2018-07-24 | Z ładunkiem w drodze

Dostawy podzespołów lotniczych Just In Time

Airbus wspólnie z DB Schenker opracował plan logistyczny wykorzystujący większe statki oceaniczne do międzynarodowego transportu komponentów przeznaczonych do produkcji czterech samolotów miesięcznie. Korzystając z nowego terminalu typu roll-on / roll-off, barki i pogłębionego odcinka rzeki, Airbus może teraz wykorzystywać większe statki do transportu podzespołów.
Dostawy podzespołów lotniczych Just In Time (Żródło: DB Schenker)

We współpracy z lokalnymi wykonawcami DB Schenker wyremontował pirs na terenie zakładu produkcyjnego oraz wybudował nowy hangar lotniczy, co umożliwia dostawy i wykorzystanie podzespołów samolotów just-in-time.

Tanguy Largeau, Head of Vertical Market Aerospace Americas w DB Schenker, powiedział, że przyjęte przez operatora logistycznego innowacyjne podejście ogranicza drogowy transport podzespołów. Korzystając z doświadczeń Airbusa w Europie, powstała koncepcja zorganizowania transportu drogą wodną. Plan ten obejmuje w pełni odnowiony dok i pirs oraz nowy hangar. – Opracowaliśmy rozwiązanie i zorganizowaliśmy projekt – mówi Largeau, dodając, że w celu realizacji tego wielowymiarowego projektu DB Schenker do współpracy włączył lokalne władze, usługodawców i samego Airbusa.

Airbus po raz pierwszy wykorzystał nowe podejście logistyczne realizując dostawę w maju tego roku. Michael L. Schoenfeld, Senior Vice President and Head of Contract Logistics for Schenker Logistics, twierdzi, że ta innowacyjna koncepcja pomaga Airbusowi zwiększyć wykorzystanie dróg wodnych i produkcję. Ponadto wykorzystuje istniejącą infrastrukturę, w tym dok, który został zbudowany i był używany podczas II Wojny Światowej.

Współpracując z Airbusem, lokalnymi władzami i dostawcami, opracowaliśmy rozwiązanie, uruchomiliśmy projekt i zorganizowaliśmy go w taki sposób, aby odpowiedzieć na najważniejsze problemy Airbusa – mówi Schoenfeld. – Pierwsze zastosowanie nowego rozwiązania przebiegło bez zarzutu. Dzięki innowacyjnemu partnerstwu szybkie i pozytywne rezultaty projektu mają korzystny wpływ na gospodarki Stanów Zjednoczonych i Europy. Pomogło to zwiększyć zatrudnienie, a jednocześnie stworzyło nowe możliwości biznesowe dla dostawców usług na danym rynku. 

Projekt, w który zaangażowanych było wiele działów DB Schenker, świadczy o przedsiębiorczości naszej organizacji – mówi Schoenfeld. –Postawiono przed nami problem biznesowy i dzięki wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy z wielu działów naszej firmy znaleźliśmy najlepsze rozwiązanie.


Zobacz także

Go Logis organizuje ponadnormatywny transport szyb
"Kolej z Chin dla każdego": temat webinarium dla importerów
W Sofii powstało centrum serwisowe linii niskokosztowej
Dachser przejął 100% udziałów chilijskiej spółki
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DB Schenker otwiera nowy ekologiczny terminal
DB Schenker cyfryzuje globalny rynek części zamiennych
10 tys. złotych kary za niedopełnienie obowiązków
DB Schenker wprowadza w Niemczech inteligentną rękawicę
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA