2018-07-18 | Łańcuch dostaw

Zebra MotionWorks®: zwiększa wydajności dzięki lokalizacji zasobów

Firma Zebra Technologies Corporation oferuje również oprogramowanie i usługi zapewniające widoczność zasobów firmy w czasie rzeczywistym. Firma zaprezentowała najbardziej kompleksową w branży ofertę rozwiązań lokalizacyjnych klasy biznesowej dla przedsiębiorstw z sektorów: produkcyjnego oraz transportu i logistyki.
Zebra Zebra
Rozwiązanie Zebra MotionWorks TMautomatycznie monitoruje lokalizację zasobów i zapasów, co sprzyja poprawie bezpieczeństwa pracowników, pozwala optymalizować działanie linii produkcyjnych oraz — dzięki przydatnym informacjom — zwiększyć produktywność i wydajność.
 
Rozwiązanie MotionWorks wykorzystuje technologię RFID. Zebra jest oficjalnym dostawcą rozwiązań do monitorowania gry dla drużyn futbolu amerykańskiego w lidze NFL. Dzięki zastosowaniu technologii RFID systemy Zebra przekazują trenerom zespołów uzyskiwane w czasie rzeczywistym dane na temat zawodników poruszających się po boisku. W tym roku firma Zebra Technologies została uznana za wizjonera w pierwszym raporcie „2018 Magic Quadrant Indoor Location Services, Worldwide” firmy Gartner, Inc*. Jego wyniki obrazują, że „(klienci) szukają dostawcy, któremu mogą zaufać i który oferuje pojedynczą platformę integrującą wiele technologii. Taka platforma ma umożliwiać przedsiębiorstwom rozwiązanie problemów związanych z lokalizacją, a jednocześnie wyeliminować nadmiarowość i obniżyć całkowity koszt procesu”. 
 
MotionWorks to oparta na platformie analitycznej firmy Zebra (Savanna) oferta elastycznych rozwiązań typu end-to-end z możliwością personalizacji, które integrują dane operacyjne i brzegowe z różnych źródeł — w tym urządzeń Ultra-Wideband (UWB), etykiet UHF RFID, czujników Bluetooth Low Energy (BLE) i kamer. Pozwala to generować statystyki dające podstawy do podjęcia działań umożliwiających podejmowanie decyzji operacyjnych. Oferta obejmuje opcje, takie jak rozwiązania MotionWorks Asset, MotionWorks Material i MotionWorks Yard.
 
NAJWAŻNIEJSZE ZASTOSOWANIA ROZWIĄZAŃ MOTIONWORKS I TECHNOLOGII RFID
Rozwiązanie MotionWorks Asset umożliwia firmom monitorowanie istotnych obiektów i zarządzanie nimi. Dostarcza szczegółowych, aktualnych informacji o lokalizacji, kondycji i stanie zasobów przedsiębiorstwa. Automatyczne monitorowanie stanów magazynowych oszczędza czas i pieniądze, a także przyczynia się do zwiększenia wydajności operacji, ponieważ zapewnia dostępność zasobów w odpowiednim czasie i miejscu.
  • Zastosowanie tego rozwiązania przyniosło producentowi z branży lotniczej oszczędności rzędu prawie 1 miliona USD i zwiększenie wydajności. Głównym elementem generującym oszczędności były części zamienne. Po wdrożeniu poprawiła się widoczność części i znacząco skrócił się czas poświęcany na wyszukiwanie zasobów.
Rozwiązanie MotionWorks Material pomaga producentom w zarządzaniu przepływem materiałów i umożliwia automatyzację tego procesu. Bezproblemowa integracja rozwiązania z innymi aplikacjami do planowania zasobów przedsiębiorstwa i zarządzania nimi (ERP) umożliwia lepsze wykorzystanie materiałów i ułatwia terminowe dostawy, zapewniając efektywność operacyjną i obniżenie kosztów.
  • Dzięki temu rozwiązaniu europejski producent z branży motoryzacyjnej zaoszczędził 750 000 USD na kosztach magazynowania, poprawił wydajność pracy o prawie 20 proc. oraz skrócił okres magazynowania towarów od lokalnych dostawców z siedmiu do dwóch dni.
Rozwiązanie MotionWorks Yard ułatwia stały przepływ materiałów i towarów między systemami transportowymi, centrami dystrybucji i zakładami produkcyjnymi. Zwiększa również prędkość transakcji na bramkach, poprawiając wydajność przełączników i zapewniając, że właściwa przyczepa dociera do konkretnych bramek w odpowiednim czasie. 
  • Rozwiązanie pomogło północnoamerykańskiemu sprzedawcy zmniejszyć średni czas obsługi przyczepy o 80 proc.— obniżając koszty pracy i skracając czas oczekiwania, a jednocześnie poprawiając wydajność zakładu i zmniejszając koszty paliwa. Dzięki alokacji odpowiedniej przyczepy do właściwych bramek dokowych w określonym czasie sprzedawca poprawił przepływ łańcucha dostaw i umożliwił szybsze przekazywanie produktu do sklepów.
Rozwiązanie MotionWorks, oparte na mechanizmie analitycznym Savanna, zapewnia skalowalność na poziomie przedsiębiorstwa, która pozwala obsłużyć tysiące zakładów i użytkowników oraz setki tysięcy monitorowanych zasobów, a także umożliwia określenie położenia urządzeń mobilnych producenta. Rozwiązania te dostarczają dane do innych aplikacji firmowych i są wyposażone w interfejs użytkownika oraz konsolę, które pozwalają zarządzać systemem, generować raporty, zdarzenia, alerty i działania na poziomie zasobów przedsiębiorstwa. 
Razem z rozwiązaniami MotionWorks Zebra wprowadza na rynek również trzy nowe rozwiązania typu czytnik-antena, oparte na technologii RFID i przeznaczone do śledzenia przedmiotów podczas ich podróży do, przez i z obiektu.
 
Komentuje Matt Seltz, General Manager of Location Solutions, Zebra Technologies:
-Dzięki globalnemu zasięgowi Zebra oferuje rozbudowane portfolio rozwiązań lokalizacyjnych, od prostych czujników umieszczanych na paczkach po bardziej złożone systemy śledzenia ruchów sportowców w czasie rzeczywistym, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą czerpać wymierne korzyści z danych brzegowych. Zebra MotionWorks umożliwia firmom z sektorów produkcyjnego, transportowego i logistyki monitorowanie dokładnej lokalizacji i stanu ich zasobów, pracowników i towarów oraz podejmowanie szybszych i lepszych decyzji, co sprzyja zwiększeniu wydajności, usprawnieniu procesów biznesowych i znajdowaniu nowych możliwości generowania przychodów, a także zaspokajaniu zmieniających się potrzeb rynku. 
 
 
* Raport Gartner, Inc., „Magic Quadrant Indoor Location Services, Worldwide” Tim Zimmerman, Annette Zimmermann, 8 stycznia 2018 r.
 


Zobacz także

SpaceFactory realizuje prace projektowe i wykonawcze w Hillwood Kalwaria
Marketplace – sposób wejścia na zagraniczne rynki
Jak przekonać swoich kierowców do monitoringu pojazdu?
Bezpieczny serwis pojazdów wielkogabarytowych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

RFID odgrywa coraz większą rolę w handlu detalicznym
Dlaczego w cyberbezpieczeństwie brakuje pracowników?
Wszystko co nas otacza, będzie miało wirtualną kopię
Przez ten systemy przechodzi 25% duńskiego PKB
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA