2018-07-05 | Z ładunkiem w drodze

Chile w sieci logistycznej Dachser

Operator logistyczny Dachser nabył wszystkie udziały w spółce, w ramach której prowadzi działalność w Chile. Firma weszła na chilijski rynek w 2009 r. jako przedsięwzięcie joint venture.
Chile w sieci logistycznej Dachser (Żródło: Dachser)

-Chile jest jednym z najbardziej stabilnych państw i najsilniejszych gospodarek w Ameryce Południowej oraz odgrywa kluczową rolę w wewnątrzamerykańskim handlu wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Chcemy wzmocnić tam naszą obecność i ściśle zintegrować Dachser Chile z naszą globalną siecią logistyczną – wyjaśnia Guido Gries, Dyrektor Zarządzający Dachser Air & Sea Logistics w Amerykach.

Chile utrzymuje ścisłe relacje gospodarcze i handlowe z Argentyną, Brazylią, Azją, Oceanią, a także Europą. Eksport z tego państwa to głównie miedź, ryby, owoce, papier, wino oraz minerały. Obecnie Dyrektorem Zarządzającym Dachser Chile jest Frank Habermann, który pracuje w branży logistycznej od 27 lat, a do oddziału operatora w tym kraju dołączył w 2013 r.

-Zapewniamy naszym klientom pełen zakres usług: transport lotniczy i morski z profesjonalną odprawą celną, usługi magazynowe oraz usługi tworzące wartość dodaną, a także transport ciężki i specjalistyczny, jak np. dla branży górniczej, która stanowi znaczną część gospodarki Chile – mówi Frank Habermann.


Zobacz także

Serwis logistyczny w branży samochodowej wymaga rozwoju CL
Narzędzia kontroli bezpieczeństwa przesyłek lotniczych
Start-up LoadFox współpracuje z dostawcą map PTV Group
Narzędzie Connecting Load Agent pozwala znaleźć przewoźnika
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser rozwija sieć połączeń z Poznania do Niemiec
Dachser z bezpośrednią linią ze Strykowa do Holandii
Dachser z czarterem do Szanghaju na szczyt sezonu
Milionowa inwestycja w rozbudowę centrum logistycznego
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA