Wyposażenie produkcji / Systemy IT

eq system

eq system

41-303 Dąbrowa Górnicza, św. Antoniego 50

Tel. 32 420 74 03
eqsystem.pl, info@eqsystem.pl


KIM JESTEŚMY

eq system jest firmą doradczo-wdrożeniową, która od 28 lat wspiera przedsiębiorstwa z różnych branż w ciągłym doskonaleniu procesów biznesowych. Skupiamy się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, dlatego najpierw myślimy: DLACZEGO, następnie JAK, a dopiero później – CZYM. Według nas to nie narzędzia są rozwiązaniem. Jest nim połączenie naszych kompetencji, wiedzy klienta o firmie i jej specyfice, a na samym końcu odpowiednio dopasowanego i wdrożonego systemu IT.

DLACZEGO TO ROBIMY

Naszą misją jest usprawnianie przebiegu procesów biznesowych – jednym słowem ułatwianie innym życia. Wierzymy, że ulepszanie przepływu informacji i danych w firmie jest kluczowym elementem wpływającym na efektywność i kondycję całej organizacji.

W JAKICH OBSZARACH DZIAŁAMY

Budując ofertę skupiamy się przede wszystkim na tym, aby była ona jak najbardziej kompleksowa. Naszych klientów jesteśmy w stanie wspierać na każdym etapie, począwszy od wyboru odpowiedniego rozwiązania poprzez jego wdrożenie i dopasowanie, a na wsparciu i dalszym doskonaleniu kończąc. Dbamy o to by nasze systemy były elastyczne, intuicyjne i przede wszystkim rozwijały się razem z daną organizacją. Według nas to system ma pasować do organizacji, a nie na odwrót. Wybrane narzędzia mają za zadanie urzeczywistnić stworzoną przez naszych specjalistów koncepcję usprawnień, a tym samym przynieść wszystkie z zakładanych w niej korzyści. Do naszego portfolio wybieramy tylko te systemy, które rozwijają się razem z firmą. Najłatwiej opisać je poprzez trzy słowa - innowacyjność, intuicyjność i elastyczność. Do najważniejszych możemy zaliczyć: Asprova APS, Opera Mes czy autorską platformę XPRIMER. Naszych klientów wspieramy w takich obszarach jak:

11 002

JAK DZIAŁAMY?

Podczas współpracy skupiamy się przede wszystkim na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów - najbardziej liczy się dla nas JAK, a nie CZYM. Nasz zespół składa się z osób o kompetencjach z różnych dziedzin i obszarów. Realizując projekt precyzyjnie dobieramy specjalistów pod indywidualne potrzeby danego klienta. Charakteryzuje nas kompleksowość wiedzy, podejścia oraz oferty. Współpracę rozpoczynamy od poznania charakterystyki danej firmy oraz jej branży. Następnie opracowujemy bardzo szczegółową koncepcję usprawnień, w której znajdują się takie elementy, jak m.in. analiza sytuacji wyjściowej, główne cele biznesowe przedsiębiorstwa, korzyści z wprowadzonych zmian oraz określenie ich wpływu na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Przed samym wdrożeniem dedykowany zespół specjalistów określa, co należy zmienić jeszcze przed nim, aby implementacja była jak najbardziej efektywna, a zwrot z inwestycji jak najszybszy. Kolejnymi etapami są - dopasowanie systemu do indywidualnych potrzeb klienta, jego wdrożenie oraz dalsze wsparcie i doskonalenie procesów. Poniżej przedstawiamy pokrótce proces współpracy z naszymi klientami:

1. Analiza

Analiza sytuacji wyjściowej i określenie celów do osiągnięcia. Nasze podejście od samego początku oparte jest na ścisłej współpracy. Podczas serii spotkań, poznajemy specyfikę procesów danej firmy (i branży), jej kulturę organizacyjną, wgłębiamy się również w strategię biznesową. Określamy ogólny obraz firmy - wskazujemy miejsca, w których wprowadzenie zmian będzie miało największy wpływ na funkcjonowanie całej organizacji, a nie tylko wybranego fragmentu. Analiza stanowi wstęp do stworzenia bardzo szczegółowej i przede wszystkim możliwej do zrealizowania koncepcji usprawnień.

2. Koncepcja

Budowa szczegółowej koncepcji usprawnień - przełożenie teoretycznych założeń z analizy na ich realizację w praktyce.W koncepcji wspólnie określamy szczegóły dotyczące całego projektu - jego etapów, harmonogramu oraz kosztów. Określamy konsekwencje wprowadzanych zmian na funkcjonowanie całej firmy - chcemy, żeby inne działy były gotowe na wykorzystanie nowego potencjału i współpracowały ze sobą w tym celu. Podpowiadamy, w jaki sposób przygotować się do projektu oraz które elementy należy poprawić jeszcze przed jego rozpoczęciem. Takie podejście pozwala nam zapewnić płynność realizacji całego projektu oraz osiągnąć korzyści zakładane w analizie.

3. Doradztwo

Wybór odpowiednich narzędzi IT.Nie dostosowujemy organizacji do wymagań systemów - dobieramy dedykowane narzędzia IT w taki sposób, aby jak najwierniej odzwierciedlały procesy zachodzące w firmie. Proponowane przez nas rozwiązania są innowacyjne, przyjazne i intuicyjne dla użytkowników oraz na tyle elastyczne, żeby można je było rozwijać również samodzielnie (już po wdrożeniu). Wybrany system ma wspierać daną firmę w efektywnej realizacji jej strategii biznesowej.

4. Implementacja

Wdrożenie wybranych narzędzi i dostosowanie ich do potrzeb klienta.Proces wdrożenia oparty jest na ścisłej współpracy. Podczas niego nie zamykamy się w biurze - nasza wiedza i doświadczenie cały czas jest do dyspozycji klientów. Wypracowana przez nas metodyka jest sprawdzona i oparta na standardach, które zapewniają bezpieczeństwo oraz kontrolę nad postępami wdrożenia. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko związane z całym projektem. Nasi specjaliści przekazują swoją wiedzę podczas prowadzonych warsztatów i konsultacji, w taki sposób, aby w przyszłości umożliwiała ona samodzielny rozwój systemu przez jego użytkowników. W naszym przypadku projekt nie kończy się wraz z ostatnim dniem wdrożenia. Koniec wdrożenia to tak naprawdę początek doskonalenia procesów.

5. Infrastruktura

Zapewnienie infrastruktury technicznej niezbędnej do realizacji projektu.Zapewniamy kompleksową obsługę infrastruktury informatycznej - dostarczamy sprzęt IT potrzebny do właściwego funkcjonowania wdrożonych systemów (serwery, urządzenia do kopii zapasowych, zasilacze awaryjne, routery, szafy serwerowe), dobieramy ilość licencji oraz przygotowujemy zalecenia dotyczące rozwiązań informatycznych i ich architektury. Pomagamy w utrzymaniu wewnętrznych zasobów firmy oraz prawidłowego funkcjonowania całej infrastruktury.

6. Wsparcie

Wsparcie merytoryczne po zakończeniu wdrożenia.Eksperci, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w projekt są do dyspozycji również po zakończenia wdrożenia. Wszystkie nowe potrzeby, pojawiające się wątpliwości czy też trudności można zgłaszać do nich online. Prowadzimy konsultacje dotyczące spraw bieżących oraz konkretnych zagadnień związanych z projektem. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą. Staramy się, aby wybrane oprogramowanie było idealnie dopasowane do potrzeb firmy, niezależnie od tego, ile czasu minęło od wdrożenia.

NASZE PRODUKTY
 
1. Nowoczesne systemy IT.

Tworząc naszą ofertę, dbamy o jej kompleksowość oraz o to, aby wybierane do niej systemy rozwijały się razem z firmą na przestrzeni lat. Mają być innowacyjne, przyjazne i intuicyjne dla użytkownika oraz na tyle elastyczne, żeby po właściwym wdrożeniu można je było rozwijać również samodzielnie.

ASPROVA APS jest wyspecjalizowanym systemem przeznaczonym do doskonalenia procesów zarządzania produkcją, w szczególności obszaru planowania oraz harmonogramowania. Jest rozwiązaniem, które dzięki swojej elastyczności oraz szerokim możliwościom rozwoju (również samodzielnego) daje pewność, że będzie spełniać zarówno obecne oczekiwania, jak i te które pojawią się w przyszłości. To system, który rozwija się razem z firmą.

OPERA MES pozwala objąć ewidencją wszystkie procesy produkcyjne, w tym czynności produkcyjne (m.in. realizację produkcji, utrzymanie ruchu, zapewnienie jakości) i około produkcyjne (m.in. sprzątanie, serwis, szkolenia czy magazyn przyprodukcyjny). Bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny interfejs umożliwia ewidencjonowanie wszystkich zdarzeń niezależnie od  ich typu. Użytkownik wie dokładnie, co się dzieje, bo widzi to natychmiast.

FORECAST PRO jest wyspecjalizowanym systemem do prognozowania (m.in. popytu, sprzedaży, zapotrzebowania na zasoby czy nowych produktów ). Jest łatwy w użyciu i intuicyjny – Twój zespół z jego pomocą stworzy trafne i sprawdzalne prognozy w mniej niż kilkanaście minut. Wyciągaj wnioski z przeszłości na przyszłość i doskonal proces tworzenia i oceny prognoz. Nieprzerwanie.

DCIx jest rozwiązaniem, które umożliwia kompleksowe zarządzanie łańcuchem dostaw zarówno wewnętrznym, jak i globalnym. Użytkownik może monitorować w czasie rzeczywistym przepływ surowców, wyrobów gotowych i produkcji w toku. Wykorzystując go zapewnia sobie natychmiastowy dostęp do danych dzięki pracy w trybie online.

QLIK SENSE to zaawansowane, ale równocześnie niezwykle intuicyjne narzędzie klasy BI. Pozwala na tworzenie zaawansowanych, interaktywnych wizualizacji i znajdowanie powiązań pomiędzy danymi, które wcześniej nie były widoczne. Qlik Sens zamienia czystą informację w konkurencyjną wiedzę.

2. Autorskie rozwiązania

Od wielu lat nie tylko dostarczamy najbardziej uznane na świecie rozwiązania IT, ale tworzymy też własne w oparciu o zebrane doświadczenia i doskonałą znajomość potrzeb naszych klientów. Naszą misją jest zaspokojenie potrzeb biznesowych klientów we wszystkich obszarach ich działalności. Właśnie dlatego od niemal dziesięciu lat rozwijamy autorską platformę komunikacyjną XPRIMER oraz inwestujemy w dział badań i rozwoju, który stale śledzi najnowsze trendy, monitoruje rynek oprogramowania i dba o utrzymywanie naszej oferty na najwyższym i najbardziej innowacyjnym poziomie.

XPRIMER to kompleksowe rozwiązanie, które pozwala na zarządzanie i doskonalenie większości procesów biznesowych w firmie. Składa się z wyspecjalizowanych modułów, a każdy z nich jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb Twojej firmy i stylu pracy poszczególnych osób. Wybierasz z niego tylko te elementy, których potrzebujesz w danym momencie, jeśli w przyszłości będziesz chciał rozszerzyć  jego funkcjonalność – dodasz po prostu kolejne. Stwórz dokładnie taki system, jakiego potrzebujesz.

GRUPA EQ SYSTEM W LICZBACH
 
22
 
DORADZTWO I KOMPETENCJE

Nie tylko wdrażamy, nie tylko doradzamy, ale także uświadamiamy. Prowadzimy różnorodne szkolenia i webinaria wprowadzające do korzystania z naszych rozwiązań IT. Nie sprzedajmy naszym klientom kota w worku. Staramy się edukować i pokazywać jak inaczej spojrzeć na procesy działające w przedsiębiorstwie. W ciągu ostatnich kilkunastu lat przeprowadziliśmy ponad 427 godzin spotkań, podczas których nasi klienci uczą się nie tylko DLACZEGO warto optymalizować te procesy, ale także JAK to robić i JAKIE korzyści można w związku z tym osiągnąć.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.eqsystem.pl

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA