2018-07-24 | Z ładunkiem w drodze

Dostawy podzespołów lotniczych Just In Time

Airbus wspólnie z DB Schenker opracował plan logistyczny wykorzystujący większe statki oceaniczne do międzynarodowego transportu komponentów przeznaczonych do produkcji czterech samolotów miesięcznie. Korzystając z nowego terminalu typu roll-on / roll-off, barki i pogłębionego odcinka rzeki, Airbus może teraz wykorzystywać większe statki do transportu podzespołów.
Dostawy podzespołów lotniczych Just In Time (Żródło: DB Schenker)

We współpracy z lokalnymi wykonawcami DB Schenker wyremontował pirs na terenie zakładu produkcyjnego oraz wybudował nowy hangar lotniczy, co umożliwia dostawy i wykorzystanie podzespołów samolotów just-in-time.

Tanguy Largeau, Head of Vertical Market Aerospace Americas w DB Schenker, powiedział, że przyjęte przez operatora logistycznego innowacyjne podejście ogranicza drogowy transport podzespołów. Korzystając z doświadczeń Airbusa w Europie, powstała koncepcja zorganizowania transportu drogą wodną. Plan ten obejmuje w pełni odnowiony dok i pirs oraz nowy hangar. – Opracowaliśmy rozwiązanie i zorganizowaliśmy projekt – mówi Largeau, dodając, że w celu realizacji tego wielowymiarowego projektu DB Schenker do współpracy włączył lokalne władze, usługodawców i samego Airbusa.

Airbus po raz pierwszy wykorzystał nowe podejście logistyczne realizując dostawę w maju tego roku. Michael L. Schoenfeld, Senior Vice President and Head of Contract Logistics for Schenker Logistics, twierdzi, że ta innowacyjna koncepcja pomaga Airbusowi zwiększyć wykorzystanie dróg wodnych i produkcję. Ponadto wykorzystuje istniejącą infrastrukturę, w tym dok, który został zbudowany i był używany podczas II Wojny Światowej.

Współpracując z Airbusem, lokalnymi władzami i dostawcami, opracowaliśmy rozwiązanie, uruchomiliśmy projekt i zorganizowaliśmy go w taki sposób, aby odpowiedzieć na najważniejsze problemy Airbusa – mówi Schoenfeld. – Pierwsze zastosowanie nowego rozwiązania przebiegło bez zarzutu. Dzięki innowacyjnemu partnerstwu szybkie i pozytywne rezultaty projektu mają korzystny wpływ na gospodarki Stanów Zjednoczonych i Europy. Pomogło to zwiększyć zatrudnienie, a jednocześnie stworzyło nowe możliwości biznesowe dla dostawców usług na danym rynku. 

Projekt, w który zaangażowanych było wiele działów DB Schenker, świadczy o przedsiębiorczości naszej organizacji – mówi Schoenfeld. –Postawiono przed nami problem biznesowy i dzięki wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy z wielu działów naszej firmy znaleźliśmy najlepsze rozwiązanie.


Zobacz także

Go Logis organizuje ponadnormatywny transport szyb
"Kolej z Chin dla każdego": temat webinarium dla importerów
W Sofii powstało centrum serwisowe linii niskokosztowej
Dachser przejął 100% udziałów chilijskiej spółki
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Regionalny oddział DB Schenker wkracza w nową erę
Panattoni Europe dostarczył zielony cross-dock
DB Schenker otwiera nowy ekologiczny terminal
DB Schenker cyfryzuje globalny rynek części zamiennych
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA