2017-08-23 | W magazynie

Kompozyty STICCO

Konieczność wyznaczania w obiektach magazynowych odpowiednio oznakowanych stref i ciągów komunikacyjnych stawia przed logistykami wiele praktycznych problemów. Stosowane dotychczas specjalistyczne farby są rozwiązaniem prostym, ale w praktyce niezwykle uciążliwym. Malowanie oznakowań wiąże się z czasowym wyłączeniem z użytkowania części obiektu, czyli przestojami. Konieczne częste ich odnawianie jest pracochłonne, kosztowne i niezwykle dezorganizuje pracę.
oznaczenia
 
Dogodnym rozwiązaniem wydawało się stosowanie taśm podłogowych, ale i one nie są bez wad. Oczywiście wygoda ich stosowania, w porównaniu do tradycyjnego malowania oznakowań, jest bezsprzeczna. Niestety, te obecnie dostępne są bardzo nietrwałe, szybko ulegają zabrudzeniom i uszkodzeniom. Dodatkowym problemem jest konieczność wcześniejszego oczyszczenia podłoża agresywnymi środkami chemicznymi.

Wszystkie powyższe problemy rozwiązują nowe technologie kompozytowe, które po raz pierwszy można było zobaczyć na ostatnich Międzynarodowych Targach Poznańskich – Modernlog. Firma V8 z Gliwic – producent samoprzylepnych kompozytów STICCO™ – zaprezentowała na swoim stoisku taśmy i etykiety podłogowe STICCOStrong. Technologia ta objęta jest ochroną patentową na rzecz gliwickiego producenta.

Użyty kompozyt doskonale zabezpiecza taśmy i etykiety przed zabrudzeniem, a zarazem odznacza się największą spośród wszystkich dostępnych na rynku podobnych wyrobów odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Dodatkowym atutem jest dolna warstwa wzmocniona siatką z odpowiednio dopracowanym klejem, który umożliwia dość łatwe usunięcie oznakowań bez pozostawiania zbytniej ilości kleju na powierzchni.

Jednak główna zaletą jest brak konieczności specjalnego przygotowania podłoża, jak w przypadku produktów konkurencyjnych; wystarczy, aby podłoga była czysta i sucha, nie musi być specjalnie odtłuszczana. Rozwiązanie to pozwala wyeliminować stosowanie substancji szkodliwych w postaci rozpuszczalników, benzyn itp.

Przy tak nowatorskich rozwiązaniach technologicznych wszystkie produkty STICCO™ zaskakują wyjątkowo atrakcyjną ceną. Zapowiada się więc zupełnie nowy rozdział w technologii oznaczeń magazynowych, a sądząc po skali zainteresowania tym nowatorskim produktem, zapewne wkrótce stanie się on standardowym rozwiązaniem, stosowanym przez największe firmy produkcyjne i centra logistyczne.
 
Wszystkich zainteresowanych szczegółami produktu i oferty zapraszamy do kontaktu z firmą V8, a także do odwiedzenia strony internetowej producenta www.v8.com.pl

Zobacz także

Do większości elektrycznych wózków widłowych można obecnie zastosować baterie litowo-jonowe
Regały windowe pozwalają optymalnie wykorzystać powierzchnię w magazynie
AWIA Horyzont® zarządza bezpieczeństwem pracy urządzeń i ludzi
Dobra izolacyjność bramy wpływa na pozytywny bilans ciepła budynku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA