2018-07-15 | Z ładunkiem w drodze

Inauguracja hangaru serwisowego Wizz Air

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, świętował uruchomienie najnowszego hangaru w Sofii. To czwarte centrum serwisowe linii Wizz Air w Europie i pierwsze na Bałkanach.
Inauguracja hangaru serwisowego Wizz Air (Żródło: Wizz Air)

Nowoczesny obiekt otwarty w Bułgarii zapewni wysoki standard utrzymania floty linii. Centrum zostało wybudowane na lotnisku w Sofii.

Flota Wizz Air liczy obecnie ponad 100 samolotów (71 typu Airbus A320 i 31 typu Airbus A321) i jest jedną z najmłodszych w Europie – średni wiek samolotu wynosi 4,6 lat. Czas pracy nowoczesnych samolotów z linii Airbus A320 to niemal 13 godzin dziennie, co pozwala firmie utrzymywać koszty na niskim poziomie zapewniając jednocześnie możliwie najniższe ceny swoich usług.

Najbliższe plany rozwoju linii związane są z planowanym zamówieniem kolejnych 266 wyposażonych w najnowsze technologie samolotów typu Airbus, których dostawy zakończą się w 2026 roku. Wizz Air będzie nadal rozbudowywać siatkę połączeń i oferować swoje niskokosztowe usługi na nowych rynkach mając na celu osiągnięcie pozycji jednej z pięciu najlepszych linii w Europie.

Linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w Polsce 14 lat temu i dysponuje 26 samolotami w kraju, 8 w Warszawie, 8 w Katowicach, 6 w Gdańsku, 2 we Wrocławiu, 2 w Poznaniu. Od pierwszego lotu WIZZ z Polski, ponad 60 milionów pasażerów skorzystało z niskokosztowej oferty linii podróżując na 160 trasach do 28 krajów.

Wizz Air oferuje w Polsce ponad 10,5 mln miejsc w sprzedaży w 2018 roku co stanowi 19% wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Od stycznia do maja 2018 roku ponad 3,5 mln pasażerów wybrało podróże z WIZZ do i z Polski.

Podczas konferencji prasowej w Sofii, Andras Rado manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: -Cieszymy się z otwarcia nowego hangaru w Sofii, naszego pierwszego dedykowanego WIZZ centrum serwisowego na Bałkanach, które dzięki wykfalifikowanemu personelowi oferuje doskonałą obsługę techniczną. Najnowsze technologie w znaczący sposób przyczyniają się do utrzymywania przez nas najwyższego poziomu dostarczanych usług jak również zadowolenia naszych klientów.

 


Zobacz także

Dachser przejął 100% udziałów chilijskiej spółki
Serwis logistyczny w branży samochodowej wymaga rozwoju CL
Narzędzia kontroli bezpieczeństwa przesyłek lotniczych
Start-up LoadFox współpracuje z dostawcą map PTV Group
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Narzędzia kontroli bezpieczeństwa przesyłek lotniczych
Niskokosztowe loty Wizz Air wybrało 155 mln pasażerów
DSV Air & Sea na I miejscu w rankingu LOT
Emirates SkyCargo rozwija działalność w regionie Skandynawii.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA