2018-07-03 | Z ładunkiem w drodze

K+ N i BMW współpracują w 14 lokalizacjach na świecie

Sprawna obsługa posprzedażowa jest kluczowa w branży motoryzacyjnej premium. Aby zapewnić wysokie oczekiwania klientów oraz minimalizować czas oczekiwania, łańcuch dostaw usług posprzedażowych musi zapewniać serwisy na najwyższym poziomie. Kuehne + Nagel i Grupa BMW rozszerzają swoją współpracę, otwierając dwa nowe centra dystrybucji w Niemczech i w Polsce oraz realizując transport dla dealerów z dwóch głównych Regionalnych Centrów Dystrybucyjnych w Chinach.
K+ N i BMW współpracują w 14 lokalizacjach na świecie (Żródło: K+N)

Długotrwała współpraca między Grupą BMW oraz Kuehne + Nagel liczy obecnie 14 lokalizacji na całym świecie, ze skonsolidowaną obecnością na terenie Chin.

Gianfranco Sgro, Członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za Logistykę Kontraktową: -Zorientowanie na dynamicznie rozwijające się rynki, takie jak branża motoryzacyjna, wpisuje się w naszą strategię 2022. Dalszy rozwój partnerstw z firmami z branży motoryzacyjnej oraz silna pozycja na rynku automotive stanowią dla nas niepodważalny cel. Z tego powodu nieustannie rozwijamy naszą innowacyjną ofertę dla usług z zakresu posprzedaży. Rozszerzenie serwisów realizowanych dla Grupy BMW, uważamy za jeden z przełomowych etapów dla firmy. Współpraca z BMW zawsze oznacza osiąganie nowego poziomu innowacyjności oferowanych przez nas rozwiązań w ramach operacji, zarządzania informacją, widoczności i transparentności oraz zorientowanie na finalnego odbiorcę produktu. Jest nam niezmiernie miło, iż możemy zapewniać wiedzę i doświadczenie naszemu długoletniemu partnerowi, jakim jest Grupa BMW w kolejnychdwóch lokalizacjach w Europie oraz rozwijać naszą ofertę dla BMW Brilliance Automotive w Chinach.

Regionalne Centrum Dystrybucji w Kleinaitingen, posiadając 70.000 m2, jest jednym z największych centrów dystrybucyjnych, którym Kuehne + Nagel zarządza dla Grupy BMW. Obsługuje się w nim ponad 300 dealerów z całych południowych Niemiec i zachodniej Austrii.

Kuehne + Nagel jest odpowiedzialne za fizyczne odbieranie i zarządzanie przychodzącymi towarami, magazynowanie, odbiór zamówień składanych przez dealerów, pakowanie i wysyłanie. W Kleinaitingen składowanych jest ponad 82.000 artykułów, z około 23.000 przesyłek wychodzących codziennie.

Nowa przestrzeń magazynowa w Słubicach posiada 30.900 m2 z możliwością jej rozszerzenia o dodatkowe 10.700 m2. Magazyn ten zastępuje istniejące już w Polsce centrum liczące 15.000 m2. Taka zmiana była szczególnie wymagana ze względu na silny wzrost zapotrzebowania polskiego rynku, który obsługuje około 125 dealerów w Północno – Wschodnich Niemczech oraz około 35 na terenie Polski.

Regionalne Centrum Dystrybucji drogą lądową i lotniczą z Beijingi z Szanghaju zapewni codzienne dostawy części samochodowych do 340 dealerów z Północnych, Centralnych i Wschodnich Chin. Dane o przesyłkach będą zapewnione za pomocą systemu Kuehne + Nagel o nazwie Oracle, który jest narzędziem do zarządzania transportem.


Zobacz także

Narzędzia kontroli bezpieczeństwa przesyłek lotniczych
Start-up LoadFox współpracuje z dostawcą map PTV Group
Narzędzie Connecting Load Agent pozwala znaleźć przewoźnika
Przejęcie czeskiej firmy transportu ponadgabarytowego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kuehne + Nagel wybrany przez PETRONAS na partnera
Operator logistyczny wzmacnia swoją ofertę dla farmacji
Fuzja na rynku logistyki pojazdów gotowych
Dachser przejął 100% udziałów chilijskiej spółki
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA