2016-11-14 | Głos z rynku

Logistyka pod kontrolą WMS

Grupa ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, wdraża nowy informatyczny system zarządzania procesami magazynowymi Manhattan Warehouse Management System (WMS). Jego producentem jest amerykańska firma Manhattan Associates Inc., dostawca specjalistycznych rozwiązań informatycznych do zarządzania łańcuchami dostaw.
Logistyka pod kontrolą WMS (Żródło: ID Logistics)

System WMS Manhattan, dzięki jego zaawansowanym możliwościom technologicznym, pozwoli Grupie ID Logistics na rozszerzenie zakresu działalności o nowe usługi. W pierwszej kolejności, system będzie wykorzystywany do zarządzania magazynami prowadzonymi przez ID Logistics dla firm farmaceutycznych, później będzie wdrażany także w centrach logistycznych dla innych sektorów.

- Podstawowym celem naszej działalności jest zapewnienie klientom najwyższej jakości usług, także dzięki  wykorzystaniu dedykowanych, innowacyjnych oraz wydajnych rozwiązań technologicznych. To dlatego, realizując ten cel i jednocześnie wspierając dalszy rozwój Grupy ID Logistics, zdecydowaliśmy się na wdrożenie zaawansowanego systemu WMS - powiedział Christophe Satin, dyrektor operacyjny Grupy ID Logistics. - Pracownicy ID Logistics już wcześniej mieli okazję zapoznać się z systemem WMS Manhattan, gdyż wielu z naszych klientów zainstalowało go w swoich magazynach. Wybór technologii Manhattan jako strategicznego rozwiązania, wspierającego naszą działalność logistyczną, ma więc swoje logiczne uzasadnienie.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczy.com - KLIKNIJ

Grupa ID Logistics, wybierając WMS Manhattan do zarządzania procesami magazynowymi, kierowała się wieloma, ważnymi z punktu widzenia jej działalności, kryteriami. Była to przede wszystkim zdolność systemu do zarządzania najbardziej złożonymi łańcuchami dostaw, udokumentowana innowacyjność  oraz możliwości rozbudowy o nowe funkcjonalności i moduły. Technologia WMS Manhattan została zaprojektowana tak, aby system mógł zostać wdrożony w ramach scentralizowanej infrastruktury, obejmującej wiele krajów i lokalizacji oraz zapewniającej profesjonalną obsługę przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Dzięki tym zaletom systemu, Grupa ID Logistics będzie mogła sprostać rosnącym potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów na całym świecie.

- Nasze firmy, ID Logistics i Manhattan Associates, kierują się podobnymi wartościami, w tym zobowiązaniem do ciągłej innowacji oraz dążeniem do doskonałości usług. To dla nas zaszczyt, że zostaliśmy wybrani przez czołowego dostawcę usług logistycznych. Zarówno ID Logistics, jak i jego klienci, mogą być pewni, że zespół Manhattan Associates oraz oferowane przez niego, wciąż ewoluujące, rozwiązania zapewnią nowe możliwości, które pomogą zbudować lojalność klientów wobec marki oraz zwiększyć przychody i wysokość marży operacyjnej- powiedział Rémy Malchirand, dyrektor zarządzający Manhattan Associates France.

-To bardzo dobra wiadomość, iż WMS Manhattan dołącza do portfolio WMS-ów obsługujących centra logistyczne, zarządzane przez ID Logistics. Teraz, dzięki temu, że oprócz Infologa, LMxt czy Reflex, mamy możliwość wykorzystania systemu Manhattan, będziemy mogli jeszcze lepiej przygotować się do realizacji coraz bardziej złożonych wymagań klientów - powiedział Marcin Czerwiński, dyrektor IT w ID Logistics Polska.

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Efektywniejsza współpraca z przewoźnikami
Automaty vendingowe stają się coraz popularniejsze
VGL Group uznana po raz trzeci za lidera HR
Informatyka pomaga w lepszym zarządzaniu procesami magazynowymi
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA