2018-07-26 | Z ładunkiem w drodze

Gefco i Bergé łączą siły w Hiszpanii

Grupa GEFCO oraz BERGÉ, firma działąjąca w obszarze multimodalnych usług logistycznych w Hiszpanii, podjęły decyzję o fuzji na tamtejszym rynku. Spółki zawarły porozumienie o połączeniu swoich działów logistyki pojazdów gotowych, w wyniku którego powstanie nowa firma BERGÉ GEFCO posiadająca wiodącą pozycję na hiszpańskim rynku. Operacja wymaga zatwierdzenia przez Komisję Europejską.
Gefco i Bergé łączą siły w Hiszpanii (Żródło: Gefco)

Nowa firma BERGÉ GEFCO powstanie w wyniku połączenia działów GEFCO Spain FVL i BERGE Automotive Logistics (BAL). Celem fuzji jest utworzenie spółki będącej czołowym graczem na rynku logistyki pojazdów gotowych w Hiszpanii. Nowa firma może zarządzać i przewozić nawet 1,4 mln samochodów rocznie, posiada ponad 3 mln m2 powierzchni magazynowej, 700 pojazdów ciężarowych, 100 wagonów kolejowych i 40 tys. m2 powierzchni warsztatowej.

Wspólne działanie na rzecz rozwoju

Rynek pojazdów gotowych w Hiszpanii jest jednym z największych na świecie: rocznie produkuje się tu 3 mln aut, 2,4 mln trafia na eksport, a 1,2 mln jest sprzedawanych na rodzimym rynku. Celem BERGÉ GEFCO jest budowanie bliższych relacji z klientami poprzez wprowadzanie usprawnień kluczowych procesów, optymalizację istniejących zasobów i większą reaktywności. W ofercie nowej firmy znajdzie się pełny zakres logistyki pojazdów gotowych obejmujący transport, magazynowanie, usługi techniczne, kontrole i dostawy. Połączenie sił Grupy GEFCO i BERGÉ pozwoli nowej spółce dostarczać kompleksowe usługi, w tym projektowanie procesów logistycznych i inżynieryjnych od zakładów produkcyjnych po dostawy do klientów końcowych. Działalność firmy będzie koncentrować się w Hiszpanii, a jednocześnie będzie ona wspierać obu partnerów w rozwoju ich międzynarodowych oddziałów na innych rynkach.

Szerszy zakres i większy zasięg usług

BERGÉ GEFCO przyczyni się do znaczącego wzrostu biznesu w obszarze transportu, magazynowania i zasięgu geograficznego. Do dyspozycji klientów będzie 3,4 mln m2 powierzchni magazynowej oraz ponad 700 samochodów ciężarowych i 100 wagonów kolejowych, co pozwoli nowej spółce na zarządzanie i transport 1,4 mln samochodów rocznie. Ponadto w ofercie firmy znajdzie się szeroka gama usług uzupełniających realizowanych w 10 centrach logistycznych w całej Hiszpanii oraz na 40 tys. m2 powierzchni warsztatowej – będą to m.in. naprawy, adaptacje, malowanie, mycie, przygotowanie dostaw oraz kontrola jakości i wykończenia.

-Cieszymy się z efektu współpracy z firmą BERGÉ, jakim jest nowa spółka joint venture. Połączenie sił pozwoli nam oferować szerszy zakres usług na najwyższym poziomie, co przełoży się na korzyści dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Nowa firma będzie dobrze przygotowana do zmieniających się potrzeb branży motoryzacyjnej i liczymy, że połączenie naszych zasobów pobudzi innowacje w sektorze – podkreślił Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO.

-Zaangażowanie firmy BERGÉ we współpracę z GEFCO, światowym liderem w logistyce przemysłowej, zdecydowanie wzmocni naszą pozycję na hiszpańskim rynku. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszej wiedzy i doświadczenia w tym segmencie przyczyni się do rozwoju obu przedsiębiorstw – Jaime Gorbeña, prezes BERGÉ y COMPAÑÍA.

BERGÉ GEFCO W LICZBACH:

  • 650 pracowników
  • siedziba w Ciempozuelos (Madryt, Hiszpania)
  • 3,4 miliona m2 powierzchni magazynowej
  • możliwość zarządzania i przewozu do 1,4 mln pojazdów rocznie
  • 700 samochodów ciężarowych
  • 100 wagonów szynowych
  • 40 000 m2 powierzchni warsztatowej
  • 10 centrów logistycznych: Ciempozuelos, Pinto i Villaverde (Madryt), Barcelona i Tarragona (Katalonia), Sagunto (Walencja), Vigo i Porriño (Pontevedra), Santander i Saragossa

Zobacz także

DB Schenker i Airbus współpracują przy transporcie komponentów samolotów
Go Logis organizuje ponadnormatywny transport szyb
"Kolej z Chin dla każdego": temat webinarium dla importerów
W Sofii powstało centrum serwisowe linii niskokosztowej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nadzorowanie transportu motocykli staje się łatwiejsze
GEFCO umacnia swoją pozycję na linii Europa - Afryka
Dynamiczny rozwój wymaga zmiany lokalizacji firmy
Serwis logistyczny w branży samochodowej wymaga rozwoju CL
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA