2018-07-26 | Z ładunkiem w drodze

Gefco i Bergé łączą siły w Hiszpanii

Grupa GEFCO oraz BERGÉ, firma działąjąca w obszarze multimodalnych usług logistycznych w Hiszpanii, podjęły decyzję o fuzji na tamtejszym rynku. Spółki zawarły porozumienie o połączeniu swoich działów logistyki pojazdów gotowych, w wyniku którego powstanie nowa firma BERGÉ GEFCO posiadająca wiodącą pozycję na hiszpańskim rynku. Operacja wymaga zatwierdzenia przez Komisję Europejską.
Gefco i Bergé łączą siły w Hiszpanii (Żródło: Gefco)

Nowa firma BERGÉ GEFCO powstanie w wyniku połączenia działów GEFCO Spain FVL i BERGE Automotive Logistics (BAL). Celem fuzji jest utworzenie spółki będącej czołowym graczem na rynku logistyki pojazdów gotowych w Hiszpanii. Nowa firma może zarządzać i przewozić nawet 1,4 mln samochodów rocznie, posiada ponad 3 mln m2 powierzchni magazynowej, 700 pojazdów ciężarowych, 100 wagonów kolejowych i 40 tys. m2 powierzchni warsztatowej.

Wspólne działanie na rzecz rozwoju

Rynek pojazdów gotowych w Hiszpanii jest jednym z największych na świecie: rocznie produkuje się tu 3 mln aut, 2,4 mln trafia na eksport, a 1,2 mln jest sprzedawanych na rodzimym rynku. Celem BERGÉ GEFCO jest budowanie bliższych relacji z klientami poprzez wprowadzanie usprawnień kluczowych procesów, optymalizację istniejących zasobów i większą reaktywności. W ofercie nowej firmy znajdzie się pełny zakres logistyki pojazdów gotowych obejmujący transport, magazynowanie, usługi techniczne, kontrole i dostawy. Połączenie sił Grupy GEFCO i BERGÉ pozwoli nowej spółce dostarczać kompleksowe usługi, w tym projektowanie procesów logistycznych i inżynieryjnych od zakładów produkcyjnych po dostawy do klientów końcowych. Działalność firmy będzie koncentrować się w Hiszpanii, a jednocześnie będzie ona wspierać obu partnerów w rozwoju ich międzynarodowych oddziałów na innych rynkach.

Szerszy zakres i większy zasięg usług

BERGÉ GEFCO przyczyni się do znaczącego wzrostu biznesu w obszarze transportu, magazynowania i zasięgu geograficznego. Do dyspozycji klientów będzie 3,4 mln m2 powierzchni magazynowej oraz ponad 700 samochodów ciężarowych i 100 wagonów kolejowych, co pozwoli nowej spółce na zarządzanie i transport 1,4 mln samochodów rocznie. Ponadto w ofercie firmy znajdzie się szeroka gama usług uzupełniających realizowanych w 10 centrach logistycznych w całej Hiszpanii oraz na 40 tys. m2 powierzchni warsztatowej – będą to m.in. naprawy, adaptacje, malowanie, mycie, przygotowanie dostaw oraz kontrola jakości i wykończenia.

-Cieszymy się z efektu współpracy z firmą BERGÉ, jakim jest nowa spółka joint venture. Połączenie sił pozwoli nam oferować szerszy zakres usług na najwyższym poziomie, co przełoży się na korzyści dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Nowa firma będzie dobrze przygotowana do zmieniających się potrzeb branży motoryzacyjnej i liczymy, że połączenie naszych zasobów pobudzi innowacje w sektorze – podkreślił Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO.

-Zaangażowanie firmy BERGÉ we współpracę z GEFCO, światowym liderem w logistyce przemysłowej, zdecydowanie wzmocni naszą pozycję na hiszpańskim rynku. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszej wiedzy i doświadczenia w tym segmencie przyczyni się do rozwoju obu przedsiębiorstw – Jaime Gorbeña, prezes BERGÉ y COMPAÑÍA.

BERGÉ GEFCO W LICZBACH:

  • 650 pracowników
  • siedziba w Ciempozuelos (Madryt, Hiszpania)
  • 3,4 miliona m2 powierzchni magazynowej
  • możliwość zarządzania i przewozu do 1,4 mln pojazdów rocznie
  • 700 samochodów ciężarowych
  • 100 wagonów szynowych
  • 40 000 m2 powierzchni warsztatowej
  • 10 centrów logistycznych: Ciempozuelos, Pinto i Villaverde (Madryt), Barcelona i Tarragona (Katalonia), Sagunto (Walencja), Vigo i Porriño (Pontevedra), Santander i Saragossa

Zobacz także

DB Schenker i Airbus współpracują przy transporcie komponentów samolotów
Go Logis organizuje ponadnormatywny transport szyb
"Kolej z Chin dla każdego": temat webinarium dla importerów
W Sofii powstało centrum serwisowe linii niskokosztowej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GEFCO ekspresowo załatwi samolot do dostawy
Nadzorowanie transportu motocykli staje się łatwiejsze
GEFCO umacnia swoją pozycję na linii Europa - Afryka
Dynamiczny rozwój wymaga zmiany lokalizacji firmy
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA