Przejdź do artykułu
Wyposażenie magazynów / Prostowniki

BENNING Power Electronics Sp. z o.o.

BENNING Power Electronics Sp. z o.o.

05-503 Głosków, ul. Korczunkowa 30

Tel. 22 757 84 53
Fax. 22 757 84 53
www.benning.pl, biuro@benning.biz


 

LIONIC® obniża koszty całkowite (TCO) twojej floty wózków widłowych

 • Szybkie ładowanie
 • Możliwe doładowanie
 • Bezobsługowy, bez konieczności uzupełniania wody
 • Niskie koszty operacyjne
 • Długa żywotność> 3000 cykli
 • Niezawodna praca

Systemy energetyczne BENNING LIONIC® składają się z 8 lub 16 ogniw fosforano-litowo-żelazowych (LiFePO4), ułożonych szeregowo i są dostępne dla zakresów pojemności 120 Ah, 240 Ah, 360 Ah i 480 Ah. 

Systemy energetyczne LIONIC® pokrywają bardzo dużą część zapotrzebowania na elektrycznie napędzane wózki jezdniowe.

benning baterie

Systemy LIONIC® są około 50% lżejsze i około 30% mniejsze niż porównywalne akumulatory kwasowo-ołowiowe. Każdy system energetyczny wraz z Systemem Zarządzania Akumulatorem (BMS) jest umieszczony w wytrzymałej obudowie i może być  zintegrowany ze standardowymi zasobnikami na baterie.

System zarządzania akumulatorem (BMS) zapewnia, że limity napięcia i temperatury są zachowane podczas ładowania / rozładowywania. Ponadto poszczególne komórki są monitorowane i potencjalne  odchylenia wyrównywane.

 
Firma BENNING Power Electronics Sp. z o.o. jest polską filią niemieckiego producenta i dostawcy urządzeń zasilania gwarantowanego.
 
W Polsce firma BENNING prowadzi działalność produkcyjno-handlową od ponad 12 lat z siedzibą w Głoskowie koło Piaseczna. Biuro i hala produkcyjna w Głoskowie zajmuje ponad 2500 m. kw. powierzchni użytkowej.Posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001-2000 oraz Zarządzania Środowiskowego ISO 14001-2004.
 
BENNING Power Electronics Sp. z o. o. jest liderem w dziedzinie systemów zasilania elektroenergetycznego na polskim rynku.
 
Wózki o napędzie elektrycznym są coraz częściej używane w transporcie wewnątrz zakładowym oraz na terenie zakładów. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na optymalny czas życia baterii jest dobór odpowiedniego systemu ładowania. BENNING produkuje prostowniki trakcyjne spełniające najsurowsze wymagania.

BELATRON  - Wysokowydajne systemy ładowania baterii trakcyjnych
 
12 fot.1
 
Od ponad trzydziestu lat nazwa BELATRON reprezentuje postępową i przyszłościową technikę ładowania. Nowe wysokowydajne systemy ładowania BELATRON wyróżniają się nie tylko najnowocześniejszymi elementami konstrukcyjnymi i ujmującą stylizacją obudowy, ale przyczyniają się również w znacznej mierze poprzez wysoką wydajność przy zużyciu energii do ochrony klimatu.
 
Efektywność zużycia energii i emisja CO2
 
Temat efektywności zużycia energii należy rozpatrywać pod względem ekologicznym ekonomicznym. Wysokowydajne systemy ładowania BELATRON obniżają w porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami do ładowania zużycie energii elektrycznej podczas ładowania o 25 %. Powoduje to obniżenie kosztów energii i niższą emisję CO2.
 
Ładując baterię trakcyjną 48 V – 500 Ah wysokowydajnym systemem ładowania BELATRON w ciągu 240 dni rocznie (jedna zmiana), zaoszczędza się rocznie w porównaniu z konwencjonalnym urządzeniem do ładowania ok. 1900 kWh energii elektrycznej.
 
Przy wytwarzaniu energii elektrycznej potrzebnej do ładowania baterii dochodzi do wyzwalania 0,512 kg CO2 na 1 kilowatogodzinę. Każda zaoszczędzona kilowatogodzina obniża emisję CO2 i przyczynia się tym samym do ochrony klimatu.
 
Wskutek zaoszczędzonej energii dochodzi do obniżenia emisji CO2 o 980 kg - można ją porównać z emisją CO2 samochodu osobowego z silnikiem Diesla (135 g CO2/km) na trasie przejazdu długości 7259 km.
 
Ten dystans odpowiadałby w ciągu 230 dni rocznie przejazdowi samochodem osobowym do oddalonego o 16 km miejsca pracy (przejazd tam i z powrotem: 32 km).
 
Najważniejsze korzyści wysokowydajnych systemów ładowania BELATRON
 
1. Sinusoidalny pobór prądu i wysoki współczynnik mocy:
    obniżają potrzebną moc zasilania sieciowego i tym samym koszty inwestycyjne oraz koszty instalacji
    obniżają szczytowe wartości prądu i zmniejszają konieczność kompensacji mocy biernej

2. Idealnie wygładzany prąd ładowania:
    minimalizuje wzrost temperatury w trakcie procesu ładowania
    przedłuża trwałość baterii trakcyjnej
    obniża koszty serwisowe konserwacji baterii (odstępy uzupełniania wody)

3. Wysokowydajne systemy ładowania BELATRON spełniają wymogi kompatybilności elektromagnetycznej dla zakresu mieszkalnego i przemysłowego:
    eksploatacja wysokowydajnych systemów ładowania BELATRON jest nie tylko dozwolona w sektorach przemysłowych (jak w przypadku wielu urządzeń konkurencyjnych) ale również w zakresie biznesu, w zakresie mieszkalnym i w działalności gospodarczej

4. Wysoka korzyść dla klienta poprzez sygnalizację stanu
    Stan naładowania baterii można dobrze rozpoznać z większej odległości poprzez wielkoformatowe kolorowe pola świetlne (sygnalizacja stanu naładowania) - (począwszy od wielkości obudowy WT60). W przypadku mniejszych urządzeń diody LED podają w każdej chwili informację o aktualnym stanie naładowania.
 
Zoptymalizowana koncepcja wentylacji

Przy projektowaniu nowej stylizacji obudowy szczególny nacisk kładziono na nową koncepcję wentylacji. Kierowanie powietrza dopływającego i wylotowego następuje teraz w kierunku poziomym wyłącznie przez centralny element chłodzący znajdujący się z tyłu wysokowydajnego systemu ładowania BELATRON. Elektroniczne komponenty są w wysokim stopniu zamknięte i umieszczone na zewnątrz głównego przepływu powietrza, aby uniknąć korozji elementów.
 
Aż do mocy wyjściowej 1200 W (24 V – 50 A) wysokowydajne systemy ładowania BELATRON posiadają chłodzenie naturalne.

System ładowania Belatron HF
 
12 fot.2
 
Od momentu wprowadzenia systemu ładowania Belatron, już ponad 120.000 urządzeń miało możność zaprezentowania zalet ładowania z charakterystyką Belatron oraz zalet systemu kontroli ładowania sterowanego prądowo.
 
Nowa generacja urządzeń Belatron HF łączy sprawdzone właściwości ładowania charakterystyką Belatron z możliwościami oferowanymi przez tranzystorowe prostowniki pierwotnie taktowane, umacniając w ten sposób swoją wysoką pozycję pośród urządzeń do ładowania baterii akumulatorów.
 
 Właściwości systemu:
 •     niższe zużycie energii o ok. 15%;
 •     mniejsza waga i objętość do 4-5 razy;
 •     współczynnik mocy zbliżony do 1 i czysto aktywne obciążenie sieci;
 •     wtyczka ze stykiem ochronnym do podłączenia urządzeń o mocy wyjściowej do 3kW (a.np.:24V-120A);
 •     mały współczynnik tętnień prądu ładowania, minimalizujący wzrost temperatury ładowanej baterii;
 •     programowalne charakterystyki ładowania (m.in. Wa, WoWa, IUIa, PulsWa oraz wiele innych).
 
 Zalety systemu:
 •     większa rentowność stacji ładowania;
 •     dłuższa żywotność baterii dzięki niewielkiemu wzrostowi temperatury;
 •     uproszczony interfejs użytkownika umożliwiający odczyt z wyświetlacza LCD wszystkich parametrów ładowania;
 •     niski współczynnik THD (zawartość harmonicznych w sieci zasilającej) ze względu na sinusoidalny pobór prądu (filtr aktywny);
 •     niższe obciążenie sieci - współczynnik mocy ok.1;
 •     zmniejszone zużycie energii i wysoka sprawność;
 •     mniejszy wzrost temperatury ładowanej baterii dzięki małemu współczynnikowi tętnień prądu ładowania;
 •     charakterystyka impulsowa (jonizacyjna cyrkulacja elektrolitu);
 •     możliwość ładowania otwartych i zamkniętych (żelowych) baterii akumulatorów kwasowych.

Belatron Compact: Technologia HF – najwyższa efektywność energii
 
12 fot.3
 
Popularna technologia HF
 
W ostatnich latach ilość prostowników HF używanych do ładowania baterii trakcyjnych ciągle wzrasta. Coraz więcej klientów dostrzega korzyści płynące z zastosowania prostowników o wysokiej sprawności i oszczędzających energię.
 
BENNING, jedna z wiodących firm produkujących ładowarki bateryjne, rozwija i produkuje urządzenia wykorzystujące tą technologię od ponad 25 lat.
 
Urządzenia z najwyższą efektywnością energii
 
Nowa seria Belatron Compact posiada również właściwości technologii HF w odniesieniu do wysokiej oszczędności energii a jednocześnie uzupełnia linię Belatron HF z ekonomicznego punktu widzenia.
 
W technologii HF, prąd zmienny z sieci jest efektywnie przetwarzany w prąd stały, który jest konieczny do ładowania baterii, poprzez pierwotnie taktowany moduł mocy. Wysoka częstotliwość pracy modułu mocy zmniejsza wymiary użytych komponentów indukcyjnych i pojemnościowych (dławiki, transformatory i kondensatory) jak również zwiększa efektywność energii w porównaniu do konwencjonalnej technologii 50Hz o około 20%. Zagęszczenie mocy i lekkie komponenty redukują wielkość i wagę urządzenia o 4 do 5 razy.
 
Naklejka energochłonności jest używana w Unii Europejskiej to klasyfikacji urządzeń gospodarstwa domowego takich jak lodówki, pralki itp. używając do tego celu oznaczeń klasy energetycznej od A-G. W klasyfikacji tej klasa A oznacza urządzenia które posiadają większą sprawność czyli zużywają najmniej energii.
Prostowniki BELATRON compact mają niskie straty. Są one bardzo oszczędne i prowadzą w zestawieniach efektywności zużycia energii.
 
Prostowniki BELATRON compact oferują następujące właściwości:
 
 •     W pełni automatyczny, energooszczędny i chroniący baterię cykl ładowania z automatycznym ładowaniem wyrównawczym
 •     Zintegrowane w prostowniku światło statusu pokazuje fazę ładowania baterii z dużej odległości
 •     Możemy ładować zarówno baterie otwarte jak również zamknięte bezobsługowe
 •     Redukuje zużycie energii dzięki najwyższemu możliwemu współczynnikowi sprawności oraz optymalnemu współczynnikowi ładowania
 •     Z charakterystyką Puls, pompa oraz system wężyków na baterii nie są konieczne ponieważ występuje jonowe mieszanie elektrolitu
 •     Klasyczna cyrkulacja elektrolitu jest również dostępna jako opcja

Wersja On-board
 
Poprzez małą wagę i wymiary, prostowniki BELATRON compact nadają się idealnie do użycia jako prostowniki pokładowe (on-board). Do tego zastosowania jest przeznaczona specjalna wzmocniona wersja.. Prostowniki są odporne na wstrząsy i wibracje. Wersja on-board prostownika posiada styk zabezpieczający przed możliwością odjechania wózkiem przed odpięciem zasilania. Styk ten może być podpięty do obwodu kontrolnego wózka.

TEBETRON Plus: Ekonomiczny system ładowania baterii trakcyjnych
 
12 fot.4
 
Podczas wielu lat istnienia seria prostowników Tebetron Puls charakteryzowała się zarówno wysoką niezawodnością jak i generowaniem dużych oszczędności.

Dokładnie opracowana krzywa ładowania Puls oparta na krzywej Wa jest stosowana jako standardowa charakterystyka ładowania. Serię prostowników Tebetron Puls charakteryzuje zmniejszone zużycie wody, mniejsze wydzielanie się gazów w fazie gazowania oraz mniejszy wymagany prąd początkowy w porównaniu do konwencjonalnej charakterystyki ładownia Wa lub Wsa.
 
Dobrze znana solidność a więc i wysoka niezawodność są rezultatem wieloletnich doświadczeń z wieloma systemami bateryjnymi. Dlatego też seria prostowników Tebetron Puls jest jednym z najbardziej ekonomicznych systemów ładowania na rynku.
 
Cechy charakterystyczne:
 •     Nowoczesny system ładowania Puls dla akumulatorów ołowiowo-kwasowych
 •     Czasy ładowań pomiędzy 6,5-14h
 •     Mniejsze zużycie wody w baterii a więc przez to mniejsze koszty eksploatacji (mniejsze nakłady pracy)
 •     Zmniejszone wydobywanie się gazów w procesie gazowania, obliczenia zgodnie z ZVEI „wentylacja pomieszczeń dla baterii”
 •     Automatyczny proces ładowania, automatyczne ładowanie wyrównawcze
 •     Oszczędność energii i ochrona baterii przy zmiennym czasie ładowania (zwiększenie żywotności akumulatorów)
 •     Proste działanie, automatyczne rozpoczynanie ładowania, nie trzeba pamiętać o załaczaniu urządzenia

 

 •     Dodatkowe możliwości rozbudowy:

                - Cyrkulacja elektrolitu

                - Automatyczne uzupełnianie wody

 •     Łatwe w serwisowaniu dzięki prostym i częściowo automatycznym funkcjom elektroniki kontrolnej, nie ma potrzeby stosowania żadnego programu komputerowego ani specjalnych narzędzi

TEBETRON Expert: Inteligentny system ładowania baterii trakcyjnych
 
12 fot.5
 
Seria prostowników TEBETRON expert jest nowoczesnym systemem ładowania który łączy w sobie inteligencję technologii pierwotnego taktowania z niezawodną technologią transformatorową stosowaną od wielu dziesięcioleci.
 
Standardowy interfejs USB jest nowością i unikatem w tej klasie urządzeń, podobnie jak duże światło statusu ładowania, wyświetlacz graficzny czy nowoczesna elektronika kontrolna z interfejsem radiowym.
 
Doskonale znana krzywa PULS oparta na krzywej Wa jest stosowana jako podstawowa charakterystyka ładowania.
 
Zalety serii prostowników TEBETRON expert to redukcja zużycia wody, mniejsza emisja gazów w fazie gazowania, plus niższy wymagany prąd inicjujący w porównaniu do tradycyjnych charakterystyk ładowania Wa lub Wsa.
 
Cechy charakterystyczne:
 •     Nowoczesny system ładowania Puls dla akumulatorów kwasowo-ołowiowych
 •     Czasy ładowań pomiędzy 6,5 - 14h
 •     Charakterystyka ładowania W0Wa dla czasów ładowania wynoszących 5,5 –6,5 h z cyrkulacją elektrolitu
 •     Mniejsze zużycie wody w baterii a więc przez to mniejsze koszty eksploatacji (mniejsze nakłady pracy)
 •     Zmniejszone wydobywanie się gazów w procesie gazowania, obliczenia zgodnie z ZVEI „wentylacja pomieszczeń dla baterii”
 •     Proste działanie, automatyczne rozpoczynanie ładowania, nie trzeba pamiętać o załączaniu urządzenia
 •     Interfejs radiowy w celu umożliwienia komunikacji z komputerem PC/ Notebook lub urządzeniem BATCOM basic
 •     Łatwe w obsłudze dzięki oprogramowaniu serwisowemu dostępny poprzez zewnętrzny interfejs USB
 •     Przechowuje zestawy danych z 10 ostatnich ładowań
 •     Funkcje statystyczne
 •     Dodatkowe możliwości rozbudowy:
        - Wyświetlacz graficzny ze zintegrowanym zegarem realtime
        - Proces ładowania z kompensacją temperaturową
        - Wyświetlanie zbyt niskiego poziomu elektrolitu za pomocą blue LED
        - Cyrkulacja elektrolitu
        - Automatyczne uzupełnianie wody


Kontroler baterii BATCOM: Funkcjonalność i innowacja w nowej obudowie
 
12 fot.6
 
Użytkownicy dużych flot wózków widłowych oraz innych pojazdów elektrycznych zasilanych z baterii akumulatorów mają zazwyczaj dostęp do dużej ilości danych eksploatacyjnych. Zwykle jednak informacje, które dotyczą jednego z najważniejszych elementów systemu transportowego - baterii, są ograniczone. Efektywne wdrożenie i użycie urządzenia BATCOM dostarcza użytkownikom istotnych informacji o systemie zasilania.
 
BATCOM mierzy, rejestruje i przekazuje ważne dane eksploatacyjne pojazdu i baterii. Kompaktowa budowa umożliwia na stałe użycie w ciężkich warunkach eksploatacyjnych baterii. Transmisja danych, drogą radiową, zapewnia bezpieczną i niezakłóconą komunikację z pojazdem lub z komputerem PC / laptopem.
 
Cechy urządzenia:
 •     Inteligentny pomiar prądu (przetwornik halla)
 •     Bezzakłóceniowa transmisja danych drogą radiową (433 Mhz)
                       - Dwukierunkowa komunikacja z pojazdem (kompatybilna z CAN-Bus)
                       - Dwukierunkowa komunikacja z PC (oprogramowanie B_Term2000)
 •     Konstrukcja kompaktowa
 •     Stopień ochrony IP 65
 •     Łatwa instalacja bez specjalnych narzędzi
 •     Konstrukcja odporna na wstrząsy i wibracje
 •     Zintegrowany wskaźnik diodowy LED wskazujący działanie i pojemność baterii
 •     Jedno urządzenie dla wszystkich standardowych napięć

Batom Basic: Łatwe i ekonomiczne kontrolowanie baterii
 
Bateria jest wciąż jednym z najważniejszych elementów wózka widłowego. Coraz bardziej rośnie udział pojazdów i baterii wypożyczanych i leasingowanych, zwłaszcza takich z gwarancją długiego czasu pracy. W takich przypadkach można uzyskać niewiele jakichkolwiek informacji z baterii. Kontroler baterii BATCOM basic został opracowany w celu wyeliminowania właśnie tego deficytu informacji.
 
BATCOM basic odbiera, przechowuje i przesyła ważne dane operacyjne oraz informacje o stanie baterii.
 
Cechy charakterystyczne i zalety:
 • Transmisja danych przez radio wolna od zakłóceń
 • Nie ma potrzeby stosowania kabli połączeniowych do kontrolera
 • Brak konieczności programowania
 • Szybkie i łatwe uruchamianie
 • Diodowy wskaźnik LED sygnalizujący przekroczenie temperatury
 • Wskaźnik gorącej baterii, za pomocą tego specyficznego licznika możliwe jest dokonywanie pomiarów przez użytkownika mające na celu osiągnięcie maksymalnej żywotności baterii.
 • Proces ładowania z kompensacją temperaturową w zestawieniu z prostownikiem TEBETRON expert
 • Idealny w zimnych magazynach
 • Diodowy wskaźnik LED sygnalizujący niski poziom elektrolitu
 • Zoptymalizowana obsługa, uzupełnianie wody tylko wtedy, gdy jest to konieczne
 • Sygnalizacja na prostowniku TEBETRON  expert poprzez opcjonalną niebieską diodę LED
 • Wskaźnik pojemności baterii jak również wskazanie funkcji poprzez diody LED
 • Prosta i szybka informacja dla użytkownika o bieżącym stanie baterii.
 • Kompaktowa konstrukcja
 • Pasuje do każdej baterii trakcyjnej
 • Stopień ochrony IP 67
 • Łatwa instalacja bez specjalnych narzędzi
 • Konstrukcja odporna na wstrząsy i wibracje
 • Zaprojektowana do każdego typu wózków widłowych pracujących w ciężkich warunkach
 • Jedno urządzenie dla wszystkich standardowych napięć
 
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA