decyzję władz Czarnogóry z zaskoczeniem.

O swej decyzji Rada ds. Prywatyzacji poinformowała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Zamiar anulowania przetargu przez Radę ds. Prywatyzacji jest dla OT Logistics zupełnie niezrozumiały w świetle dotychczasowego przebiegu postępowania i zakończonych porozumieniem negocjacji. Wszelkie dodatkowe informacje zostaną przekazane po zbadaniu sprawy przez spółkę i uzyskaniu wyjaśnień od strony czarnogórskiej.

„Decyzja nowego rządu Czarnogóry jest dla nas zaskoczeniem, szczególnie w kontekście pełnej transparentności procesu prywatyzacji. Negocjacje w sprawie zakupu udziałów zostały zakończone w marcu i nie otrzymywaliśmy wcześniej żadnych sygnałów o możliwości anulowania transakcji,” mówi Zbigniew Nowik, Prezes Zarządu OT Logistics. „Obecnie badamy sprawę i będziemy informować rynek o zaistniałej sytuacji po uzyskaniu pełniejszej informacji od naszych partnerów z Czarnogóry.”

Grupa OT Logistics zakończyła negocjacje z rządem Czarnogóry w sprawie nabycia udziałów w porcie w Barze oraz w AD Montecargo pod koniec marca. Na podstawie dokonanych ustaleń OT Logistics miało nabyć 30% udziałów w Luka AD Bar za 8,52 mln euro oraz 51% udziałów w AD Montecargo za 2,5 mln euro. Dodatkowo spółka zobowiązała się do przeprowadzenia w obu spółkach programów inwestycyjnych i modernizacyjnych wartych w sumie ok. 17,45 mln euro.

źródło: OT Logistics


Zobacz także

Ekol wchodzi w erę "logistyki 4.0"
Bruksela nie chce delegowanych pracowników
Ze szwajcarską precyzją rozwijamy transport
Biały Listek CSR ponownie trafił do Anwilu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Katar i Ukraina - nowe kierunki współpracy Portu Gdańsk
OT Logistics zwiększa udział w Luka Rijeka do 32,56%
OT Logistics podtrzymuje chęć współpracy z rządem Czarnogóry
OT Logistics z ofertą w przetargu w Czarnogórze.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA