2017-07-11 | W magazynie

Obiekty przemysłowe bez strat energii

Bramy o dobrej izolacyjności termicznej mają znaczący wpływ na skuteczność energetyczną i ekonomiczną budynków przemysłowych. Dlatego Hörmann oferuje bramy o coraz lepszych właściwościach termoizolacyjnych, takie jak bramy segmentowe SPU 67 Thermo z płytą o grubości 67 mm.
Stanowią one uzupełnienie oferty bram o grubości 42 mm i osiągają izolacyjność cieplną lepszą od nich nawet o 55 proc. Takie parametry uzyskano dzięki grubszym profilom, które dodatkowo wyposażono w przegrodę termiczną. Te energooszczędne bramy nie różnią się wyglądem od tych o grubości 42 mm. Dzięki temu w jednym budynku, bez uszczerbku dla jego estetyki, można zainstalować bramy o różnej grubości.
 
Stalowe bramy SPU 67 Thermo

Hörmann oferuje kilka wersji bram z płytą o grubości 67 mm. Najlepszą termoizolacyjność zapewniają bramy segmentowe SPU 67 Thermo. Płyta takiej bramy wykonana jest z wytrzymałych stalowych segmentów wypełnionych pianką poliuretanową. Aby oszczędności ciepła były jeszcze większe, producent zadbał o zlikwidowanie mostków termicznych, jakie mogą powstawać pomiędzy ościeżnicą a ścianą budynku. W tym celu zaleca montaż wraz z bramą specjalnego zestawu ThermoFrame. W bramach o wymiarach 5 x 5 m, w których zastosowano ThermoFrame, współczynnik przenikania ciepła nie przekracza 0,51 W/(m²∙K). Znakomita izolacyjność bram SPU 67 Thermo to także efekt zastosowania przegrody termicznej między zewnętrznymi a wewnętrznymi ściankami segmentów. Przegroda ta ma również istotny wpływ na ograniczenie możliwości skraplania się pary wodnej na wewnętrznych ściankach bramy. Bramy SPU 67 Thermo mają szeroki wachlarz zastosowań. Nadają się szczególnie do chłodni i magazynów, w których przechowywane są świeże produkty. Z powodzeniem mogą też być wykorzystywane jako energooszczędne zamknięcia do obiektów przemysłowych i użytkowych. Dla poprawy walorów estetycznych i użytkowych mogą zostać wyposażone w przeszklenia.
 
Drzwi w bramie

Największe straty energii powstają podczas otwierania bram. Dlatego Hörmann proponuje także bramy przemysłowe wyposażone w drzwi przejściowe, które umożliwiają przechodzenie przez bramę bez konieczności jej całkowitego otwierania. Bramy SPU 67 Thermo z drzwiami przejściowymi są wyjątkowo komfortowe, ponieważ drzwi te pozbawione są wystającego progu. Profilowany próg ze stali nierdzewnej o wysokości do dziesięciu milimetrów ogranicza ryzyko potknięcia podczas przechodzenia przez bramę i ułatwia przejeżdżanie rozmaitymi urządzeniami na kółkach. Drzwi w bramie, podobnie jak same bramy, wyposażone są w profile z przegrodą termiczną. To sprawia, że ciepło, które zatrzyma w hali płyta bramy o grubości 67 mm, nie ucieknie przez drzwi przejściowe. Dzięki temu brama SPU 67 Thermo z profilem ThermoFrame i z wbudowanymi drzwiami przejściowymi osiąga współczynnik izolacyjności cieplnej na poziomie 0,75 W/(m²∙K).
 
Brama SPU 67 Thermo z drzwiami przejściowymi to rozwiązanie nie tylko komfortowe i energooszczędne, ale także bardzo bezpieczne. Standardowa szerokość przejścia drzwi w bramie wynosi 905 mm, spełnia więc wymagania dla budownictwa bez barier i dróg ewakuacyjnych przeznaczonych do pięciu osób.
 
Ciepłe i bezpieczne

W halach magazynowych istotne są też odpowiednie zabezpieczenia. Wszystkie przemysłowe bramy segmentowe firmy Hörmann wyposażone w napęd standardowo mają zabezpieczone krawędzie zamykające. Do zabezpieczeń tych krawędzi stosowane są czujniki optyczne lub fotokomórki wyprzedzające. Taka brama zatrzymuje się, zanim natrafi na przeszkodę i natychmiast cofa. Tę samą funkcję pełni krata świetlna zintegrowana z ościeżnicą, która także bezdotykowo rozpoznaje ludzi i przeszkody. Takie rozwiązanie niemal całkowicie wyklucza możliwość doznania obrażeń lub uszkodzenia przedmiotów.
 
 
 

Zobacz także

Najlepsze terminale i czytniki kodów mogą pracować w ekstremalnych warunkach
Terminal mobilny CK 75 pozwala na szybki dostęp do informacji
Czy pętla mleczarza to najlepszy sposób na odchudzony transport w fabryce?
Automatyczny sorter podniósł wydajność kompletacji towarów w magazynie obsługiwanym przez operatora logistycznego Spedimex dla firmy Smyk
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Architekci doceniają bramę rolowaną Decotherm SB
Uroczyste otwarcie siedziby Novoferm
Brama rolowana Hörmann- alternatywa dla bram segmentowych
Ponad 500 mkw. stoiska, kompleksowa oferta, trzy złote medale- WIŚNIOWSKI na Budmie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA