2017-05-04 | Głos z rynku

Koniec przetargu!

Czarnogórska Rada ds. Prywatyzacji wyraziła zamiar anulowania przetargów na sprzedaż udziałów w spółkach Luka AD Bar, operatorze największego w Czarnogórze portu, oraz AD Montecargo, kolejowym przewoźniku cargo. Grupa OT Logistics, która zakończyła w marcu negocjacje w sprawie nabycia udziałów w obu spółkach, przyjmuje decyzję władz Czarnogóry z zaskoczeniem.

O swej decyzji Rada ds. Prywatyzacji poinformowała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Zamiar anulowania przetargu przez Radę ds. Prywatyzacji jest dla OT Logistics zupełnie niezrozumiały w świetle dotychczasowego przebiegu postępowania i zakończonych porozumieniem negocjacji. Wszelkie dodatkowe informacje zostaną przekazane po zbadaniu sprawy przez spółkę i uzyskaniu wyjaśnień od strony czarnogórskiej.

„Decyzja nowego rządu Czarnogóry jest dla nas zaskoczeniem, szczególnie w kontekście pełnej transparentności procesu prywatyzacji. Negocjacje w sprawie zakupu udziałów zostały zakończone w marcu i nie otrzymywaliśmy wcześniej żadnych sygnałów o możliwości anulowania transakcji,” mówi Zbigniew Nowik, Prezes Zarządu OT Logistics. „Obecnie badamy sprawę i będziemy informować rynek o zaistniałej sytuacji po uzyskaniu pełniejszej informacji od naszych partnerów z Czarnogóry.”

Grupa OT Logistics zakończyła negocjacje z rządem Czarnogóry w sprawie nabycia udziałów w porcie w Barze oraz w AD Montecargo pod koniec marca. Na podstawie dokonanych ustaleń OT Logistics miało nabyć 30% udziałów w Luka AD Bar za 8,52 mln euro oraz 51% udziałów w AD Montecargo za 2,5 mln euro. Dodatkowo spółka zobowiązała się do przeprowadzenia w obu spółkach programów inwestycyjnych i modernizacyjnych wartych w sumie ok. 17,45 mln euro.

źródło: OT Logistics


Zobacz także

Ekol wchodzi w erę "logistyki 4.0"
Bruksela nie chce delegowanych pracowników
Ze szwajcarską precyzją rozwijamy transport
Biały Listek CSR ponownie trafił do Anwilu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

OT Logistics nabędzie dodatkowe 2,7% akcji Luka Rijeka
Próbny transport rzeczny nawozów dla Grupy Azoty zakończony sukcesem
Katar i Ukraina - nowe kierunki współpracy Portu Gdańsk
OT Logistics zwiększa udział w Luka Rijeka do 32,56%
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA